Jak se již admin zmínil, články z mé strany jsou na témata blízká nám všem.

Však napsat o tom: “jak dosáhnout finanční nezávislosti nebo najít ve svém životě štěstí” to je výzva.

Říkáte si: „Tak když o tom píšeš, musíš to i vědět“ a máte pravdu. Nemohl bych přece napsat motivující článek pro zlepšení sebevědomí a přitom být psychicky na dně.

Jak tedy toho všeho dosáhnout

Otázka zní tak prostě a jednoduše, až se nad tím zarážím.
Co myslíte Vy, co právě čtete tento článek, je to tak jednoduché toho dosáhnout?
Pokud nejste z bohaté či vlivné rodiny, nemáte dobré kontakty, tak to jednoduché není.
Avšak výběr cesty, která k tomu všemu vede je jednoduchý.

Myslím, že každý se už někdy setkal s názorem „dělej to, co tě baví“

To je to nejtěžší rozhodnutí v životě každého z nás, protože právě to, co nás baví, nemusí být dobře hodnocená práce.

A taky se zde nabízí otázka: co to vlastně je

Baví mě kopat brambory, ale nechci to dělat každý den. To co vás opravdu baví, je ukryto v minulosti ne v přítomnosti.
Stále můžeme číst články typu „nehleďte na minulost, ale žijte teď a tady“. Avšak v tuto chvíli, na začátku cesty k lepšímu, je potřeba se ohlédnout zpět a zjistit, která věc mě v životě opravdu naplňovala a naplňuje dodnes, když ji opět dělám.

Doporučuji se vrátit tak k věku 13-15 let, kdy se naše myšlení silně měnilo a dostávalo nové obzory.

Rád bych se s vámi podělil o svoji zkušenost

Já osobně jsem v tomto věku, aniž bych si to kdy uvědomoval, velmi rád obchodoval. Když jsem na Velikonoce dostal něco dobrého, hned jsem to rozkládal po pokoji a smlouval s rodiči a sourozenci, za kolik jim danou sladkost prodám.

Řekl jsem si, proč ne

Začal jsem tedy dělat ve finanční branži. Věnuji se investičnímu poradenství – obchod s cennými papíry.

Jsem sice jen na začátku, ale tato práce mě zcela pohltila. Baví mě každá chvíle, kterou můžu práci věnovat. Není to vždy jen růžové, avšak to k tomu patří a mám z toho radost, protože každý pád mě učí.

Vím, že pro většinu z vás je nepochopitelné vrátit se do věku 13 let a myslet si, že najdete své opravdové povolání. Musíte být opravdu obezřetní, protože se to ukrývá opravdu v maličkostech, které se ani neopakovali tak často, ale vám to dělalo ohromnou radost. Jakmile to najdete, vrhněte se do toho a dělejte pro to maximum.

Uvidíte, že jakékoli výsledky vám udělají větší radost, než celá doba ve vaší dosavadní práci.
Je tu ještě jedna věc, která je dle mého názoru nedílnou součástí toho, jak uspět ve výše zmiňovaných věcech.

Tou věcí jsou CÍLE

Nelze chtít finanční nezávislost a přitom nemít žádný cíl – proč toho dosáhnout. To samé platí i o všech dalších věcech.
Cíle jsou tu od toho, aby nás motivovaly, vedly, držely ve stálé připravenosti na jakoukoli příležitost, která se může naskytnout.
Cíle jsou neodmyslitelnou součástí úspěchu.

Neztrácejte své cíle za žádnou cenu

Ať už je vaše životní situace jakkoli špatná a vy si nemůžete dovolit plnit své cíle, nikdy si neříkejte, že je vše ztraceno. Pokud vás vaše práce baví a děláte pro její zdar maximum, výsledky se dostaví právě díky vašim cílům, které vás ženou kupředu.

Kdybych po prvním pádu na hubu skončil s investicemi, nikdy bych si své sny nezačal plnit tak brzy, o tom jsem přesvědčený. Protože mým první životním snem bylo DĚLAT TO, CO MĚ BAVÍ, PO CELÝ ŽIVOT.

Takže já se svého splněného snu NIKDY NEVZDÁM. Mazi

Čtvrtý článek od Maziho.
Pro větší přehled uvádím předchozí

Bez cenzury – admin

32 komentářů u „Jak na to“

 1. blondynka napsal:

  Moje cíle??? Před rokem jsem žila svůj život, stálo to za nic, jak v práci, tak v bývalým přítelem, i mezi přáteli to stálo za nic. Jen stres a deprese a trápení, udělala jsem radikální rozhodnutí. Udělala jsem za svým starým životem tlustou čáru, konec a začala úplně od začátku. Už je to rok a v novém životě mi vše v dobré vychází, žádný stres, jen klidný život a jsem velmi štastná.

  1. radek napsal:

   Gratuluji k Vašemu rozhodnutí a přeji, ať Vám vše v budoucnosti vychází, jak si budete přát.

  2. Mazi napsal:

   Úžasné a příkladné. Také se přidávám s gratulací a přáním všeho dobrého. Jen tak dál 🙂

   Reakce na uživatele: vita1980
   Nereálné je začít se živit hraním fotbalu. Avšak trenérství, rozhodčí atd.. na to pozdě není. 🙂

 2. Evik napsal:

  super

 3. vita1980 napsal:

  asi na tom něco bude, ale mě ve 13 letech nejvíc bavilo hrát fotbal. Teď v 35 letech je ale nereálné se tím začít živit.

 4. babula napsal:

  Myslím ,že mít cíle ,kterých chceme dosáhnout , jsou v životě důležité. A cíl,dělat co mě baví, to chce hodně odvahy,pevné vůle a poctivé práce. Je taky důležité mít kolem sebe dobré zázemí,rodinu,partnera,který vás bude podporovat.Pak je to malinko snazší.Prožívala jsem to se zetěm a dcerou a začátek byl opravdu nelehký. Dnes je jim už hej,tak i vám přeji ať se vám stále daří.

 5. anddy napsal:

  Hm, tak v těch 13 jsem chtěla být zdravotní sestřičkou…teď už skoro v důchodu bych to ze zdravotních důvodů dělat nemohla, i kdyby mi to někdo nabídl…takže sen se mi nesplní…ale všem,kteří za svým snem jdou a něco pro to dělají moc fandím…

 6. blondynka napsal:

  To je moc hezké, že vás vaše práce baví a mnoho úspěchů přeju.

 7. pavlina69 napsal:

  Moc hezké,ale já si nemohu vzpomenout co mě nejvíc bavilo v těch třinácti.No už je to holt nějaký pátek……..

 8. blaju napsal:

  Pěkný článek a samozdřejmě pravdivý. Dát si cíl a tím si splnit jeden z mnoha svých snů je velmi jednoduché, ale teď nás čeká to nejtěžší spnit si to, a to je na každém z nás jaké si dá priority a všechno si zorganizuje.

 9. babka napsal:

  Vím, že finanční nezávislost je pěkná věc. Jenže – jak už tu bylo několikrát napsáno -když máte rodinu, většinou se i priority změní.Přesto Vám přeji, aby se Vám dařilo a tak se Vám splnil sen A pokud se to povede bez toho, že by tím “trpěla” rodina – klobouk dolů. Děti rostou jako z vody a čas utíká o stošest. S nadsázkou včera se narodily a dnes už jsou dospělé. A ten čas s nimi bych nevyměnila za nic.

 10. pskrob napsal:

  Ani tento článek mě nepřesvědčil o tom, že důležitější než věnovat se dětem a rodině je nechat se zcela pohltit prací( i když takovou co mě baví) jen proto abych byl finančně nezávislý.

  1. radek napsal:

   holt už máme roky, kdy víme, co je naše priorita.

 11. bobalka napsal:

  Moc Vám to přeji, ať se Vám daří. Pravdou je, že když se něco dělá s nadšením, jde všechno lépe. Tak ať to vydrží.

 12. Petulavpk napsal:

  Mazi, gratuluji k výkonům a jen malý dotaz 🙂 co rodina?

 13. jmckvak napsal:

  Na tom náctiletém věku něco bude.. Tak nějak se k tomu vracím malými krůčky.. A snad to dotáhnu dál, jakmile to jen bude možné.. Tak to možná taky zkuste 🙂

 14. Benula napsal:

  Vidím, že vás vaše práce zcela pohltila a možná, že si jen namlouváte, že je to to pravé.

 15. lgku990 napsal:

  Základem každého úspěchu je silná vůle, hlavně si věřit a jít za svým cílem, je fakt pravdou, že když si člověk nevěří, tak toho moc nedokáže.

 16. Rojak napsal:

  Pěkně napsané a pěkně se to čte, ale rada žádná

  1. Mazi napsal:

   Záleží, jak to čtete. Jedna věc je přečíst článek a druhá věc nad tím zauvažovat. Dělám každý den to co mě baví? Tvořím si cíle, které mě posouvají dál. Když si je splním vytvořím si další? atd.. 🙂

   reakce na komentář Benula.

   Já jsem se svou prací pohltil sám a to z jednoho prostého důvodu. Věděl jsem, že chci dělat to, co mě v životě bude bavit. Miluji sport a obchodování. Fotbal jsem hrál 13 let za prvoligový tým dělal jsem pro něj vše. Obchod dělám půl roku a už teď mě baví více, než fotbal. Můžu vás ubezpečit, že si nic nenamlouvám, ale po vlastní rozvaze jsem našel to své. 🙂

   reakce na komentář matylda.

   Na jednu stranu gratuluji k výsledkům, na druhou stranu škoda, že jste se styděla. Je to přece VÁŠ život a pokud někdo nebude chápat to, co děláte, tak vám za to nestojí.
   Přeji spoustu dalších pozitivních výsledků 🙂

   In reply to Petulavpk.

   Zatím jsem pouze já a přítelkyně. Vím, co si teď myslíte. Avšak jsem v kontaktu s lidmi, kteří již mají rodinu a dělají to, co já a ještě ve větším tempu. Je pravdou, že času moc nemají, ale na rodinu si jej vždy udělají a nemají v ní žádné problémy. Je to o tom, jak se společně domluví a jaký si nastaví v rodině režim. Když to překročí určitou hranici, musí se něco změnit. A takhle to mám nastavené i já a věci se mění podle situace.

 17. Odalv napsal:

  Ciele sú dôležité, ale ruka v ruke s nimi je veľmi dôležitá vytrvalosť, nepoddajnosť, húževnatosť a schopnosť vrátiť sa oknom, keď Vás vyhodia dverami, ale nie za každú cenu.

 18. matylda napsal:

  Hleďme, souhlasím. Okolo tak těch třinácti jsem se zabývala určitou myšlenkou a taky zkoušela. Pak jsem se celý život živila něčím jiným, ale občas mi to původní naskočilo. Ale nebyl čas, manžel, malé děti, stavba domu…, asi to všichni znají. Po rozvodu jsem se o to pokoušela už intezivněji, a nyní (v důchodovém věku) mám už první výsledky 🙂 Škoda, že se tenkrát v dětství nenaskytl někdo, kdo by mi pomohl a trochu mne nasměroval. Tenkrát jsem se za své přání a touhu trochu styděla. Co byste taky chtěli po puberťačce 🙂

 19. coolnet napsal:

  Mazi,i ty kujone 😀 ….tohle je “škola” multilevlu 😀
  Faktem je,že se to da praktikovat ve všech “profesich”……ale nelze na všech lidech.

  …krucek po krucku,kratkodobe cile,dlouhodobe cile,bacha cile musi byt videt(listky na lednici,v kalendari,na tabuli,…,…,vzbudit pozornost,nic neslibit,ukazat sve uspechy,….,
  pozitivni mysleni,..,…,

  sranda je,ze to fakt funguje….. 😀

  1. radek napsal:

   admin linky, odkazy…pohlídá dle podmínek

 20. babicka11 napsal:

  Mým snem byl vždy překlad knih z francouzštiny, nebo španělštiny do češtiny, ale už bych nebyla až tak dobrá, slovíčka se zapomínají a je už tolik překladatelů … a vzhledem k věku jsem to už vzdala a věnuji se spíš svým zálibám. Hlavním cílem u mě bylo a je to – i když ne pracovním – abych dokázala zhubnout a to se mi po pár pokusech již podařilo i s mým omezeným pohybem, sportovat nemohu. Sama, bez pomoci lékaře, jsem zhubla 30 kg a doufám, že to tak zůstane. Proto jsou cíle neodmyslitelnou součástí úspěchu.

  1. Mazi napsal:

   30 kg to je úžasný pokrok! Moc vám gratuluji a přeji, aby to vydrželo. Sám se taky zajímám o stravování a proměnu těla a vím jaké úsilí a píle za tím vším stojí. Jen tak dál 🙂

  2. veruska napsal:

   Mohla by jste napsat článeček “jak jsem zhubla 30 kg?” Díky!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *