Každý z nás se na peníze dívá jinak.

Někdo bere peníze jako své štěstí, další jako bohatství a jiní jako něco navíc v životě. Já osobně se na peníze dívám jako na příležitost a prostředek.
Neříkám, aby člověk za vším viděl jen peníze, ale po diskuzích s lidmi a čtení příspěvků na internetu jsem si vědom problému pohledu na ně.

Každý chce mít zdravé děti a být sám zdravý.
Každý chce mít kde bydlet a co jíst.
Každý by rád vzal svou rodinu na dovolenou nebo jezdil vlastním autem atd…

Tak se vás ptám

Jak si chcete všechny tyto věci zajistit bez peněz?
Jak chcete mít zdravou rodinku, kde bydlet nebo co jíst?
Ve 21. století jsou na většinu podstatných věcí potřeba peníze.
Proč k tomuto všemu nemít prostředky?

Nechápejte tento článek špatně

Jen se chci pozastavit nad velkým a těžkým tématem, jakým jsou peníze a zamyslet se nad ním z jiné stránky.

Proč vidím peníze jako příležitost a prostředek

Peněz je na světě tolik, že někteří lidé nevědí co s nimi. Nevidím problém v tom, si kousek toho světového bohatství pro sebe uzmout. Bohužel, zde nastává ten největší problém. Je potřeba pro to něco udělat.

Jak jsem zmínil v článku o štěstí, záleží na tom, jak se člověk rozhodne. Pro finanční nezávislost musí buď člověk velmi zajímavě investovat, což mohu potvrdit ze zkušenosti svých bližních, ale trvá to podstatně déle než věnovat nějaký svůj čas práci.

Mluvím tu o práci, která právě vede k finanční nezávislosti. Lidé za tím vidí hlavně podnikání a já s tím souhlasím. Podnikání může vést k finanční nezávislosti a uspět může opravdu každý. Chce to chtít, vytrvalost, pracovitost a samozřejmě DOBRÝ NÁPAD.

Pokud to máte v hlavě srovnané, nebojte se být finančně nezávislý

Najděte si k tomu svou vlastní (legální) cestu. Oceníte to vy i vaši blízcí a navíc tím můžete výrazně pomoct ostatním. Jak víc někomu pomoct, než mu zajistit vzdělání, když si to nemůže sám dovolit. Někoho nasytit a ošatit. Zajistit životní minimum.

Pokud jsou tu i lidé věřící, tak samozřejmě souhlasím s názorem, že nejvíce pomůže modlitba.

Tak co, nemáte chuť si také vzít kus těch světových prostředků pro sebe a své blízké?

Jste tedy ochotní změnit něco ve svém životě, třeba jen na chvíli svůj pohodlný životní styl a začít něco dělat

Já se tak rozhodl a musím říci, že i když není každý den pohodlný a odpočinkový, tak to stojí za to. Život dostal jistý šmrnc a náboj. Přál bych to každému z vás, aby to zažil.

admin
Mazi se nám rozepsal ve 3 článcích o různých tématech, které jsou blízké nám všem, proto jsem se rozhodl je publikovat.
Předpokládám, že ve čtvrtém článku nám Mazi ukáže, jak na to -:)

38 komentářů u „Jak hledět na peníze?“

  1. simousek napsal:

    Máš pravdu,peníze v dnešní době ovládají celý život. Bez nich člověk nezmůže nic. Je strašné jak nás ovládá ta touha mít jich co nejvíc,a přitom se nikdo nesnaží,aby jich fakt tolik měl.

  2. babula napsal:

    Bohužel,peníze byly a asi i budou a hýbou světem,ať chceme nebo ne. Já jsem jen ráda,že jsem už v důchodu a že mám ( i když žádný zázrak) jistý příjem.

  3. Radost napsal:

    Jsem také babička a celý život jsem poctivě a tvrdě pracovala.Celou pracovní kariéru jsem se pořád učila něco nového, studovala, jezdila po školeních atd.A hlavně jsem své zkušenosti ráda předávala mladým. Ale to už je pár let. Dnešní mladí chtějí být jen manažery, všechno budou dělat jinak a lépe a nás starší ani nepozdraví a pro jistotu propustí. Ptám se, má smysl vynakládat prostředky na rekvalifikace tři roky před důchodem? Má smysl rozjíždět podnikání?Naše generace pracovala bez přerušení od 15 let, takže nárok na odpočinek už tu dávno je, bohužel bez peněz. Nám nikdo neřekl, že si máme od dvaceti šetřit na důchod, Je to spravedlivé. Žijeme skromněji, ale jsme š´tastní,že žijeme.

  4. Benula napsal:

    I když jsem v důchodu, stále mám chuť podnikat, je to zábavné a když se něco podaří, člověka to nabíjí k další aktivitě a ta je kživotu stále potřebná.

  5. babka napsal:

    Pravda je, že když se to v podnikání povede, tak jste na tom finančně lépe než v zaměstnání. Na druhé straně je tu hodně věcí, které vám ten začátek ztíží. Mluvím tu teď o podnikání, kde potřebujete prostory a stroje. Ale když se rozhodnete třeba pro finanční poradenství, tak tam potřebujete vlastně jen peníze na zaplacení školení a ev. certifikátu.
    Souhlasím tu s někým, kdo napsal, že ne každý může podnikat – ať už z důvodu, že na to nemá buňky, náturu nebo třeba jen finance na základní kapitál.
    Přeji všem, kdo se rozhodli stát se finančně nezávislými, hodně štěstí a úspěchů! 🙂

    .

  6. matylda napsal:

    Pro petuluvpk – asi narážíte na můj příspěvek. Souhlasím s vámi, že ne vždy se podaří najít práci okamžitě, že jsou jako velmi přitěžující okolnosti věk, zdravotní stav, bydliště v místě s velkou nezaměstnaností. Nemyslím, že by byl každý špatný, pokud je na ÚP. Po určitou dobu tam byly registrované i mé děti. Dcera s velmi špatnou výchozí pozicí – zdravotně postižené dítě, samoživitelka, z počátku lékařem zakázaná školka, v okolí vysoká nezaměstnanost. Ale taky to nevzdala, tak jako vy, a nakonec si našla místo dokonce v oboru a na sníženou pracovní dobu. Já nebydlím v místě jejího bydliště, vnuka jsem hlídala velmi sporadicky. Takže já jsem narážela na takové ty chronické hledače práce. Pokud jste to vztáhla na osoby ve vaší situaci, omluvám se.

    1. Petulavpk napsal:

      🙂 Matydlo, buďte prosím v klidu, vůbec ne, nejsem vztahovačná, ani jsem vůbec nenarážela na nikoho z vás, jen jsem tak přemýšlela nahlas 🙂 Přece nemůžeme všichni žít život jako z kopíráku , to by byla nuda 🙂 Jen bohužel někdy za nás rozhodují situace, které nelze ovlivnit…. Doufám, že vás to neodradí psát dál 🙂

  7. lgku990 napsal:

    Člověk vždy potřebuje mít nějaký ten kapitál, pokud chce začít podnikat a teď, kde ho vzít a nekrást, někdo něco někde zdědí, někdo vyhraje, třeba ve sportce, někdo má bohaté rodiče a co my, co takové štěstí nemáme, nemáme ani buňky na podnikání, nezbývá nám nic jiného, než si najít práci, která nás uživí, najde se i mnoho takových, která ta práce kterou dělají, ani moc nebaví, ale aby žili či přežili, tak jsou rádi, že ji mají. To raději nepíšu o ” lidech”, kteří nemusí vůbec dělat a mají se mnohem líp, než pracující lidé. Moc dobře vím o čem píšu, jelikož žiji v Ústí n / Labem.

  8. jmckvak napsal:

    Jak říká mamka, peníze budou, my nebudem..

  9. pavlina69 napsal:

    Štěstí přeje připraveným,já asi zatím nejsem připravena ale doufám že jednou se unaví a sedne i na vola……:)

    1. anddy napsal:

      To si říkám taky…:-)) ale buď se to štěstí nechce unavit, nebo nejsem zas až takový…? 🙂

  10. blaju napsal:

    Moc dobrý článek na zamyšlení, sama moc dobře vím, že bez snahy a práce nic nezískáte zadarmo. Zatím platí to pravidlo, že peníze jsou vždy až na prvním místě. Tak a teď si jdu přečíst články od Mazi.

  11. radek napsal:

    Doproučuji k článkům, kde si máte co navzájem říct, je to k vyjádření a reakcím na jednotlivé příspěvky…. vytvořit téma v DISKUZE.. Admin

  12. Petulavpk napsal:

    názory ve mě nechávají stopu zamyšlení. Za poslední dobu jsem prošla toho dost, abych se mohla pozastavit. Podnikání, nemoc, ztráta možnosti pracovat nebo vůbec brát nějaký příspěvek od státu, odmítnutí při pracovních pohovorech – třeba jen kvůli věku atd atd. Nikdy jsem se nevzdala a nepřestala bojovat – to je věc každého z nás, jak naloží se svým rozhodnutím. Ale upřímně mě nejvíc zastavují názory kdo chce práci najde…… nebo podnikat a být svobodný (to je moc hezké, ale co veškeré poplatky, investice, kupní síla, nebo je představa velkého výdělku za málo práce? Ok na jak dlouho?) A upřímně nejsme všichni dobří v jednom a tom samém…. Ráda si přečtu i další možnosti. Jen to co je dobré pro jednoho nemusí být pro druhého 🙂

  13. Odalv napsal:

    Nie každý je na podnikanie. Na druhej strane podnikanie dáva človeku úplnú slobodu a neskutočne veľkú zodpovednosť.

  14. coolnet napsal:

    jeden by rekl,ze se hlavne musi lide umet prodat. to znamena prodat svou profesi,praci,vzdelani. ale nekdy mam pocit,ze to vetsina nedokaze a spokoji se s malem.
    na druhou stranu kazdy nemuze podnikat-ci cos podobneho,at uz z jakehokoli duvodu.

    otazecka? kolik by jste celkem potrebovaly na den kč? me to vychazi na skromne min. 1000kč 😀 (započitano vše)

  15. bobalka napsal:

    V dnešní době je opravdu peníze potřeba, dnešní konzumní společnost nás k tomu nutí. Ale stejně si myslím, že věci, které stojí za to, nic nestojí. Třeba úsměv, pohlazení, milé slovo, rozesmáté dětské oči i porozumění.

  16. babicka11 napsal:

    máte pravdu :-), něco jsem si o tom přečetla …..

  17. Kavon napsal:

    Nie každý má bunky na podnikanie a podnikanie nie je jediná cesta k finančnej nezávislosti.

  18. matylda napsal:

    Musela jsem si najít, co to je Paretovo pravidlo. 🙂 Sama za sebe vím, že nedostanu nic zadarmo. Nikdy jsem nevyhrála, nic nepodědila od “tetičky z Ameriky “. Ale vždycky se , když člověk hledá, se najde příležitost, jak peníze vydělat. Poctivě, ne podvodem. Pokud někdo naříká, že nemůže najít práci, musí jít za ní, někdy si na tu vysněnou počkat a zatím vydělávat tou, která se nabízí.

  19. Rojak napsal:

    Až budu mít jistotu, že mě nechce někdo, jak se říká natáhnout, tak se budu snažit něco pro to udělat. Už jsem ale párkrát naletěl a přestávám mít chuť do takových dobrodružství a aktivit.

  20. babicka11 napsal:

    Nikdy jsem nebyla pohodlná a vždy se snažila udělat v životě maximum. Myslím, že jsem si alespoň na 80% splnila vše, co jsem chtěla. Těch 20% si nechám na odpočinek za to všechno. Už se za ničím nehoním a ve svých letech se už nezařadím mezi podnikatele. Ani mladí nemohou všichni podnikat, nebyli by zaměstnanci :-). Ti, co dostanou dobrý nápad a podaří se ho zrealizovat, určitě na tom mohou jen vydělat.

    1. radek napsal:

      Paretovo pravidlo se projevuje všude 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *