V článku Matyldino povídání vznikla diskuze tří uživatelů.

Babicka11, matylda a coolnet by chtěli mít přístroj, který by jim převedl řeč do napsaného a zjednodušil jejich práci.
Pravděpodobně by je to přinutilo/přispělo v jejich rozhodnutích něco nového spustit, nebo rozjet svůj vlastní projekt 😀

I nám by to pomohlo

Coolnet by napsal svůj e-book, který by vám něco vysvětlil, babička a matylda by měly rychlé přenášení svých myšlenek do článků a povídání.
V autobuse, na procházce, doma u televize, nebo třeba na zahrádce by mohli mluvit a mluvit. Pak by stačilo udělat cvak a hned je vše na papíře, stačí zkopírovat a odeslat ke schválení 😀

Slovy to vyjádřila MadameBijou: mají svoje přání a cíl. Na tento dvojčlánek budu reagovat svým názorem jindy.

Spousta Vašich komentářů, když je čtu a schvaluji, je pro mě inspirací a výzvou.

Pak hledám a hledám. Našel jsem pro ně splnění jejich snu a cestu k cíli.

Není to přístroj, ale existuje program vhodný do počítače, nebo notebooku. Přístroje máme každý doma, takže stačí jen nahrát a začít používat.

prekladac
Nic není zadarmo
Tento program vyvíjelo několik desítek programátorů, stálo je to spoustu práce, přemýšlení a vymýšlení.

Proto je potřeba za něj zaplatit odpovídající částku.

Program NEWTON Dictate stojí 13 900 Kč, ale lze řešit i splátkově.

 

Dobrá výzva k tomu, jak do sebe investovat peníze, které se vrátí a investice tak přispěje svojí hodnotou k dalšímu rozvoji.

Upozornujeme se rozhodlo těmto třem pomoci zafinancovat jejich přání a splnit jejich cíl. Nic není zadarmo.

Použiji opět citaci od MB:

“Nedejte se! Čeho lidé na konci života nejvíce litují?
Přece toho, co nikdy neudělali. Ať už ze strachu ze selhání, nedostatku pevné vůle či z pouhé lenosti. Je tolik nesplněných snů a z velké části úplně zbytečně.”

Je pravda, že bych některá slova v textu formuloval jinak, ale nyní jsem použil původní znění.

Rada pro MB: takovýto program Ti dá rozhodně víc, než 10 seminářů na internetu. Je to budoucnost, ne prokrastinace, hubnutí hlavou, nastartování….

P.S.
Nikdo jiný mimo výrobce a ALZU tento produkt neprodává.

28 komentářů u „Jak převést mluvené slovo do psaného“

 1. Benula napsal:

  Co nato říct, třeba by to bylo vhodné i pro mě, zatím nevím.

 2. vita1980 napsal:

  to jsem teda nečekal, že i taková věcička už existuje. ale rozhodně to neberu jako pomůcku pro lenochy, ale jako zjednodušení i tak složité práce. to už mi přijde horší, když někdo počítá 2+2 na kalkulačce.

 3. Radost napsal:

  Tyto softwary jsou jistě velmi užitečné.Je ovšem také důležitá kvalita mluveného slova.Někdy je k tomu potřeba tlumočník.

 4. devilscat napsal:

  před 18ti lety jsem chodila na nejlepší rekvalifikaci z úřadu práce – každodenní studium, půl roku – tehdy jse používala diktafon a musela stejně přepisovat – takže takovýto prográmek jen schvaluji! a myslím, že to není o lenosti, spíš o ušetření času, kterého je většinou málo

 5. Plazmic napsal:

  To už by za chvíli byli lidé jen líní, pak pořád jen někde mačkali a cvakali a už by nechtěli ani mluvit a chodit a pak ani zalévat a sekat tu zahrádku:)))))))))))))))

 6. Barny napsal:

  Vůbec nejsem proti pokroku a moc se mi tahle pomůcka líbí.Takže nějaký čas moc nejíst a je to doma.

 7. MadameBijou napsal:

  Program určitě fajn a hodil by se. Já mám teď ale jiné potřeby. Článek mi nedělá problém napsat ručně. Samozřejmě se mi nabídka od admina líbí a věřím, že se program jednou dostane k vhodnému majiteli.
  Jinak, když budu upřímná, nelíbí se mi velmi častá narážka na online semináře. Já je tu nikomu nenutím a taky respektuji názor druhých. Jen se mi zdá přehnané mi pořád dokola opakovat, že mi dá něco mnohem více. Mně semináře na internetu dávají dost pro mou vlastní potřebu. Až budu chtít něco placeného, respektive až si to budu moci dovolit, určitě tím do budoucna nepohrdnu. Jen jsem tu nabídla v článku možnost pro ostatní. Spíše tedy pro ty mladší, protože lidé dřívější generace mají na určité věci zcela odlišný pohled, což je samozřejmě dobře. Omlouvám se, pokud jsem se někoho dotkla.

 8. blaju napsal:

  No to máte sice pravdu, ale …nevím jak pro koho , ale pro mě to není malá částka, takže ještě budu přemýšlet, no…. , ale nebudu to dělat moc dlouho abych si neublížila.:):):)

 9. blaju napsal:

  Tak to bych brala, jak už jsem psala raději se vykecám než něco napíši, ale ta cena není zrovna malá, no mám o čem přemýšlet…. no nic uvidím co mě osvítí.:):):)

  1. radek napsal:

   osvítit by Vás všechny měl můj naznačený odpočet, co si může aktivní uživatel přivydělat za rok 😀

 10. veruska napsal:

  No, bylo by pěkné to mít a využívat, ale když ono je potřeba tolik jiných věcí, na které musí člověk pořád šetřit!

  1. radek napsal:

   V tom máte pravdu.
   Tento článek byl psán jako odpověď na komentáře a jako pomoc pro toho, kdo chce víc pro svoji činnost a komu to může výrazně pomoci.

 11. lgku990 napsal:

  Určitě dobrý software pro převod mluveného slova na text , ale ne díky motoru lenosti, jak psala pavlína69, ale pro velice časové ulehčení práce.

  1. radek napsal:

   10 bodů navíc za správné pochopení článku 😀

 12. Petulavpk napsal:

  tak to je ale pecka – zrovna nedávno jsem vzpomínala na můj první kotoučák a nebo černý kazeťák s oranžovým držátkem 😀 kdyby mi v této době někdo řekl, že budu poslouchat písničky jinak asi bych si poťukala na čelo. Jsme snad generace, která prožila největší možné změny v technice 😀
  Nabídka je fakt lákavá a hlavně investice, která se vrátí zpět, hlavně i v čase 🙂

 13. bobalka napsal:

  Určitě super program pro řečníky a jiné, já raději nechávám svou fantazii toulat po papíru, hraji si se slovíčky, občas něco upravím, vyměním slovíčko, aby s větou tvořilo celek a pak si finální výrobek ještě přečtu. Pokud jsem spokojená pošlu dál.

 14. Rojak napsal:

  Vím, že něco podobného je v lepších mobilech, ale do počítače jsem nevěděl, že něco takového existuje. No jak už bylo napsáno pokrok nijak nezastavíš

 15. babicka11 napsal:

  Je pravda, že jsou dnes “vynálezy, o kterých se nám nikdy ani nezdálo …a to samé budou říkat zase naše děti, až vyrostou. Prostě – “pokrok ničím nezastavíš”. Program NEWTON Dictate je velmi dobrá věc, je mnoho oborů pro jeho využití. Teď jde o to, zda a jak by to bylo využití pro mě. Musím popřemýšlet a poradit se. Člověk se s dobrými nápady a nabídkami nesetkává každý den :-).

 16. matylda napsal:

  Opravdu, co dnes lidi nevymyslí! 🙂 Vypadá to zajímavě, ale… No, jdu psát 🙂

 17. babka napsal:

  Tedy, pokrok se nezastaví. Spíš než na urychlení čtení bych řekla, že by bylo lepší vynalézt proti blábolům. V novinách se jich člověk dočte dost. 🙂 A nebo jejich automatické zařazení do kategorie sci-fi.

 18. coolnet napsal:

  Samozřejmě existují tyhle prográmky. Například u soudu – a opravdu to je fofr 😀
  Jsou tuším tři druhy-v záležitosti na “použití” (co do slovni zasoby) ,a vím,že to je palba-i když jak zde vidim už šla cena dolu.
  Tohle je opravdu pro profíky.
  Minochodem sem si všiml,ze i youtube dokaze z nahraneho videa-z řeči zrobit titulky a i je přeložit(byt preklad je iný).

  Tedy admine-vidím,že se z toho nevykecám 😀 😀 😀

  1. radek napsal:

   nevykecáte, měl jsem s článkem 2 hodiny práce 😀

 19. Ivona napsal:

  Tak to by bylo článků.Potom ale vymyslet něco na urychlení čtení. Na tom by měli vědátoři také zapracovat.

 20. pavlina69 napsal:

  Tedy dneska už jsou přístroje snad na všechno,lidé díky motoru lenosti vymyslí cokoliv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *