Hlavní stránka Fóra Diskusní fórum Už pracujete na zahradě?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 49. až 56. (celkem z 92)
  • Autor
    Příspěvky
  • #18001
    babicka11
    Účastník

    Pivoňka taky už odkvétá, ale mají nasazeno růže a to se moc těším, obzvlášť na růžovou, ta voní nejvíc a hlavně, nemá žádné trny. Chci se zeptat, ten rododendron – odštipujete ty odpadlé květy, nebo to tam necháváte, a za jak dlouho se utvoří další poupě? Já měla kdysi jeden rododendron, ale nechala jsem ho v květináči a nevydržel. Teď mám dva nové v zemi, tak snad vydrží. V Průhonicích je asi 8 tisíc keřů, to by nestačili vylamovat 🙂 …

    #18030
    babicka11
    Účastník

    Tak růže už kvést začaly, brambory rostou jako z vody :-), jsou vysazeny rajčata, okurky, papriky, cukety – tedy jen dvě, víc není místo, kedlubny. Dnes jsem si koupila převislé fuchsie, ale už končím, nemám to už kam dát….

    #18041
    matylda
    Účastník

    Už jsem sklidila tři jahody a začínají se červenat třešně 🙂

    #18046
    babicka11
    Účastník

    Jahody teprve kvetou, ale stejně je jich málo, jen řádek u plotu. Ale koupila jsem včera pěkné :-). Třešně máme vždycky brzy, ale ještě jsou zelené. Zrovna tak meruňky, ty měli v obchodě taky, ale takové nanicovaté, bleďoučké a za 99 Kč/kg.

    #18048
    matylda
    Účastník

    Meruňku mám mladý stromeček, napřed jsem myslela, že letos ochutnám, ale neudržel ještě plody, všechno opadalo 🙁

    #18062
    babicka11
    Účastník

    My máme taky malý stromek, a napočítali jsme asi 50 meruněk, pokud tedy vydrží na stromě :-). Měli jsme i veliký strom, rozdávali jsme to, protože to nebylo možné vůbec spotřebovat. Dělala jsem i 90 sklenic kompotů, marmeládu a želé nepočítaně. Poslední ty, co nešly otrhat, že byly ve velké výšce – tak přišel kluk od sousedů, natáhl deky a třásl stromem, pak si to vzal domů a dělal meruňkovici :-).

    #18186
    matylda
    Účastník

    Meruňky stromeček neudržel, je ještě moc malý. Ale ostatní ovocné stromy jsou obalené 🙂

    #18187
    babicka11
    Účastník

    Nám kvetou brambory, už se na nové těším, budou co nevidět a budou Bio -hhi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 49. až 56. (celkem z 92)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.