Hlavní stránka Fóra Diskusní fórum Letošní úroda

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 57. až 64. (celkem z 91)
  • Autor
    Příspěvky
  • #19414
    veruska
    Účastník

    Tak to ještě, že ta jablka opravdu nemusím kupovat. Ani jsem nevěděla, že jsou tak drahá. Ale proč? Je jich všude habaděj. Tak by je mohli zlevnit. Ale to by je museli přestat dovážet s ciziny. Fuj!

    #19416
    babicka11
    Účastník

    Úroda ovoce je všude dobrá, všeho hodně, stromy obalené. Dokonce v TV bylo, že si mohou lidi sami natrhat co chtějí a kolik chtějí, zadarmo. Jen to musí nahlásit na úřadě, aby to nebyl soukromý strom.

    #19420
    matylda
    Účastník

    I u nás je toho všeho moc. Ve všech zahradách jsou vidět polámané švestky i jabloně. nepomáhají ani podpěry, takovou váhu musí větve nést.

    #19423
    babicka11
    Účastník

    Dřív jsem dělala hodně marmelády, dětem přesnídávky z jablek, hrušek, jahod …., dnes kupuji dětem ovocné kapsičky, jablka nemáme. Koupili jsme ale dva stromky jabloní, tak snad se příští rok už nějaká urodí.

    #19440
    matylda
    Účastník

    Babičko, přijeďte si, naložím vám jablek náklaďák (takový menší) 🙂

    #19443
    babicka11
    Účastník

    Děkuji matyldo, jste hodná. Jen trochu z ruky a potom – není jablka kam dát, barák sice máme, ale sklep tu není…. moje babička, když nechala barák postavit, nějak na něj zapomněla. Byl tu dřív takový menší přídomek na brambory a ovoce, teď to mám uloženo na schodech na půdu, tam je chladno. Ale dík, zasmála jsem se – prý náklaďák :-).

    #19487
    Rojak
    Účastník

    Letos je hodně jablek, švestek, meruněk a ovoce vůbec až si myslím dost a dost. Horší je to s obilím a ostatními polními plodinami.

    #19491
    matylda
    Účastník

    Babičko, a už začaly padat i ořechy.:-(

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 57. až 64. (celkem z 91)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.