Hlavní stránka Fóra Diskusní fórum Babské rady – zdraví

  • Toto téma obsahuje celkem 57 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Rojak a poslední změna proběhla před 5 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 9. až 16. (celkem z 58)
  • Autor
    Příspěvky
  • #10186
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    No babičko, při polévce jazyk do cukru brrr, a druhá věc než bych ten cukr ve špajzu našla tak to ho schladím raději ve studené vodě, ale každý máme jiné zkušenosti. Jo a k tomu cukru, používám ho velmi málo, takže je zastrčený někde vzadu. 🙂

    #10188
    babicka11
    Účastník

    Já mám cukr při ruce, i když ho taky moc nepoužívám :-), mám ho v nádobce u koření, stačí jen odsypat trochu do misky a líznout si, funguje to :-). Chuť mi v tu chvíli nevadí, hlavně, že to už nepálí.

    #10191
    babicka11
    Účastník

    Při nachlazení pomůže i hodně silný masový vývar a měl by obsahovat dost cibule. Vývar obsahuje cystein. Ten pomáhá při odstraňování bacilů z průdušek i z plic. Nejlepší je dát si vývar 2x denně po dobu nemoci.

    #10193
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Tak s tím vývarem to plníme poctivě, chodíme si jen nabírat do hrnečku a ohřát, no momentálně už jenom já, syn už je v pohodě, ale na manžela něco leze a vypadá to pro začátek na rýmičku.

    #10220
    babicka11
    Účastník

    Citronové zobání
    Balíček rozinek spaříme horkou vodou, na ně slijeme šťávu ze 2 citronů a necháme nabobtnat. Vitamin C se naváže na hroznový cukr a má pak větší účinek. Každodenní “zobání” těchto rozinek je dobrou prevencí proti infekci.

    #10222
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Babičko s těmi hrozinkami to vyzkouším, teď se to určitě hodí, ale nejsou pak moc kyselé s tím citronem, i když hrozinky jsou sladké?

    #10229
    babicka11
    Účastník

    Rozinky kyselé nejsou, tedy pro mě ne, zkuste napřed třeba jen jeden citrón, uvidíte…

    #10241
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    JJ tak já to včera zkusila a bylo to dobré, ale u chlapů jsem s tím neuspěla, aspoň zůstalo více pro mě.Zkusila jsem dva citrony, takže při tom zůstanu.Díky za radu. 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 9. až 16. (celkem z 58)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.