Sedím v klidu na křesle, noťas na klíně a přemýšlím, co napsat za další článek.

Moje drahá polovička je v kuchyni a vaří. Dnes bude bašta, už se těším. Pečená žebra, zelí a knedlík. Po týdení dietě a problémech se zuby si vydatnou, ale hlavně dobrou stravu zasloužím.

Hledám inspirací, tak se pohodlně opřu a dívám na strop. Bílá barva mě totiž vždy uklidní a moje obrazotvornost se může naplno rozjet.

Bum – bác. Zákeřná otázka je zde a je po přemýšlení : “taky ti připadá, že by se mělo vymalovat”

Inspirace nikde, obrazotvornost neměla čas se rozjet, zaklapl jsem pro jistotu a klid noťas

Co na to říct? Hurá do reálného života. Naštěstí umím regovat, tak jsem hned začal odpovídat: “ano lásko, možná by jsme mohli něco vymalovat”.

Moje životní rada a poznání

Pánové, ideální reakce. Ukážete, že posloucháte, že máte podobný názor a jste vstřícní něco doma renovovat. Partnerský život mě spoustu věcí naučil, ze spousty chyb jsem se poučil.

Pokud se dostanete ke slovu, začněte rozebírat, co a jak, pro a proti, více variant… Nakonec stejně zjistíte, že je potřeba vymalovat celý byt.

Jsem domácí kutil, dělat rukama mě nevadí, takže mám jasno

Vymalovat, to zvládnu. Většinu stropů a stěn máme bílou barvou, někde na stěně kousek meruňkové nebo zelené. Podle toho v jaké místnosti se nacházím. Zelenou barvu mám rád, uklidňuje mě, člověk má pocit, že je v přírodě….
Jako kluk jsem četl Foglara a tam zazněla krásná věta “zelená je barva naděje”
Hurá, malování domluveno, můžu začít znovu přemýšlet a psát článek. Omyl.

Dnes to bude asi větší boj

“Co kdybychom místo barvy dali nějakou pěknou samolepku na zeď”
To mě překvapilo. Jsem “stará struktura” , malování se vždy řešilo Primalexem, občas nějaká tapeta. Ale samolepky na zeď? Ano, znám je.

U spousty kamarádů jsem je několikrát v bytech viděl

Vždy záleží na prostoru, kde je samolepka umístněna, jestli zapadá do celkového pohledu a doplňuje vkusně interiér.
Vzpomínám, jak jsme dceři, když byla prcek malovali krtky, hvězdičky a další obrázky na stěny.
Já maloval neumím, jen medvěda za stromem a hejno ptáků na obloze.

Jsem pro

Můžeme zkusit upravit cokoliv, co se nám bude líbit, kde se budeme oba cítit příjemně, kde bude vidět, že jsme se shodli a spolupracovali. To beru za jednu z nejdůležitějších věcí. Komunikaci mezi partnery.
Dostal jsem link na e-shop, kde si můžu vybrat samolepky na zeď a už spolu vybíráme tu pravou nad televizi

Koupíme i nějaký dětský motiv

Vnuk je malý a brzy přibude i vnučka. Stejně to dopadne tak, že děda vezme šprčky na procházku, na zmrzču… a babička mezi tím uvaří a pak přečte po obědě pohádku pod dráčkem, Hello Kitty… To jsem dopadl. V 51 děda a ještě ke všemu mít doma babičku-:) Dřív byl pro mě děda a babička, něco úplně jiného.

Nechte se inspirovat vybrerte si pěknou samolepku na zeď od dětského pokoje

My máme vybráno a nakoupeno. Pěkný samolepky pro nás i pro děti za cca 800 Kč. Nemusím je malovat, stačí na stěny a stropy.

P. S.
oběd stál za to, vše šlo hned do ledvin, jak říká Kája Mařík. Dokonce jsem byl pochválen za to, že neodporuju, jak Karel od Martiny, když má doma něco udělat 😀

33 komentářů u „Malovat – tapetovat – samolepky na zeď?“

 1. Ryba napsal:

  Naposledy jsem maloval snad ještě jako mladiství u babičky. Když to bylo zapotřebí před pár lety v bytě, vymaloval mi to na objednávku jeden člověk. Místnost za 1000 kč. Ty samolepky si dovedu představit v dětském pokoji.

 2. Vegan napsal:

  Samolepky na zeď se mi moc nelíbí. Malování nás bude čekat příští rok a přemýšlím o objednání profesionála. Kvalitně vymalovat je skutečně náročné.

 3. VancurovaH napsal:

  Vzledem k tomu, že jsme si s partnerem před dvěma měsíci koupili byt, tak malování u nás bylo téma číslo jedna. Přítel nechal výběr barev zcela na mně. Jediné co nechtěl byla zelená barva v obýváku a tapetování stěn, to prý nikdy nedělal. Po dlouhém rozmýšlení to dopadlo tak, že ložnici jsme pro zatím nechali celou bílou. V obýváku máme dvě stěny vymalované fialkovou barvou a zbylé dvě bíle. Kuchyň je také dvoubarevná. Od přítelových rodičů jsme totiž dostali zbytek oranžové barvy, spíš je to broskvová nebo meruňková, taková příjemná barva. Takže stěna s kuchyňskou linkou je bílá. Stěna naproti lince je oranžová a stěna s dveřmi do kuchyně je rozpůlená šikminou, kdy jedna část je bílá a druhá barevná. S výsledkem jsme oba spokojeni. Teď už nám zbývá jen vymalovat dětský pokoj. Tam jsem chtěla nějaké dvě veselé barvy na stěny a také budu malovat postavičky nebo zvířátka. I ty tapety pro děti tady vypadají moc hezky 🙂

 4. Ivona napsal:

  U nás je to jednoduché. Máme rodinný dům, řekla bych, že dost velký a co stojí, je malování na mně. Manžela tím vůbec nezatěžuju.Maluju, když mám tu správnou chuť, někdy barva, někdy bílá. vzala jsem si to tak nějak za své.

 5. radher napsal:

  Já jsem zastánce malování-zvládne to každý aspoň trochu zručný člověk.Pravda je že uklízení někdy bývá náročné ale za ten pocit čistoty to určitě stojí

 6. francinek napsal:

  Ono hlavně stačí použít chladnou hlavu a předem vše promyslet. Do ložnice barvy či doplňky tlumené, dětem klidně něco divočejšího. Osobně mám ale raději pokud to dá nějakou tu práci, aby si člověk mohl říct – to se mi to povedlo a poplácat se po ramenou. Samolepky tedy snad jen v případě, že si je sám vyřežu z archu.

 7. lukasdi napsal:

  Je to skvělý nápad,jak oživit nějakou tu místnost 🙂 ale nic se nesmí přehánět 🙂 přeplácaná zeď samolepkami není zrovna moc pěkný pohled 🙂

 8. blaju napsal:

  Loni jsme dělali částečnou rekonstrukci bytu vybourání dvou bytových jader a elektřinu v polovině bytu (hodně náročné), takže pak jsme vymalovali na bílo a řešíme to pruhy tapet, když to chci oživit.Mám svou oblíbenou prodejnu s tapetami a tam mi i odborně poradí, když si nejsem jistá(s klidem bych doporučila).

  Mají i tapety na dveře a lednici i obrazy na zeď a na podlahu atd…

 9. devilscat napsal:

  už dlouho o samolepce na zed uvažuju, na e-shop určitě kouknu pro inspiraci 🙂

 10. Michelle napsal:

  Máme kombinaci všeho 😀
  vymalováno bíle, za sedačkou a za stěnou kostku fialovou tapetou, v kuchyni za stolem kostku zelenou tapetou a máme i pár samolepek – pyšná jsem na samolepku anglických hodin, které mají strojek a opravdu fungují

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *