Sedím v klidu na křesle, noťas na klíně a přemýšlím, co napsat za další článek.

Moje drahá polovička je v kuchyni a vaří. Dnes bude bašta, už se těším. Pečená žebra, zelí a knedlík. Po týdení dietě a problémech se zuby si vydatnou, ale hlavně dobrou stravu zasloužím.

Hledám inspirací, tak se pohodlně opřu a dívám na strop. Bílá barva mě totiž vždy uklidní a moje obrazotvornost se může naplno rozjet.

Bum – bác. Zákeřná otázka je zde a je po přemýšlení : “taky ti připadá, že by se mělo vymalovat”

Inspirace nikde, obrazotvornost neměla čas se rozjet, zaklapl jsem pro jistotu a klid noťas

Co na to říct? Hurá do reálného života. Naštěstí umím regovat, tak jsem hned začal odpovídat: “ano lásko, možná by jsme mohli něco vymalovat”.

Moje životní rada a poznání

Pánové, ideální reakce. Ukážete, že posloucháte, že máte podobný názor a jste vstřícní něco doma renovovat. Partnerský život mě spoustu věcí naučil, ze spousty chyb jsem se poučil.

Pokud se dostanete ke slovu, začněte rozebírat, co a jak, pro a proti, více variant… Nakonec stejně zjistíte, že je potřeba vymalovat celý byt.

Jsem domácí kutil, dělat rukama mě nevadí, takže mám jasno

Vymalovat, to zvládnu. Většinu stropů a stěn máme bílou barvou, někde na stěně kousek meruňkové nebo zelené. Podle toho v jaké místnosti se nacházím. Zelenou barvu mám rád, uklidňuje mě, člověk má pocit, že je v přírodě….
Jako kluk jsem četl Foglara a tam zazněla krásná věta “zelená je barva naděje”
Hurá, malování domluveno, můžu začít znovu přemýšlet a psát článek. Omyl.

Dnes to bude asi větší boj

“Co kdybychom místo barvy dali nějakou pěknou samolepku na zeď”
To mě překvapilo. Jsem “stará struktura” , malování se vždy řešilo Primalexem, občas nějaká tapeta. Ale samolepky na zeď? Ano, znám je.

U spousty kamarádů jsem je několikrát v bytech viděl

Vždy záleží na prostoru, kde je samolepka umístněna, jestli zapadá do celkového pohledu a doplňuje vkusně interiér.
Vzpomínám, jak jsme dceři, když byla prcek malovali krtky, hvězdičky a další obrázky na stěny.
Já maloval neumím, jen medvěda za stromem a hejno ptáků na obloze.

Jsem pro

Můžeme zkusit upravit cokoliv, co se nám bude líbit, kde se budeme oba cítit příjemně, kde bude vidět, že jsme se shodli a spolupracovali. To beru za jednu z nejdůležitějších věcí. Komunikaci mezi partnery.
Dostal jsem link na e-shop, kde si můžu vybrat samolepky na zeď a už spolu vybíráme tu pravou nad televizi

Koupíme i nějaký dětský motiv

Vnuk je malý a brzy přibude i vnučka. Stejně to dopadne tak, že děda vezme šprčky na procházku, na zmrzču… a babička mezi tím uvaří a pak přečte po obědě pohádku pod dráčkem, Hello Kitty… To jsem dopadl. V 51 děda a ještě ke všemu mít doma babičku-:) Dřív byl pro mě děda a babička, něco úplně jiného.

Nechte se inspirovat vybrerte si pěknou samolepku na zeď od dětského pokoje

My máme vybráno a nakoupeno. Pěkný samolepky pro nás i pro děti za cca 800 Kč. Nemusím je malovat, stačí na stěny a stropy.

P. S.
oběd stál za to, vše šlo hned do ledvin, jak říká Kája Mařík. Dokonce jsem byl pochválen za to, že neodporuju, jak Karel od Martiny, když má doma něco udělat 😀

33 komentářů u „Malovat – tapetovat – samolepky na zeď?“

 1. eMisa napsal:

  Nastěhovali jsme se s přítelem do nového a vymalovat by to určitě chtělo, jen nám se do toho pořád nějak nechce :/

 2. kvetinka5 napsal:

  Vždy se rozumně dohodneme, ale většinou se rozhodneme pro malování..

 3. irinkamil napsal:

  Přečetla jsem si článek a teď už delší dobu přemýšlím, co mám vlastně napsat. Jsem už delší dobu sama, takže nějaké dohadování jaká která stěna bude u mne nehrozí. Spíš si to sice mohu vymyslet, ale stejně to nakonec dopadne tak, jak mi to nějaký kamarád udělá, zda bíle či do některé barvy. Mohu tedy psát jen o tom, co bylo kdysi… Ještě když jsme s manželem byli mladí a nezkušení, domlouvali jsme se na tom, jaký by náš první byteček měl být. Nejdřív jsme chvíli bydleli u tchýně, tam se nedalo nic moc dělat. Pak jsme měli první samostatný společný byt, tedy garsonku s malou kuchyňkou bez okna. Abychom získali co nejvíc světla, nechali jsme stěny bílé. Poté jsme se s narůstajícím počtem dětí byli nuceni nastěhovat do bytu většího a tam už jsme si říkali, že by bylo dobré mít na stěnách i nějakou tu barvu. V té době se hodně malovalo latexem, ale ten zas přitahoval plísně, stěny nemohly dýchat. Takže naše rozhodování bylo jen o tom, jakou barvu do Primalexu přimíchat. Rozhodování jsem víceméně nechávala na manželovi, protože jeho ruce to nakonec musely udělat. Nakonec jsme kuchyň namalovali na zeleno se stříbrným válečkem, obývák s ložnicí zůstaly bílé a do dětského pokoje jsme koupili tapety. Potom jsme se znovu stěhovali a v dalším bytě jsme se vrátili k čisté bílé. Pokoje měly značnou nevýhodu, byly dlouhé, s jedním oknem na krátké stěně. Bílá je dost prosvětlila. Tehdy, bohužel, nebyly takovéhle samolepky na zeď ještě ve výrobě, začaly se sice dělat, ale jen papírové, vlastně to byly takové obrazy do výšky stropu, na šířku tak dva metry a byly z několika kusů. Ty k sobě moc nepasovaly, ani barevně a ani vzorově tak si umíte asi představit, jak výsledek vypadal. Tyhle samolepky jsou již moderní, bývají z jednoho kusu a nejsou tak velké. Dají se poměrně snadno nalepit, jen někteří prodejci mi připadají, jako že nepřemýšlí o tom, na co vlastně ta samolepka je a klidně ji na několikrát přehnout, místo aby z ní udělali roli na tvrdším podkladu, aby se cestou nepolámala. No, snad na to časem také přijdou.

 4. papadopulos napsal:

  Já se přidávám k názoru většiny, malování není až takový problém, nejhorší je ten úklid nakonec. Samolepky jsou teď in, ale my je zatím nepoužíváme.

 5. Misa1990 napsal:

  Naštěstí se s manželem na těchto věcem většinou domluvíme v klidu,máme podobný vkus,takže u nás je to bez problému…

 6. Evik napsal:

  Doma jsme si vymalovali sami s partnerem ja to vymyslela a přítel udělal =) Do obýváku jsme to riskli a dali si tapetu, kterou jsme si sami lepili a drží. Není to tak těžké. V dětském pokoji jsem dlouho váhala jestli tapetu nebo samolepky. Dlouho se mi nic nelíbilo! Tak jsem si nakonec udělala sama šablony a vymyslela si svoje. Taky se povedlo a jsem rada je to aspoň originální.

  1. radek napsal:

   výborný nápad, pošlete foto, rád uveřejním-:)

 7. imro napsal:

  dětem jsem do pokoje dali samolepky, sami si vybrali od ježíška, Jinak doma jsem malíř pokojů já, ale musím mě k tomu žena dotlačit.

 8. pskrob napsal:

  Tak já si maluji sám. Na strop jsem nalepil stropní desky, je to jednodušší a vypadá to hezky. Zdi mám meruňkové, zelenkavé a modré. Samolepky na zdech zatím nemám, ale jak to tak vypadá i to přijde. Vnučce jsou 4 roky, vnukovi 2 měsíce, takže by se jim určitě líbily. Malování mám v plánu příští rok, tak uvidíme, co do roka vymyslíme.

 9. Irisek75 napsal:

  na malování si raději bereme odborníky. Už jsme je vyzkoušeli a veliká spokojenost. Sami si posunuli nábytek, sami zakryli a vymalovali naprosto super. Ráno jsem šla do práce, dala jim klíče a večer jsem je od nich převzala. Spokojenost na všech stranách.

 10. pavlina69 napsal:

  také jsem doma řekla že by se mělo vymalovat a jediná reakce byla “no to by se mělo” ale nic se neděje

 11. jaru napsal:

  taky bych to potřebovala vymalovat, a samolepky na zdi se mi líbí.

 12. MadameBijou napsal:

  U nás v domě už se taky dlouho nemalovalo. Taťka se tím vůbec nezaobírá, má ve sklepě práce víc než dost a to má na to jenom víkendy, jelikož přes týden je kvůli práci na ubytovně.
  U nás obvykle maluje mamka. Kdysi jsem její “akci” fotila. Byla to celkem sranda. 🙂 Já jí pomáhám aspoň s kobercem a přesunováním nábytku. Nebo jí přidržuju žebřík, když maluje strop.
  A co se týče samolepek na zeď, tak něco v menším vydání používá mamka ve své místnůstce s bižuterií, kterou už léta vyrábí. Má tam na zdi třeba kytičky a motýlky. Vypadá to moc hezky a oživí to celou místnost. I když ta je díky všem těm bižu barvám živá už i tak dost. 🙂

  1. radek napsal:

   jj, dekorace prostor oživí. Podpořte mamku, pošlete ukázky bižuterie, třeba najde příznivce-:)

 13. Petulavpk napsal:

  tak nás taky čeká malování, ale docela se na to těším, taky mám moc ráda tu čerstvou barvičku 🙂 S tím úklidem je to pak už horší….ale co budu povídat a díky za tip – je fajn, když to nemusíme dlouho hledat po netu 🙂

 14. bobalka napsal:

  Já doufám, že se letos na jaře ti moji chlapi hecnou a konečně mi vymalují, mám ráda čerstvě vymalováno, kdy celý byt voní čerstvou malbou. A nějaká jemná dekorace v podobě pěkné samolepky by se mi také líbila. Musím ten web prostudovat pečlivěji, třeba mě nějaká zaujme. Díky za odkaz.

 15. matylda napsal:

  Ach jo, taky mne čeká letos malování. Kdyby se aspoň nemuselo potom uklízet 🙁 Protože to člověku nedá, nejen že musí uklidit po malířích, ale vezmu to vždycky jako velký úklid, vyhážu i skříně a šuplíky. (Totiž jen obsah a vytírám, rovnám a třídím. Au, a ty záda potom 🙂

 16. vita1980 napsal:

  malování v dnešní době válečků již není takový problém jako dříve štětkou. Ještě by to chtělo vymyslet něco, aby se nemuselo uklízet. Co se týče samolepek na zeď, je to něco nového, takže jsem k tomu spíše skeptický, ale kdo ví, co za pár let …..

 17. jmckvak napsal:

  děkuji za tip na shopík, určitě využiji, jak se začneme stěhovat do vlastního 🙂 malý má aktuálně kolem postýlky nalepené svítící hvězdičky, ale pak do vlastního koutku určitě nějaký pěkný, možná i naučný motiv pro něj chtít budu.. a možná něco do obýváčku jako bonus 🙂 tomu malování taky moc nedám, primalex je jistota 😀

  1. jmckvak napsal:

   e-shopek zkouknut, parádní návrhy a ještě možnost nechat si udělat samolepku na míru, to mě hodně zaujalo.. dávám záložku a v budoucnu aspoň vím, kam jít 🙂

 18. babicka11 napsal:

  my máme doma taky vymalováno meruňkovou a zelenkavou barvou, nahoře ještě nalepenou samolepkou okolo jakoby krajkou a samolepky s vlčími máky a v chodbě samolepky s kočičkami, tapety jsem nikdy nechtěla

 19. coolnet napsal:

  Malování 😀 …není problém,když nepočítám úklid 🙁
  Pokud je ovšem zed ve strašném stavu,tak raději “odborníka” nebo tapetu/samolepku.

 20. Rojak napsal:

  Teď na jaře mě čeká malování chodby se schodištěm, to bude paráda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *