Moringa oleifera nový potravinový doplněk, objev toho, co znala již dávná ájurvéda.

Největší zdroj všech minerálů, vitamínů a bílkovin, denně potřebných pro náš organismus v jedné rostlině Moringa vám může nahradit všechny multivitaminové a minerální doplňky a tím znormalizovat všechny funkce vašeho organismu. Pěstuje se v ekologicky nezatížené oblasti severního Kamerunu, na vlastních plantážích dovozce do ČR.

Moringa olejodárná je 100 % přírodní produkt z listů tohoto stromu.

Dodává se buď v prášku, nebo vegetariánských kapslích nebo v lisovaných tabletách.

Země původu: Kamerun, Afrika

Na tuto rostlinu si ale nikdo nemůže přihlásit patent a pak pouze exkluzivně generovat zisk. Proto existence moringy ještě stále připomíná „spící Růženku“. Vzhledem k tomu, že moringa je nejvýživnější rostlinou na světě, obsahující více než 90 zdravotně důležitých živin, představuje tedy „nálož plnou životně důležitých látek“.

Profesor Dr. Klaus Becker z University v Hohenheimu nazývá moringu „stromem – Popelkou“, příběh, který čeká na své naplnění.

Profesor Claus Barta pokládá moringu za „nejdůležitější rostlinu v historii lidstva, poněvadž její listy obsahují ve vysoké koncentraci veškeré živiny, které postrádají chybně vyživovaní a podvyživení lidé.

Ti, kdo jedí moringu, se už nemusejí znepokojovat, zda mají optimální výživu. Tahle zdaleka nejvíce výživná rostlina na Zemi totiž obsahuje více než 90 živin důležitých pro lidské zdraví, a to v přirozeném kompozitu včetně synergických efektů, takže je optimálně biologicky využitelná.

Rovněž obsah vitamínů v našich potravinách v posledních padesáti letech dramaticky poklesl. Tak například jablka mají pouze 20 % původního obsahu vitamínu C, obsah vitamínu C u jahod klesl v letech 1985-2002 o plných 87 %, a obsah beta-karotenu ve fenyklu klesl o 80 %.

Časopis „Bio“ k tomu poznamenává: „A u jiných druhů ovoce a zeleniny to vůbec nevypadá lépe.“

Kompletní tabulku naleznete v knize Moringa od Barbary Simonsohn.

Řešením není polykání vitamínových pilulek, protože jsou špatně vstřebatelné, dokonce v případě vitamínů A, D, E a K rozpustných v tucích mohou působit i toxicky.

Dr. Hans – Joachim Paulski říká: „Naše těla nedokážou dekódovat synteticky vyráběné vitamíny, asi právě tak, jako když bychom se pokusili v Pekingu v čínských znacích dešifrovat, kde jsou nejbližší veřejné záchodky“. Současný moderní životní styl naši potřebu vitamínů nejen nesnížil, nýbrž ještě zvýšil.

Kdo bere léky, kdo kouří nebo trpí stálým stresem a znečištěným životním prostředím, ten má i zvýšenou potřebu vitamínů.

Moringa obsahuje mimořádně vysoké množství vitamínu C, což je antioxidant, který zvyšuje vstřebávání železa a vápníku a posiluje imunitní systém. 100 g listů obsahuje 200 mg vitamínu C.

Moringa obsahuje veškeré vitaminy B, „vitamíny na nervy“, které nervy posilují a chrání nás vůči stresu.

Moringa je rovněž bohatá na vitamin A, který je důležitý pro oči, pro krvetvorbu a imunitní systém. A kromě toho moringa obsahuje i vitamín E, vitamín plodnosti, který je také důležitý pro imunitní systém a játra. 15 g prášku ze sušených listů postačuje k pokrytí denní potřeby!

V morinze se nachází dokonce i vitamín B12 jako kobalamin tedy ve formě pro tělo přijatelné, a to v množství 1,4 mikrogramů na 100 gramů prášku. Pouze vitamín B12 v podobě kobalaminu nikoliv tedy v analogické formě, může tělo skutečně využít.

Vegetariáni a obzvlášť vegani jsou mimořádně ohroženi nedostatkem vitamínu B12, a proto mohou trpět anémií nebo chudokrevností, ale i nervovou slabosti a neschopností koncentrace. Měli by tedy doplnit svoji stravu o moringu.

Moringa, to je „symfonie živin“, ve které si organismus může vybrat právě to, co potřebuje. Moringa ale působí rovněž na psychologické úrovni.

Strom moringa ti poskytuje lásku, klid, radost a vděčnost. Moringa, to je strom, který osminásobně zvyšuje biologickou využitelnost živin díky růstovému hormonu zeatinu.

Moringa obsahuje rekordních 75 000 jednotek ORAC (platí pro moringy z Tenerife), což je měřítko antioxidačního potenciálu. Antioxidanty „vychytávají“ volné radikály, agresivní sloučeniny kyslíku, které mohou vést až k chronickým onemocněním, jako je diabetes, revmatoidní artritida a rakovina.

Moringa je také známa jako rostlina superlativů, v indické moudrosti výuky Ájurvédy, „učení o dlouhém a zdravém životě“, je uváděna pro široké spektrum působení, více než 300 zdravotních problémů. Tudíž lze strom moringa doporučit jak profylakticky, tak i terapeuticky. Adaptogeny optimalizují veškeré tělesné i duševní procesy.

A zde jsou některé další názvy moringy

Moringa, nejlepší přítel matky Moringa je zeleným diamantem v Africe a v jiných rozvojových zemích (Dr. Jean-Baptiste Nduwayezu, Botswana)

Nebedaye = nikdy neumřít (název moringy v Africe)

Moringa, strom věčného života Moringa může zachránit život.

Proto se jí říká u nás Malunggay = zachránce (Alice Ilaga, Ministerstvo zemědělství na Filipínách)

Rádi Vám sdělíme své zkušenosti s účinky moringy na různé zdravotní problémy.

Více informací  a objednávky na www.ajurv.cz

31 komentářů u „Moringa oleifera – mikrobuněčná výživa třetího tisíciletí“

  1. Plazmic napsal:

    Jen je divné jak jej znala již dávno ajurvéda, když je ajurvéda hinduistické Indické učení a zde uvádějí že Moringa olifeira se pěstuje jen v Africkém Kamerunu, to mi hlava moc nepobírá:)))).

  2. Vegan napsal:

    Za 480 kč si produkt v BIO kvalitě, který udrží zdravé lidské tělo ráda koupím. Zkusím to a poté napíši, jak jsem s tím byla spokojená.

  3. Ryba napsal:

    O přírodní léčitelství se zajímám a o tomto suplementu jsem ještě neslyšel. Vypadá to moc zajímavě, takže si najdu ještě podrobnější věci a případně na sobě vyzkouším. Každá investice do posílení imunity se vyplatí.

  4. Kavon napsal:

    Počujem o tom prvý krát. Je to zaujímavý článok.

  5. Odalv napsal:

    Ešte som o tom nepočul. Zase som sa dozvedel niečo nové.

  6. VancurovaH napsal:

    Je to velmi zajímavé, ale myslím, že to bude taky pěkně drahé 🙁

  7. Evik napsal:

    Zajímavý článek! Věřím že přírodní látky jsou nejlepší, ale to by se muselo opravdu dodržovat a to asi zvládne málo kdo =)

  8. pedro1313 napsal:

    Věřím, že příroda má velkou moc a že si jen sami kazíme zdraví ruznými jedy, ale co se dá dělat. Taková je doba, zvláště farmaceutické firmy z toho těží velké peníze.

  9. Andrea napsal:

    Velice zajímavé 🙂 přiznám se ani jsem nevěděla že něco takového existuje ale vyzkouším 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *