Moringa oleifera nový potravinový doplněk, objev toho, co znala již dávná ájurvéda.

Největší zdroj všech minerálů, vitamínů a bílkovin, denně potřebných pro náš organismus v jedné rostlině Moringa vám může nahradit všechny multivitaminové a minerální doplňky a tím znormalizovat všechny funkce vašeho organismu. Pěstuje se v ekologicky nezatížené oblasti severního Kamerunu, na vlastních plantážích dovozce do ČR.

Moringa olejodárná je 100 % přírodní produkt z listů tohoto stromu.

Dodává se buď v prášku, nebo vegetariánských kapslích nebo v lisovaných tabletách.

Země původu: Kamerun, Afrika

Na tuto rostlinu si ale nikdo nemůže přihlásit patent a pak pouze exkluzivně generovat zisk. Proto existence moringy ještě stále připomíná „spící Růženku“. Vzhledem k tomu, že moringa je nejvýživnější rostlinou na světě, obsahující více než 90 zdravotně důležitých živin, představuje tedy „nálož plnou životně důležitých látek“.

Profesor Dr. Klaus Becker z University v Hohenheimu nazývá moringu „stromem – Popelkou“, příběh, který čeká na své naplnění.

Profesor Claus Barta pokládá moringu za „nejdůležitější rostlinu v historii lidstva, poněvadž její listy obsahují ve vysoké koncentraci veškeré živiny, které postrádají chybně vyživovaní a podvyživení lidé.

Ti, kdo jedí moringu, se už nemusejí znepokojovat, zda mají optimální výživu. Tahle zdaleka nejvíce výživná rostlina na Zemi totiž obsahuje více než 90 živin důležitých pro lidské zdraví, a to v přirozeném kompozitu včetně synergických efektů, takže je optimálně biologicky využitelná.

Rovněž obsah vitamínů v našich potravinách v posledních padesáti letech dramaticky poklesl. Tak například jablka mají pouze 20 % původního obsahu vitamínu C, obsah vitamínu C u jahod klesl v letech 1985-2002 o plných 87 %, a obsah beta-karotenu ve fenyklu klesl o 80 %.

Časopis „Bio“ k tomu poznamenává: „A u jiných druhů ovoce a zeleniny to vůbec nevypadá lépe.“

Kompletní tabulku naleznete v knize Moringa od Barbary Simonsohn.

Řešením není polykání vitamínových pilulek, protože jsou špatně vstřebatelné, dokonce v případě vitamínů A, D, E a K rozpustných v tucích mohou působit i toxicky.

Dr. Hans – Joachim Paulski říká: „Naše těla nedokážou dekódovat synteticky vyráběné vitamíny, asi právě tak, jako když bychom se pokusili v Pekingu v čínských znacích dešifrovat, kde jsou nejbližší veřejné záchodky“. Současný moderní životní styl naši potřebu vitamínů nejen nesnížil, nýbrž ještě zvýšil.

Kdo bere léky, kdo kouří nebo trpí stálým stresem a znečištěným životním prostředím, ten má i zvýšenou potřebu vitamínů.

Moringa obsahuje mimořádně vysoké množství vitamínu C, což je antioxidant, který zvyšuje vstřebávání železa a vápníku a posiluje imunitní systém. 100 g listů obsahuje 200 mg vitamínu C.

Moringa obsahuje veškeré vitaminy B, „vitamíny na nervy“, které nervy posilují a chrání nás vůči stresu.

Moringa je rovněž bohatá na vitamin A, který je důležitý pro oči, pro krvetvorbu a imunitní systém. A kromě toho moringa obsahuje i vitamín E, vitamín plodnosti, který je také důležitý pro imunitní systém a játra. 15 g prášku ze sušených listů postačuje k pokrytí denní potřeby!

V morinze se nachází dokonce i vitamín B12 jako kobalamin tedy ve formě pro tělo přijatelné, a to v množství 1,4 mikrogramů na 100 gramů prášku. Pouze vitamín B12 v podobě kobalaminu nikoliv tedy v analogické formě, může tělo skutečně využít.

Vegetariáni a obzvlášť vegani jsou mimořádně ohroženi nedostatkem vitamínu B12, a proto mohou trpět anémií nebo chudokrevností, ale i nervovou slabosti a neschopností koncentrace. Měli by tedy doplnit svoji stravu o moringu.

Moringa, to je „symfonie živin“, ve které si organismus může vybrat právě to, co potřebuje. Moringa ale působí rovněž na psychologické úrovni.

Strom moringa ti poskytuje lásku, klid, radost a vděčnost. Moringa, to je strom, který osminásobně zvyšuje biologickou využitelnost živin díky růstovému hormonu zeatinu.

Moringa obsahuje rekordních 75 000 jednotek ORAC (platí pro moringy z Tenerife), což je měřítko antioxidačního potenciálu. Antioxidanty „vychytávají“ volné radikály, agresivní sloučeniny kyslíku, které mohou vést až k chronickým onemocněním, jako je diabetes, revmatoidní artritida a rakovina.

Moringa je také známa jako rostlina superlativů, v indické moudrosti výuky Ájurvédy, „učení o dlouhém a zdravém životě“, je uváděna pro široké spektrum působení, více než 300 zdravotních problémů. Tudíž lze strom moringa doporučit jak profylakticky, tak i terapeuticky. Adaptogeny optimalizují veškeré tělesné i duševní procesy.

A zde jsou některé další názvy moringy

Moringa, nejlepší přítel matky Moringa je zeleným diamantem v Africe a v jiných rozvojových zemích (Dr. Jean-Baptiste Nduwayezu, Botswana)

Nebedaye = nikdy neumřít (název moringy v Africe)

Moringa, strom věčného života Moringa může zachránit život.

Proto se jí říká u nás Malunggay = zachránce (Alice Ilaga, Ministerstvo zemědělství na Filipínách)

Rádi Vám sdělíme své zkušenosti s účinky moringy na různé zdravotní problémy.

Více informací  a objednávky na www.ajurv.cz

31 komentářů u „Moringa oleifera – mikrobuněčná výživa třetího tisíciletí“

  1. kvetinka5 napsal:

    Já zkouším opravdu hodně různých vitamínů a potravinových doplňků o tomhle sem ještě nezaslechla, po tom co sem si o něm přečetla každopádně vyzkouším 🙂 díky za radu 🙂

  2. Petulavpk napsal:

    Moc pěkně napsané, vůbec jsem ani netušila že něco takového vůbec je…. Ale jednou mi vyprávěla jedna paní co žije ve Švýcarsku, že jejich dcera onemocněla a nebyly pro její záchranu žádné dostupné léky. Jako rodiče sháněli pomoc snad všude, až se dostali přes nějaké doporučení k lékaři, který odjel do Afriky a tam pomáhá lidem. Má vystavenou “ordinaci v pralese” a chodí na bylinky přímo do něj a tak ordinuje. Nevím jak to tenkrát dopadlo, ale jak už tu bylo psáno bylinky jsou bylinky a jejich moc má své kouzlo 🙂

    1. radek napsal:

      ano, ve článcích je spousta pravdy, přírodní léčení je základ moderní medicíny.

  3. irinkamil napsal:

    Jsem pro přímé léky od matky přírody, jistě je to lepší, než do sebe cpát chemii v podobě prášků. Jenže bez řádného vyšetření stavu každého z nás, tedy pokud budeme tato přírodní léčiva užívat jen tak, jak nás napadne, si můžeme spíš uškodit. Jako příklad mohu uvést Chia semínka, která patří mezi přílordní výživu i lék, ale opravdu je třeba tako semínka i ostatní přírodniny začít užívat velmi opatrně a sledovat, co to s námi dělá. Již zmiňovaná Chia semínka zvyšují tlak, při narázové dávce se může zvednout tlak až nebezpečně zdraví či dokonce životu. Takže všeho s mírou, opatrně a hlavně postupně, po malých dávkách, ne hned zkonzumovat předepsané množství, můžete si uškodit!

  4. blaju napsal:

    zajímavé, něco si o tom , ale přečtu

  5. babula napsal:

    Velice zajímavé,asi to vyzkouším.

  6. babicka11 napsal:

    Ještě jsem o tom neslyšela, je to zajímavý článek….

  7. vita1980 napsal:

    zajímavé, zkusím zjistit více info a podělím se

  8. imro napsal:

    kurkumu od minule používáme, toto není moc známe, chtělo by to vyzkoušet

  9. devilscat napsal:

    je pravda, že dnešní člověk potřebuje opravdu spoustu vitamínů, které už skoro v ničem nejsou

  10. matylda napsal:

    Čerstvě se nám v rodině objevila nemoc. Ta zlá. Kéž by to dokázalo zázraky .

    1. radek napsal:

      to je mi líto. Vyzkoušet se dá cokoliv, ale raději po poradě s lékařem, eventuelně zkuste kontaktovat provozovatele pana Mazala, třeba poradí.

  11. postolka napsal:

    Slyším o tom poprvé, a moc mně to zajímá.. určitě vyzkouším.. Děkuji.. 🙂

  12. Beruska napsal:

    To je zajímavý článek, ještě jsem o této rostlině neslyšela opravdu zajímavé

  13. zdejanata napsal:

    Velmi zajímavé, popřemýšlím o objednávce.

  14. Rojak napsal:

    Vypadá to hodně zajímavě, jen to vyzkoušet.

  15. Jana Sebestova napsal:

    zajímavé čtení,ještě jsem o tom neslyšela,ale nebylo by to marný ,to vyzkoušet.

  16. MIREK napsal:

    je to moc zajímavé.ještě jsem o tom neslyšel.

  17. bobalka napsal:

    Také mě to velice zaujalo. Vždycky je dobré se dozvědět něco nového.

  18. jaru napsal:

    tak tohle se dozvídám poprvé, ale je to zajímavé,pozeptám se .

  19. pavlina69 napsal:

    zajímavý článek,ještě jsem o této rostlině neslyšela

  20. MadameBijou napsal:

    Tak to zní opravdu velmi zajímavě. Věřím, že časem určitě vyzkouším. Jsem pro to, aby se takové věci před lidmi netajily, ale byly dostupné všem. Bohužel však vím, jak to v našem zdravotnictví vypadá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *