Dáme jídlo. Neberte to prosím jako pozvání k obědu.

Mám sice nachystáno maso na pečení, ale potřebuji ho mít na celý víkend.
Ne, že bych byl líný vařit, vařím a peču rád, ale připravujeme ke spuštění novou hru, tak bude potřeba vše vyladit.

Ale zpět k nadpisu článku

Většina z vás chodí do práce, kde má možná zajištěné firemní stravování, nebo si vozí hotové jídlo z domu.
Když se občas podívám na Ano šéfe, nemám potom moc chuť na kupované hotové jídlo. Zrovna včera byl pěkný díl o relaxačním pobytu.
Protože jsem prošel školní, učňovskou i vojenskou kuchyní, preferuji domácí kuchyni.  Co si člověk uvaří, to sní. Vaří pro sebe, co mu chutná a co má rád.

Někdy se stravuji i v restauracích. S dcerou jdeme občas na nějakou masovou baštu přes různé slevomaty. Má to hned dva praktické důvody. Pohodový pokec a ještě jídlo za drobný. Naposledy jsme měli 2 kg grilovaných křidýlek za 160 Kč.

No nekupte to za tu cenu, zvlášť, když je to jedna z možností jak vidět dceru -:)
V rámci společenských akcí, nebo přátelských posezeních se konzumace jídla také nevyhnete, ale to patří k životu.

Proč o tom píšu

Nejsem moc na fast foody, jednou za čas si dám KFC.  V neděli jsem byl u kamaráda na návštěvě, která se trochu protáhla. Buchty a brambůrky nestačili. Milan k večeru řekl větu: “mám hlad, dáme jídlo“. Objednal přes tento portál 3 hamburgery.

Překvapila mě cena – 135 Kč, rychlost – za 45 minut doručeno, ale potěšilo množství a chuť jídla. Předem chci říct, že hambáče nejsou můj šálek kávy, nepodléhám reklamám, ani to nepovažuji za extra jídlo. Byl jsem ale příjemně překvapen. Chutí, kvalitou i množstvím.

Asi to bude i tím, že jídlo byl z místní vyhlášené restaurace, ale to jsem neřešil.
Kdo si vaříte sám a máte raději přehled nad surovinami, kluci v akci  mají recept na minihamburgery.

Co vy, objednáváte si také nějaké jídlo domů, dovoz obědu do práce?

34 komentářů u „Mám hlad, dáme jídlo“

 1. Vegan napsal:

  V minulosti jsem si jídlo z místní pizzerie objednávala do zaměstnání i domů. Nyní rozvoz jídla nevyhledávám. Je to ale stále oblíbenější metoda stravování lidí. Ušetří čas i peníze.

 2. Ryba napsal:

  Občas si objednám pizzu nebo právě hamburger z tzv. Šáša burgeru. KFC mám rád. Doporučuji vyzkoušet Qurrito. Dobrou chuť.

 3. Odalv napsal:

  Jedlá typu fastfood a pod. nejedávam. Občas chodím do reštaurácie na normálne jedlo.

 4. Ivona napsal:

  Někdy si dám na pochutnání na Kauflandě u Vietnamců kung pao, jinak fast foody neberu.Přes týden se najím v práci a v sobotu se vaří doma. Manžel je masový, takže je maso. Je přes týden pryč, tak si chce přes víkend užít pořádného jídla. Z čeho mám ale radost, tak sní i hodně zeleniny. Takže žádné objednávky jídla u nás neexistují.

 5. lukasdi napsal:

  Domácí je domácí…i ty hambáče se dají doma udělat žramooozní 🙂

  1. radek napsal:

   napište svůj recept do receptáře, taky si rádi dáme-:)

 6. Evik napsal:

  Domácí je domácí! Hlavně víte z čeho jste si to uvařili.S přítelem kolikrát taky dostaneme na něco chuť ale radši si zajdem za tu cenu, kterou by jsme zaplatili za dovezené jídlo si nakoupíme dobrotky v obchodě a uvaříme si spolu doma na co máme chuť. Má to dost výhod trávíme čas spolu, uděláme si to podle svých představ a je toho i víc. Ale samozřejmě si občas objednáme pizzu a nebo když jsme venku tak i ten fasfood občas navštívíme. Ale portál damejidlo.cz jsem nikdy nevyzkoušela, díky tomuto článku jsem na něho koukla a určitě vyzkoušíme až dostaneme na něco chuť a nebude se nám chtít vařit.

 7. babka napsal:

  Doma si rádi ukuchtíme jídlo sami. Během týdne muž chodí na zemědělku na obědy, kde mu chutná. Nejvíce pak, když je teplo a děvčata přijdou podle toho oblečená! :)))))))) A já jsem zase ráda, že si kloudně rozhýbá krční páteř. :)))))

 8. Sendevka napsal:

  Ještě nedávno jsem si jakožto student na privátě objednávala jídlo poměrně často a na chuť jsem si rozhodně nestěžovala. Nyní ze mě začíná být poctivá kuchařka. Nevařím totiž jen pro sebe, ale především pro svého přítele, což mě mnohem více motivuje. Každopádně DÁME JÍDLO mohu jen pochválit, i když každý musí uznat, že není nad domácí stravu.

 9. bobalka napsal:

  Dáme jídlo znám, občas si syn objedná nějakou dobrotku.

 10. kvetinka5 napsal:

  Tak preferuji jídlo vlastní, které si doma uvarim, ale občas zajdeme na něco do restaurace, a o DAM JIDLO sem slyšela pozitivní reakce, takže v budoucnu něco vyzkoušíme ,:)

 11. vita1980 napsal:

  preferuji domácí stravu, ale chápu, že z důvodu nedostatku času, je to dobrá alternativa

 12. kujuli napsal:

  Také preferuji domácí stravu, ale jednou za čas si rád něco objednám nebo zajdu do restaurace. O portálu “Dáme Jídlo” jsem slyšel už v minulosti a používám ho, když si chci objednat něco k jídlu třeba když mám doma pár kamarádů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *