Dáme jídlo. Neberte to prosím jako pozvání k obědu.

Mám sice nachystáno maso na pečení, ale potřebuji ho mít na celý víkend.
Ne, že bych byl líný vařit, vařím a peču rád, ale připravujeme ke spuštění novou hru, tak bude potřeba vše vyladit.

Ale zpět k nadpisu článku

Většina z vás chodí do práce, kde má možná zajištěné firemní stravování, nebo si vozí hotové jídlo z domu.
Když se občas podívám na Ano šéfe, nemám potom moc chuť na kupované hotové jídlo. Zrovna včera byl pěkný díl o relaxačním pobytu.
Protože jsem prošel školní, učňovskou i vojenskou kuchyní, preferuji domácí kuchyni.  Co si člověk uvaří, to sní. Vaří pro sebe, co mu chutná a co má rád.

Někdy se stravuji i v restauracích. S dcerou jdeme občas na nějakou masovou baštu přes různé slevomaty. Má to hned dva praktické důvody. Pohodový pokec a ještě jídlo za drobný. Naposledy jsme měli 2 kg grilovaných křidýlek za 160 Kč.

No nekupte to za tu cenu, zvlášť, když je to jedna z možností jak vidět dceru -:)
V rámci společenských akcí, nebo přátelských posezeních se konzumace jídla také nevyhnete, ale to patří k životu.

Proč o tom píšu

Nejsem moc na fast foody, jednou za čas si dám KFC.  V neděli jsem byl u kamaráda na návštěvě, která se trochu protáhla. Buchty a brambůrky nestačili. Milan k večeru řekl větu: “mám hlad, dáme jídlo“. Objednal přes tento portál 3 hamburgery.

Překvapila mě cena – 135 Kč, rychlost – za 45 minut doručeno, ale potěšilo množství a chuť jídla. Předem chci říct, že hambáče nejsou můj šálek kávy, nepodléhám reklamám, ani to nepovažuji za extra jídlo. Byl jsem ale příjemně překvapen. Chutí, kvalitou i množstvím.

Asi to bude i tím, že jídlo byl z místní vyhlášené restaurace, ale to jsem neřešil.
Kdo si vaříte sám a máte raději přehled nad surovinami, kluci v akci  mají recept na minihamburgery.

Co vy, objednáváte si také nějaké jídlo domů, dovoz obědu do práce?

34 komentářů u „Mám hlad, dáme jídlo“

 1. eMisa napsal:

  Také si jídlo neobjednavam, tedy až na pizzu- kdyz s kamarády pijeme a to se nám už nikomu kuchtit nechce 😀

 2. Irisek75 napsal:

  Vzhledem k tomu, že mám malé mimi, tak sice doma vařím, ale nějak už to nestíhám jíst. Takže se kolikrát přistihnu, že lednička plná jídla a já držím suchý rohlík. Ale jinak si ráda zajdu do pizzerie a musím se přiznat, že i do fast foodu.

 3. jaru napsal:

  ráda si ji také objednám

 4. Rojak napsal:

  Žádné objednávky jídla domů, vždy si něco udělám a vím aspoň, že jsem tam dal to co tam patří. Nějaký fastfoody, to je tak dobrý pro uhoněný lidi. Na jídlo si člověk musí udělat čas.

 5. imro napsal:

  kupujeme přes skrz, dáme jídlo znám z práce, kancelářským od nich vozí obědy

 6. bronula napsal:

  Občas ano

 7. pskrob napsal:

  Tyhlety servery na slevové akce v restauracích, objednávky a rozvozy jídel jsou jen pro velká města. My co bydlíme na vesnici tuto možnost nemáme. proto si raději uvaříme sami a aspoň víme co jíme.

 8. blaju napsal:

  také preferuji domácí stravu, ale občas si objednáme jídlo u chachara, i když se už stalo, že jidlo poslední dobou není tak dobré jak bývalo, možná vyměnili kuchaře

 9. MadameBijou napsal:

  Já v restauracích nejídám, jen občas zajdu v Praze s kámoškou do pizzerky nebo tak. Domů jsem si ještě neobjednala nic. A ráda bych se zlepšila ve svém kuchtění, tak radši si vařím na koleji sama. Maso skoro nejím, zato doma ho máme víc jak dost, jelikož náš taťka je “masový”. Někdy až příliš, což mi trochu vadí. Já jsem radši na lehčí stravu. Nejsem sice vegetarián, ale maso opravdu jen zřídka.

 10. hana.tirala napsal:

  Před porodem jsem několik měsíců pracovala v kanceláři, kde nebylo v podstatě žádné zázemí, tak bylo bezpředmětné vozit si jídlo do práce – nebylo kde ohřát, připravit.. Ráda jsem tehdy využívala server damejidlo, vždy dorazili včas, nikdy se mi nestalo, že by mi nechutnalo a poměr kvalita – cena byl také v pořádku. Za mě rozhodně jednička 🙂
  Od té doby, co jsem na rodičovské dovolené, ale vařím ráda a často. Pro manžela, příkrmy pro syna.. A vždy přesně vím, co jídlo obsahuje, to je asi největší plus domácí výroby 😉

 11. babicka11 napsal:

  já vařím každý den, polévky jen v sobotu, moc je nejíme, ale vařím ráda, nedělá mi to problém, jídlo jinde si dáváme pouze na dovolené ….

 12. Misa1990 napsal:

  S manželem si občas nějáké jídlo objednáme,ale je to zřídka,přes portál dáme jídlo jsme ale ještě neobjednávali. Většinou se snažíme uvařit si něco dobrého doma,hamburgery máme rádi,ale dají se udělat i výborné domácí

 13. matylda napsal:

  Hm, rozhodně domácí stravu preferuji, ale…, občas by se donáška hodila. Když jsem ještě chodila do práce, tak jsme si někdy objednávali, platili jsme stravenkami a byl to lepší než to erární. Ale teď, na vesnici, no, musím vařit. Naštěstí mi to zase až tak nevadí a manželovi mé vaření chutná 🙂

 14. jmckvak napsal:

  damejidlo.cz využíváme relativně často. hlavně muž, když jede na služebku, tak si na hotel něco nechá hodit.. my k nám do naší díry objednávali snad poprvé, je to lepší fakt pro města než vesnice.. jinak u nás poctivá domácí strava, pokud si s manžou raz za čas neuděláme den pro sebe a nevyrazíme někam na večeři..

 15. vanicek222 napsal:

  Přes dáme jídlo jsem v dřívější době objednával 3x pizzu. 2x spokojenost a 1 to dlouho trvalo, ale celkově je to dobrý server. Pokud člověk bydlí ve velkém městě, tak si vybere. 🙂

 16. coolnet napsal:

  pizza domu neni špatna,ale je fakt,že některe jsou hnus! ….je treba ve svem okoli najit TU pravou “donášku” a pak je to super 😀 😀 😀 ovšem domaci uzene a slivka nemá konkurenci 😀 😀 😀

 17. vitius napsal:

  na damejidlo.cz je za registraci zdarma 100 korun, takže skvělí způsob jak se najíst zdarma, když máte třeba více simek=více registrací 😀

 18. devilscat napsal:

  My si občas doma objednání přes damejidlo.cz dopřejeme a nemůžu si stěžovat 🙂

 19. Petulavpk napsal:

  Tak musím přiznat, že také preferuji domácí stravu a hlavně z toho důvodu, že jsme na vesnici a máme převážně svoje vlastní suroviny, ale občas si necháme dovézt pizzu, když opravdu hoří. Problém je, že nejsme na takovém místě, kde bychom slevu uplatnili, spíš dostaneme přirážku za krabici :(.

 20. pavlina69 napsal:

  já si jídlo neobjednávám radši vždy něco splichtím sama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *