Po dlouhé době jsem si projel založená témata v diskuzním fóru a jedno z nich se mi zalíbilo.

Vaše seznámení s partnerem

Přečetl jsem si tam pár odpovědí, tak vyvolám další diskuze, třeba i vaše nové komentáře a příspěvky.

 • jak a kde jste se seznámili se svým partnerem
 • měli jste nějakou krizi, jak jste ji překonali
 • jak to šlape nyní

Každý příspěvek vašeho vlastního seznámení, který bude samostatně vložen do komentáře je za 30 bodů – připište si je do adventu.

Admin si dává 30 bodů a začne

Se svojí partnerkou jsem se seznámil na seznamce. Do hospod nechodím, ani bych tam ženu pro sebe nehledal. Na disko taky nechodím, přece jen 52 let není na seznamování při hopsání zrovna ideální věk. Na rybách je to většinou samej chlap nebo obsazená žena. Nehledal jsem mládí, ale ženu svého věku. Tak zbylo internetové seznámení.
Jsme spolu 3 roky a jako každý vztah i ten náš je občas s mráčky. Důležité ale je, že se brzy vyjasní a vše skončí se smíchem. To je výhoda našeho věku. Člověk už ví co chce, co je tolerance, ale hlavně jak si vážit té své druhé polovičky, já říkám “kofolky”. Kdo znáte reklamy, pochopíte proč.

Byla i krize, která trvala asi 14 dní, ale díky tomu, že jsme si o tom promluvili se vše spravilo

Nyní je to vše v pořádku, máme se rádi, jezdíme na výlety a prožíváme běžný život. Dovolená u moře proběhla v klidu a pohodě, jen byla míň romantická, ale to příští rok napravím. I když spolu zatím nebydlíme, víme o tom, že jsme “my dva” a těšíme se na sebe. Dřív bylo normální, že muž odejel na týden na montáž a vracel se domů na víkend, dovolenou… Dnes je situace o hodně lepší, existuje mobil, e-mail a další aplikace, takže každý může být spolu i na dálku. Určitě si nemyslím, že budování nějakého vztahu je hned o stěhování, ale přesto bych jednou rád usínal a probouzel se vedle ní každý den. Ne vždy vztah ze seznamky vyjde, ale můj vyšel. Velké díky kofolko.
Fuška, ale 30 bodů si připíšu 😀

Pavel, jeden z naší party rybářů

Rozumný kluk, pracuje, chodíme spolu na ryby, dlouholetý kamarád, takže ho dobře znám. Teď je sám. Vztah mu nevyšel. Nedá se říct, že by to bylo jen jeho vinou, spíš horší komunikací, občas “výstřelem do tmy”, ale taky tím, že se moc nepřizpůsoboval a nevážil si toho co doma měl. Místo zábavy s ní se hodně věnoval práci. Ne že by byl tak nechápavý, ale znáte nás ženy. Jsme holt občas “matějové” a pokud nás nesměrujete správným směrem, často tápeme 😀

Kolikrát jsme mu říkali: “nečum furt do mobilu, neseď doma u počítače, běžte do kina, jeďte na výlet..” Stejně jako já se pohybuje v oblasti internetu, tak má dost práce, on je spíš programátor. Některé aplikace najdete i zde. Nedbal tomua a na to taky doplatil. Měl milou a pěknou přítelkyni. Pořád na ni myslí a chtěl by jí zpět. Jediná věc, které se nabízí, je o ní začít znovu bojovat. Za mě: “bojuj, stála za to”

Ale jak má bojovat

 • kdo poradí, dostane za rozumnou radu 10 bodů navíc
 • já si připisuji dalších 30 za příběh z okolí

Takhle se můžete zapojit i vy, admin možná zohlední kvalitu a pěkný příběh jinými body.
Než bych zase vymýšlel nějakou letní soutěž, zvolím raději tuto metodu.

P. S.
Pánové, dobře si prohlédněte úvodní fotku, ať máte nějakou inspiraci a představu, co třeba vaši partnerku potěší víc než drahokam. Pusa, objetí a pohlazení je podle mě vždycky víc. Sahám si do svědomí, vy začněte také.

30 komentářů u „Žít singl nebo se snažit o vztah ve dvou ?“

 1. bobalka napsal:

  Docela by mě zajímalo, jak to dopadlo s Pavlem?? Má svou vyvolenou?? Jsou spolu? Moc bych jim to přála.

  1. radek napsal:

   zatím bojuje

 2. vita1980 napsal:

  delší dobu po několika nevydařených vztazích si užívám singl život a jsem spokojený. Samozřejmě ve dvou je to lepší, ale než pořád řešit rozchody – to radši svatý klid SINGL.

 3. Jana napsal:

  Krásné příběhy seznámení tady jsou 🙂 Pan Pavel by měl zabojovat, nevdávat se. Bohužel, někteří chlapi to balí strašně rychle po prvním neúspěchu. 🙁
  My se s manželem seznámili přes kamaráda z jedné online hry. Neuměl dělat tabulky v excelu, tak jsem mu nabídla, že mu je zkusím udělat. Když jsem po škole hledala práci, volal mi z Prahy, že budou hledat prodavačku do nového obchodu, jestli bych neměla zájem. Tady na severu Moravy to byla bída, kor po škole. Tak jsem si sbalila kufry, odjela a tam poznala šéfa – nynějšího manžela 😀 No, jela, on si pro mě přijel sám. A i přes krize a to, že u nás občas lítá nádobí, tak jsme spolu, protože máme toho nejroztomilejšího loupežníka. 🙂

  1. radek napsal:

   jj, od Velikonoc jsem ho na fotce neviděl. Jak to, nebyl žádný námět na článek? 😀

 4. devilscat napsal:

  Já už jsem několik let sama. Vztahy mi z různých důvodů prostě nevyšly, tak jsem se, nedobrovolně, vydala na cestu single. Nechci se nějak rozepisovat, protože je to pro mě smutné téma. Pořád totiž doufám, že se jednoho dne objeví človíček, který mě bude mít opravdu ze srdce rád… takže i kamarádovi radím, pokud má slečnu opravdu rád, ať bojuje, stojí to za to!

  1. radek napsal:

   I Vy zkuste zabojovat. Stojí to za to.

   1. devilscat napsal:

    A nějaká rada, kde najít fajn človíčka? 🙂

    1. radek napsal:

     asi tak jak já. Na seznamkách, výletech s turisty…..
     Bohužel věk nás trochu omezuje. A to jsme mladí 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *