Už jsem na tohle téma napsala článek, který celkem zaujal

Tato otázka trápí jednou za čas každého rodiče a prarodiče.
Mám 3 letou dceru a 5 měsíčního syna, tak si tuhle otázku kladu velice často. Tím, že dcera začala chodit do školky, je dost často nemocná a poměrně často doma.

Jak ji tedy zabavit? Nejsem příznivce toho, pustit televizi a celý den se koukej. Tím nechci říct, že ji na nějakou pohádku nebo pořad z přírody nenechám koukat. Převážně se ale snažím neustále něco vymýšlet, ať se rozvíjí.

Je hodně odkazů a rad na internetu, jak děti zabavit, čím je upoutat, tak i já, sama sebe nechávám inspirovat. A vymýšlím jak to své dítko zabavit. Některé hry a zábavu jsem si vymyslela sama a některé čerpám na facebooku „máma do deště“ . Je to FB profil maminky, která také vymýšlí různé aktivity pro své děti.

Několik osvědčených her, snad se budou líbit i vašim dětem

Barevný hříbeček z papírových ruliček

Rulička z toaletního papíru je hotový zázrak. Z papírové ruličky se dá vytvářet tolik různých zábavných produktů.

 • z papíru jsme si vystřihli kolečko, které jsme použili jako klobouček a ruličku jako nožičku od hříbečka
 • klobouček i nožičku si různě ozdobíme pastelkami, voskovkami nebo fixy

Obrázková koláž z barevných kousků papíru

 • vezmeme si barevný papír, když nemáme barevný papír, tak si ho vybarvíme pomocí pastelek
 • papír nastříháme na různě dlouhé proužky a kostičky ( mate li větší dítě pořiďte jim dětské nůžky a můžou stříhat s vámi)
 • takhle nastříhaný papír lepíme na čistý papír s tuhým lepidlem. S tuhým lepidlem se vyvarujeme toho, že dítě lepidlo vylije

Nejedlé zdobené perníčky

Příprava těsta je jednoduchá, stačí mouka, voda a špetka solí. Já to vždy dělám od oka. Myslím, že každá maminka bude umět z těchto surovin vypracovat vláčné těsto se kterým si dítě může hrát.
Dceři dám váleček a různé formičky. Sama si už tvoří, co ji napadne. Následně výrobky upečeme v troubě, taky peču podle oka. Kdyby se stalo, že těsto nějaké zvědavé dítě ochutná, nic se nestane, víme, co jsme tam dali a chutnat nebude.

Upečené výrobky si dítě může ozdobit barvičkami. Vytvořené figurky a další tvary si potom dcerka dá do své dětské kuchyňky a nadále je využívá při svém dětském vaření. Můžete vytvořit napodobeniny dortu, chleba nebo rohlíků. Fantazii se meze nekladou. Upozorňuji, že výrobky z těsta NEJSOU JEDLÉ!

Barvičky na ruce

Kupte svému dítěti speciální barvy na ruce. Tyto barvičky nejsou škodlivé a dají se velice snadno umýt. Barvičkami můžete obtiskovat různé předměty třeba listy. Určitě se každé dítě rádo patlá, navíc vám vytvoří i moc pěkné obrázky.

Barevná pěna ze sody a octu

Na tuto zábavu budeme potřebovat jedlou sodu a potravinářské barvivo v prášku. Sodu si zabarvíme podle libosti a podle toho kolik barev chceme mít. Takhle připravenou směs sody rozprostřeme na tác s vyššími okraji. Jako další si připravíme inciátor roztok z cca 1l octu a trošku tekutého mýdla. Ocet s mýdlem nalijeme nejlépe do láhve od jaru nebo lahve na dávkování mýdla. Prostě takovou láhev aby se to dětem dobře lilo. Připravenou octovou směs naléváme na sodu a samy uvidíte, co se bude dít. POZOR. Zde musíte být u dítěte  a dávat pozor, aby se nenapilo octa.

Snad jsem vás trochu inspirovala a máte další dětskou zábavu. Eva.

3 komentáře u „Jak zabavit dítě, aby se doma nenudilo II.“

 1. matylda napsal:

  Vnuk Honzík také velice rád pomáhá. Už i nemocné mamince uvařil čaj, nachystal snída ni a opodobně. Teď ukončil první třídu 🙂

 2. Rojak napsal:

  Zabavit děti v dnešní době je pěkný problém. Myslím tím hlavně, najít si na ně čas a mít děti vychované tak, aby se daly zabavit. Myslím tím zase to, aby nebyli rozežrané a byly ochotné nechat se zabavit.

 3. babicka11 napsal:

  Máme už větší holky, když jsou u nás, tak se zabaví samy, nebo rády pomáhají v kuchyni. Dělají spolu nepečený dort z piškotů, míchají krémy, vaří pudink, krupicovou kaši, utírají nádobí, nebo i luxují, to je baví hodně. Jsou to takové malé pomocnice. Mladší půjde letos už do školy, tak si na ni ráda hraje už teď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *