Už jsem na tohle téma napsala článek, který celkem zaujal

Tato otázka trápí jednou za čas každého rodiče a prarodiče.
Mám 3 letou dceru a 5 měsíčního syna, tak si tuhle otázku kladu velice často. Tím, že dcera začala chodit do školky, je dost často nemocná a poměrně často doma.

Jak ji tedy zabavit? Nejsem příznivce toho, pustit televizi a celý den se koukej. Tím nechci říct, že ji na nějakou pohádku nebo pořad z přírody nenechám koukat. Převážně se ale snažím neustále něco vymýšlet, ať se rozvíjí.

Je hodně odkazů a rad na internetu, jak děti zabavit, čím je upoutat, tak i já, sama sebe nechávám inspirovat. A vymýšlím jak to své dítko zabavit. Některé hry a zábavu jsem si vymyslela sama a některé čerpám na facebooku „máma do deště“ . Je to FB profil maminky, která také vymýšlí různé aktivity pro své děti.

Několik osvědčených her, snad se budou líbit i vašim dětem

Barevný hříbeček z papírových ruliček

Rulička z toaletního papíru je hotový zázrak. Z papírové ruličky se dá vytvářet tolik různých zábavných produktů.

 • z papíru jsme si vystřihli kolečko, které jsme použili jako klobouček a ruličku jako nožičku od hříbečka
 • klobouček i nožičku si různě ozdobíme pastelkami, voskovkami nebo fixy

Obrázková koláž z barevných kousků papíru

 • vezmeme si barevný papír, když nemáme barevný papír, tak si ho vybarvíme pomocí pastelek
 • papír nastříháme na různě dlouhé proužky a kostičky ( mate li větší dítě pořiďte jim dětské nůžky a můžou stříhat s vámi)
 • takhle nastříhaný papír lepíme na čistý papír s tuhým lepidlem. S tuhým lepidlem se vyvarujeme toho, že dítě lepidlo vylije

Nejedlé zdobené perníčky

Příprava těsta je jednoduchá, stačí mouka, voda a špetka solí. Já to vždy dělám od oka. Myslím, že každá maminka bude umět z těchto surovin vypracovat vláčné těsto se kterým si dítě může hrát.
Dceři dám váleček a různé formičky. Sama si už tvoří, co ji napadne. Následně výrobky upečeme v troubě, taky peču podle oka. Kdyby se stalo, že těsto nějaké zvědavé dítě ochutná, nic se nestane, víme, co jsme tam dali a chutnat nebude.

Upečené výrobky si dítě může ozdobit barvičkami. Vytvořené figurky a další tvary si potom dcerka dá do své dětské kuchyňky a nadále je využívá při svém dětském vaření. Můžete vytvořit napodobeniny dortu, chleba nebo rohlíků. Fantazii se meze nekladou. Upozorňuji, že výrobky z těsta NEJSOU JEDLÉ!

Barvičky na ruce

Kupte svému dítěti speciální barvy na ruce. Tyto barvičky nejsou škodlivé a dají se velice snadno umýt. Barvičkami můžete obtiskovat různé předměty třeba listy. Určitě se každé dítě rádo patlá, navíc vám vytvoří i moc pěkné obrázky.

Barevná pěna ze sody a octu

Na tuto zábavu budeme potřebovat jedlou sodu a potravinářské barvivo v prášku. Sodu si zabarvíme podle libosti a podle toho kolik barev chceme mít. Takhle připravenou směs sody rozprostřeme na tác s vyššími okraji. Jako další si připravíme inciátor roztok z cca 1l octu a trošku tekutého mýdla. Ocet s mýdlem nalijeme nejlépe do láhve od jaru nebo lahve na dávkování mýdla. Prostě takovou láhev aby se to dětem dobře lilo. Připravenou octovou směs naléváme na sodu a samy uvidíte, co se bude dít. POZOR. Zde musíte být u dítěte  a dávat pozor, aby se nenapilo octa.

Snad jsem vás trochu inspirovala a máte další dětskou zábavu. Eva.

3 komentáře na „Jak zabavit dítě, aby se doma nenudilo II.“

 1. matylda napsal:

  Vnuk Honzík také velice rád pomáhá. Už i nemocné mamince uvařil čaj, nachystal snída ni a opodobně. Teď ukončil první třídu 🙂

 2. Rojak napsal:

  Zabavit děti v dnešní době je pěkný problém. Myslím tím hlavně, najít si na ně čas a mít děti vychované tak, aby se daly zabavit. Myslím tím zase to, aby nebyli rozežrané a byly ochotné nechat se zabavit.

 3. babicka11 napsal:

  Máme už větší holky, když jsou u nás, tak se zabaví samy, nebo rády pomáhají v kuchyni. Dělají spolu nepečený dort z piškotů, míchají krémy, vaří pudink, krupicovou kaši, utírají nádobí, nebo i luxují, to je baví hodně. Jsou to takové malé pomocnice. Mladší půjde letos už do školy, tak si na ni ráda hraje už teď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *