Jak zabavit nudící se dítě je složitá otázka.

Kdo má malé dítě, určitě ví, jak je složité zabavit své dítko tak, aby se doma v nepříznivém počasí nenudilo  a vy jste z toho nezbláznili -:)

Moje, teď už skoro 3 léta dcerka je naučená chodit každý den ven. Na procházky, ale hlavně na hřiště. No jo, ale co když je venku škaredě?

Nás teda neodradí ani déšť a jdeme na chvilku ven skákat do kaluží. Pro moji dceru neskutečná zábava, ale ta se nedá dělat dlouho.

Je pravda, že v dnešní době je spoustu jiných možeností.

Stačí zapnout televizi nebo dát do ruky tablet či mobil. Já jsem zastánce toho, že tyhle hračky nejsou určené dětem na hraní. Netvrdím, že dcerce nepustím pohádku, i s tím mobilem občas zhřeším, ale jen ty hry, které ji aspoň něco učí. Ať už jsou to barvy nebo tvary. Ale jak jsem psala, není to pravidlem jen opravdu zcela vyjímečně.

S čím si moje dcerka ráda hraje je plastelína.

Ale to už není plastelína jako za nás, tahle plastelína krásně voní, nemáte z ní tak mastné ruce. Je možnédokoupit spoustu různých příslušenství My máme doma zatím výrobnu cukrovinek. Kde si tvoří dortíky, různé malé koláčky a bonbonky. Už jsem se párkrát nachytala, že jsem si s dcerkou začala hrát tak, že jsem sama vytvářela různé dorty.

Pak jsme zkoušeli různé tvoření doma, to ji taky zaujalo, ale touhle činností musíte dětem pomáhat. Zkoušeli jsme si třeba udělat lapač snů. Z papíru vystřihnete kolečko, vezmete bavlnku a necháte dítě samo provlékat. Podle své fantazie si navléká různé korálky, aby byl lapač veselejší. Můžete použít i různé barevné peříčka. Vše dnes bez problému koupíte v galanterii nebo v dobrém papírnictví.

Ale čím ji nejvíce udělám velkou radost a zábavu je, když může se mnou péct.

Proto v poslední době pečeme hodně koláčky, kdy pomáhá potírat vajíčkem, tvořit důlek pro naplň. Taky děláme domácí pizzu. Dostane kousek těsta, které jí nechám vyválet. Samozřejmě, že ji musím nakonec vždy pomoct, ale pak už si vše dodělává sama. Naklade na pizzu sýr, šunku a vše co ji chutná.

Ale protože i tyhle činnosti občas omrzí, tak jsem vyhledávala různé možnosti na internetu a mám tu pro vás pár typů.

 • vyzkoušejte tancování nebo cvičení pro malé děti. Na internetu se dá stáhnout hodně možností a samozřejmě je to pro děti, takže zábavnou formou. Např. tancujme s Míšou, Fiha tralala, Miro Jaroš, a nesmrtelná Dáda
 • vytvořte svému dítku ze židle a deky jeho vlastní stan, kde si schová své oblíbené hračky, dejte mu navíc baterku a bude legrace.
 • máte doma pet láhve, udělejte mu dětsky bowling
 • bydlíte v menším bytě, vyzkoušejte schovku s věcmi. Nastříhejte barevné papírky, nebo kartičky a schovejte tak, aby ze skříní nebo šuplíku kousek čouhali. Aby vám dítě nemuselo otvírat skříně a šuplíky. A můžete hrát.
 • máte doma velkou, nepotřebnou papírovou krabici? Dítě si do ní vleze a může si ji samo vyzdobit podle své fantazie

Jaké triky na zabavení svého milovaného dítka používáte vy?

8 komentářů u „Jak zabavit dítě, aby se doma nenudilo?“

 1. veruska napsal:

  Měla jsem tu zas vnučku a musela jsem mluvit za prasátko. Máme maňáska a Lucinka každou chvíli “vem si pasátko”.
  Takhle jsem blbla průběžně celý den. Taky jsme v tom vedru skotačily na posteli a byla jsem z toho úplně hotová.

 2. veruska napsal:

  Vnučce Lucince jsou přes 3 roky a tak spolu často zpíváme, stavíme kostky, lezu s ní po zemi, když si hrajeme na vláček a když už nemůžu, tak si kreslí a hraje také s modelínou. Když ji pustím nějakou pohádku, tak slyším z pokoje, jak se nahlas směje.
  Venku si hraje často na písku. Také se proskáče na trampolíně. Dostala nové kolo, odstrkovadlo, tak chodíme na procházky. To má nejraději.

 3. Evik napsal:

  neni nic hezčího než když vam vaše dítě da něco co samo vyrobilo, A hlavně jak vždycky kouka co vy na to. Jakou máte radost.

 4. matylda napsal:

  Vnuk velice rád něco vymýšlí a vyrábí. Teď nedávno jsem od něj k svátku dostala kytičku vyrobenou z víček plastových láhví. 🙂 vymyslel to sám.

 5. pskrob napsal:

  vnučka ráda vaří, maluje si, kouká na pohádky – vždycky se dá nějak zabavit

 6. Rojak napsal:

  Teď je tolik možností, že snad není ani nutné o nich hovořit. Děti se zabaví samy a pokud ne, tak jsou tu dospělí a s trochou fantazie to snad není problém. Horší je pokud k tomu chybí ta chuť a čas.

 7. babicka11 napsal:

  Bunkr ze židlí a dek, to si holky staví doma i venku, pokud není postavený stan. Stan mají vlastně i doma, ten menší. Do bunkru si nanosí tolik věcí, že se tam pak ani nevejdou …., potom vláčkodráhu, to si dělají tunel z knížek, malují vodovkami na velké papíry A3 všechno, co umí, mají tu haldy omalovánek, vystřihovánek, hledání nesmyslů v časopisech, hrajeme člověče nezlob se, karty – prší, skáčou přes provázek do výšky a do dálky, která výš a dál doskočí, pak je přivázaný provázek k nějakému autíčku a chodí dokola -pokoj-kuchyně-chodba-pokoj a my sedíme v pokoji a odvíjíme a pak autíčko pustí a my navíjíme a ony za tím běhají…., pak pěnové kostky -to si zas buď staví cestu na autíčka, nebo pak bitva, že to po sobě hází, rády pomáhají utírat nádobí, luxovat a taky dělat nepečené dortíky. Mají i tablet i telefon i počítač, kde si umí najít co zrovna chtějí, střílejí slepice, skáčou se žábami … vede prasátko Peppa a Ledové království – to zpívají tu hlavní píseň Najednou a tancují … je toho hodně. Znají všechny dopravní značky, typy aut, že ani já to neznám. Je jim 5 a 7 let. Umí počítat do 20 v angličtině a asi 15-20 slov, barvy, tvary….buší tu do piána, na bubínek, foukací harmoniku, na kytaru. Je tu veselo, někdy až moc :-).

 8. polivkovamaruska napsal:

  Když byly malé, tak jsme stavěly kostky. Teď v první třídě nejraději hry. Nejvíce však čokoláda, limonáda, čaj,rum, bum.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *