Hlavní stránka Fóra Od uživatelů Učitelé (muži) ve školkách

Označeno štítky: 

  • Toto téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (9 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel veruska a poslední změna proběhla před 7 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 12)
  • Autor
    Příspěvky
  • #6205
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Jelikkož jsem nedávno musel skončit se studiem kvůli nedostatku kreditů, tak se potýkám s tím, že jsem na ÚP od 3. března a tak hledám práci. To není podstatné, teoreticky mohu pracovat i ve školce a to je to, o čem chci diskutovat. Co si myslíte o učitelích (mužích) ve školkách?
    Setkali jste se vy, jako děti s učitelem ve školce? Znáte osobně nějakého? Pokud máte malé děti a měli byste nna výběr z více školek, kam byste mohli dát dítě, tak preferovali byste třeba tu, kde pracuje muž?
    Jaké to má podle vás mínusy a jaké plusy, když muž pracuje ve školce?
    Otázka pro zdejší (zde na magazínu) muže: Dokázali byste si představit pracovat ve školce? Jak byste třeba řešili situaci, kdy si vás oblíbí dítě například od matky samoživitelky a přes oblibu toho dítěte by se do vás třeba časem zamilovala i ta maminka samoživitelka? 😀

    Osobně si myslím, že pokud muž pracuje ve školce, tak to rozhodně není na škodu, ba naopak ku prospěchu! Přeci jen děti mají poté i mužský vzor, který třeba díky rozvodovosti mnohdy i chybí nebo alespoň kluci i v normálních rodinách mají mužský vzor i ve školce a ne jen doma. 🙂

    Napsal jsem zde spousta otázek, tak zkuste shrnout nějak váš názor na toto téma a za vaše odpověďi Vám předem děkuji. Velice mě vaše názory zajímají. 🙂

    Přeji hezký víkend. 😉

    #6236
    radek
    Správce

    ve škole muže/učitele chápu a beru. ve školce spíš preferuji ženu, přece jen jsou na tom citově jinak. I když neříkám, že si my muži neumíme poradit s malým dítětem, Ale tuto oblast předškolní výchovy bych nechal raději ženám. Navíc si myslím, že finanční ohodnocení není pro muže-živitele nijak extra. Bohužel to stejné platí pro ženy-učitelky.

    #6239
    babicka11
    Účastník

    souhlasím s admin, ve školce by mi muž nijak nevadil, pokud by se střídal s učitelnou, viděla jsem i film s Arnoldem Schwarzeneggrem “Policajt ze školky” a líbil se mi …jinak moje děti se s mužem ve školce nesetkaly a na základce asi jen s 5 učiteli, je fakt, že platy jsou tam nic moc ….

    #6242
    matylda
    Účastník

    Muž ve školce by, podle mne, měl velký význam. Už i v mateřince jsou děti, které vyrůstají jen s jedním rodičem, hlavně s matkou. A mužský vzor jim prostě chybí. Navíc, ať chceme nebo ne, muži jednají jinak, mají jiné priority, jiné zájmy, už i takto malé děti potřebují mužský přístup k věci. Takže za mne – palec nahoru 🙂 A co se týká peněz, i ženy učitelky by měly dostat zaplaceno. Není to žádná novinka, že profese,ve kterých pracují hlavně ženy, mají nižší platy.

    #6249
    coolnet
    Účastník

    myslím,že učitele zas tak maly plat nemaji. chlap ve skolce-asi neprojde(lidi se radi soudi)
    matne si vzpominam,ze ani v prvnim stupni snad ucitel nebyl.
    Pokud si dobry ucitel,zkusil bych “kroužek/zajmovou cinnost” je to dobre podporovano mestem,dotacemi atd.

    #6280
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Studuji léčitelství pro mš a máme ve třídě jednoho kluka a na praxích ho děti berou v pohodě. Tím, že nikde pana učitele nikdy neviděly, uznávaly ho. Za mě by učitel v mš klidně mohl být, ale musí se střídat s učitelkou a ne jiným učitelem. Pokud byste chtěl jít do školky, vadilo by vám utírat dětem zadečky? Tomu se tatínkové snaží vyhnout a tady byste se tomu nevyhnul.

    #6285
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Radek: Ano, děti ve školce spíše přilnou k ženám, ale kolem 5 let už potřebují mít i nějaký mužský vzor a jak tu bylo řečeno, tak díky rozvodovosti to tak mnohdy není. Peníze tam sice nejsou zázračný, ale 20k není úplně tak málo. 🙂

    V.e.r.c.A.: Byl jsem již na 8 letních táborech, na 5 školách v přírodě, 3 měsíce na praxi ve školce, brigádně v jednom ozdravnym zařízení, kde jsem měl kluky 4-9 let a těm nejmenším (4 a 5 let) jsem zadečky otírat musel, sice mi nebylo příjemný, ale překousnout se to dá. Spíš mi vadilo, když tam kolegyně, které tam byly taky na brigádě mi říkali, že se mi posralo díte. 😀 Jako že takovej posměch no, že to musim dělat já a to jsem tam byl na tý brigádě jedinej kluk. 😀
    Jinak mám taky i 8 letou sestru, takže i když mi bude již brzy teprve 24, tak zkušeností s prací s dětmi mám dost. 😉

    #6304
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Určitě si to dovedu představit, a pro děti příjemná změna, zvlášť pro ty co vyrůstají jen s maminkou a je jich dost.Jsem pro, takže pokud máte příležitost pracovat ve školce tak do toho jděte.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 12)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.