Hlavní stránka Fóra Od uživatelů Osobní rozvoj – člověk se neustále učí

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 9. až 16. (celkem z 17)
  • Autor
    Příspěvky
  • #5642
    MadameBijou
    Účastník

    Moc děkuji za nabídku, ale opravdu píšu deník čistě soukromě.

    #5751
    MadameBijou
    Účastník

    Chtěla bych se s vámi všemi podělit o jednu skvělou a účinnou mentální techniku. Je to velmi jednoduché. Já už jsem pochopila, že na úrovni bytí můžu být zdrojem úplně čehokoliv, i když mi to zatím fyzicky chybí. Všechno je to v naší mysli. Tuto techniku, kterou vám popíšu kousek níž, jsem se naučila od Dragana Vujoviče, který je expertem na takovéto techniky. Pokud o něm budete chtít vědět více, stačí si jej vyhledat na Googlu a budete v obraze.

    Tak jdeme na to.

    Kdykoliv budete mít chvilku, kdy se nemusíte na nic soustředit, můžete tento čas využít následovně:

    Prostě si v duchu představte někoho vám blízkého, mamku, taťku, přítele, babičku, kamarádku, kohokoliv a pošlete tomuto člověku tzv. mentální dárek. Co to znamená? Naučím vás tu správnou formulku, kterou si v duchu budete opakovat a tím nezištně pošlete někomu to, o čem si myslíte, že mu zrovna schází. Může to být zdraví, prosperita, štěstí, láska, prostě cokoliv vás napadne. A taky to, co právě schází i vám, jelikož tato technika slouží k tomu, abyste si to přitáhli i do svého života fyzicky.

    Např. Posílám ti, tati, jako svůj upřímný dárek z celého srdce prosperitu.
    Posílám ti, Bětko, jako svůj upřímný dárek z celého srdce lásku.
    Posílám ti, Radku, jako svůj upřímný dárek z celého srdce nápady na další nové projekty. 🙂

    Je důležité tuto formulku přesně dodržet. Já jsem tuto techniku naučila mamku a ta si ji nemohla vynachválit. Obě jsme ji používaly společně se psaním Deníku vděčnosti a měly jsme obě pocit, že se to všechno dobré ještě znásobilo. Později jsem tuto techniku opomíjela,ale po zhlédnutí nového webináře Dragana Vujoviče (původem Srb, ale žije dlouho u nás)jsem se rozhodla k ní opět vrátit. Především se zaměřuji na prosperitu, jelikož ta mi teď opravdu nejvíc schází.

    Vyzkoušejte a sami posuďte. Není to žádná blbost, opravdu to funguje. Nebudu vám předávat něco, co sama nepoužívám a nemám ověřené.

    A ještě jedna postatná věc. Je třeba poslat aspoň 50 dárků denně. Čím více, tím lépe pro všechny.

    #5863
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    zajímavé, mě zase oslovila Ivanka Adamcová, ale no toho Dragana Vujoviče se také podívám

    #5864
    MadameBijou
    Účastník

    Já sleduji na internetu spoustu pro mě zajímavých lidí. Děkuji za tip na Ivanku Adamcovou. Určitě se na ni podívám.

    #5941
    MadameBijou
    Účastník

    Pokud chcete získat více času na své blízké a potřebujete se učit novým věcem třeba kvůli práci nebo třeba ještě studujete, zajímám se též o zrychlené učení a paměťové techniky.
    Mohla bych doporučit třeba tyto stránky:

    http://www.skolapameti.cz/blog?54
    http://www.trenujpamet.cz/
    http://www.svobodauceni.cz/autor/vaclav-posolda

    Věřím, že vám to pomůže. Já to využívám a myslím, že jsem na tom s učením i pamětí lépe.

    Kdyby jste chtěli ještě nějaké materiály, napište na MadameBijou@seznam.cz a já vám něco pošlu. Sbírám spoustu těchto důležitých informací.

    #5948
    MadameBijou
    Účastník

    Pro ty, co máte aspoň minimální španělskou slovní zásobu, mám jeden tip, jak si zapamatovat, kolik dní má který měsíc. Kromě toho, že třeba používáte, stejně jako já, klouby na obou rukou. 🙂
    Před chvilkou jsem v rámci svého každodenního španělského čtení četla zajímavou knížku o paměti. A hodně mě zaujala. Tak tedy ten tip:(nebojte, nešpanělštinářům přeložím, i když už to nebude mít ten správný efekt 🙂 ) Je to vlastně taková malá říkanka.

    TREINTA DÍAS TIENE SEPTIEMBRE,
    CON ABRIL, JUNIO Y NOVIEMBRE,
    VEINTIOCHO TIENE UNO,
    Y LOS DEMÁS TREINTA Y UNO.

    TŘICET DNÍ MÁ ZÁŘÍ,
    SPOLU S DUBNEM, ČERVNEM A LISTOPADEM,
    DVACET OSM MÁ JEDEN
    A OSTATNÍ TŘICET JEDNA.

    Španělsky to zní samozřejmě lépe, jelikož se to rýmuje. 🙂

    #6168
    MadameBijou
    Účastník

    Začala jsem předevčírem číst knížku Libora Činky Ovládněte svůj mozek. Je velmi zajímavá a já jsem moc zvědavá, co všechno si z ní pro sebe vezmu.
    Zaujal mě jeden z Murphyho zákonů. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že je to naprostá pravda. Máte to taky tak?

    Zákon zkoušení: To, co žák neumí, učitel zjistí během 1 minuty a to, co umí, ho nezajímá.

    #6202
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Deník vděčnosti už jsem si také psala. Je to opravdu super způdob jak se více zaměřit na pozitivní věci ve svém životě. A k tomu posílání mentálních dárků – rozhodně to zní zajímavě a v nejbližžěí době to určitě vyzkouším. Super inspirace a díky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 9. až 16. (celkem z 17)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.