Hlavní stránka Fóra Od uživatelů Osobní rozvoj – člověk se neustále učí

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 17)
  • Autor
    Příspěvky
  • #5480
    MadameBijou
    Účastník

    Založila jsem toto mně velmi blízké téma, jelikož bych se s vámi ráda podělila o své poznatky a zkušenosti z různých oblastí osobního rozvoje. Ráda bych se taky dozvěděla něco od vás, jistě se máte s čím podělit. Pro začátek mám jednu otázku. Vedete nebo jste si vedl někdo z vás tzv. Deník vděčnosti? To je takový deník, kam si denně píšete všechno, za co jste ten den vděční. Třeba za to, že jste se probudili do nového dne, že jste si zašli na super pizzu, potkali kamarádku kterou jste dlouho neviděli apod. Jedná se o “zaměřenou pozornost” na pozitivní věci, které si tak přitáhnete do života ve velkém. Platí, že když se zaměříte na něco špatného, negativního, taky to dostanete. Lepší je tedy myslet na dobré věci a nebudete mít o ně nouzi.
    Udělejte si návyk a min. po dobu 21 dní si veďte tento deník. Již za několik dní poznáte rozdíl a jsem přesvědčená, že s tím už nebudte chtít přestat. Pro mě je to takový malý zázrak, jelikož se mi od roku 2014, kdy jsem si jej začala psát splnilo již tolik věcí, o kterých jsem se v něm zmínila, že mě už nikdo nepřesvědčí o tom, že je to nesmysl. 🙂 Vím, že jsem toto téma již nakousla v komentářích pod jedním z adminových článků, ale tady v diskuzi to můžeme aspoň podrobně a nerušeně probírat.
    Tak co, jdete do toho?

    #5539
    radek
    Správce

    osobní rozvoj je jedno z nejdůležitějších témat, které by si měl každý vzít za své. Člověk tak poznává sám sebe, svoje schopnosti. Sice nás hlavně učí život, ale čerpat ze zkušeností ostatních je také důležité. Díky internetu je možní najít skoro veškeré informace o teorii. Praxe je ale trochu odlišná-:) Pošlete mě odkaz na Váš deník-:)
    “Kdo chce, hledá…..”

    #5541
    MadameBijou
    Účastník

    Díky za příspěvek. Je to pravda, že praxe je trochu jiná. Jen znát teorii opravdu nestačí, člověk se musí překonat a tu teorii převést do praxe. Jen čtením rad se ničeho nedosáhne. A já ráda zkouším nové a nové věci a pracuju na sobě. Navíc mě to moc baví, tak to jde i snadněji. 🙂
    Musím vás bohužel zklamat, Deník vděčnosti je čistě soukromá záležitost a píšu si jej do Wordu. Takže nemám na něj žádný blog nebo něco podobného. Začala jsem jej psát 7. října 2014 a od té doby jsem jeho každodenní psaní asi dvakrát na nějakou dobu přerušila. Ale pak jsem zjistila, že jsem se zase vrátila do starých negativních kolejí, kdy jsem přitahovala spíš smůlu než štěstí, tak jsem se rozhodla opět v deníku pokračovat. A vyplatilo se.
    Doporučuju si každý večer otevřít Word, napsat datum a začít psát, cokoliv vás napadne, za co všechno jste v tom dni vděčný. Každou vděčnost si čísluju a na konci vždycky ještě poděkuji. Možná to zní přehnaně, ale opravdu to funguje.

    Př. 1. Jsem vděčná za to, že jsem se dneska vydržela poctivě připravovat na zkoušku ze španělštiny. Hodně jsem se toho naučila a věřím, že zkoušku udělám. Děkuji mockrát za to.

    Nebo:

    2. Jsem vděčná za to, že mi po delší době napsala mail moje kamarádka z vysoké. Dlouho jsme se neviděli a je fajn, že se mi sama připomněla, i když na mě kvůli práci nemá moc času. Věřím, že se brzy zase domluvíme a někde se sejdeme. Moc za to děkuji.

    V tomto duchu si vedu svůj Deník vděčnosti. Vyzkoušejte. Určitě neprohloupíte. Já už jsem tak ve Wordu popsala se včerejškem 312 stran.

    Nejen, že si tam člověk píše to, co se již stalo, ale zároveň popisuje i svoje přání, která by chtěl, aby se uskutečnila. Jednoduše se na to zaměří a pak sleduje, jak dochází k různým situacím, které k tomu splnění nakonec vedou. Někdy to samozřejmě nevyjde, člověk nemůže mít úplně všechno, ale za sebe musím říct, že mi tak vyšla už spousta věcí. Zaměřením pozornosti na pozitivní věci totiž vede
    k tomu, že se zvýší vaše štěstí a proudí vám do života v mnohem větší míře než obvykle. Stejně to samozřejmě funguje i naopak. Kdo myslí na problémy a na to, co nechce, dostane právě jen ty problémy a nechtěné věci. Je to jednoduché. A účinné.

    #5562
    babicka11
    Účastník

    já si nic nepíši, musela bych napsat i nějaké negativní věci a to nechci, co kdybych odešla z tohoto světa předčasně a “deník” by někdo našel, asi by se divil, co se mi někdy “mele” v hlavě – a to ne, že bych někoho pomlouvala nebo se mi někdo nelíbil, jedná se jen o mou osobu – že někdy o sobě pochybuji, že jsem udělala to a to dobře, o svém zdraví, o představách v budoucích letech apod….

    #5564
    MadameBijou
    Účastník

    Je přirozené, že člověk někdy o sobě pochybuje. Právě to nám dodává pocit, že se musíme neustále
    v něčem zlepšovat a tím pádem se někam v životě posuneme.
    Deník vděčnosti není o tom, psát si tam negativní věci. Právě naopak, člověk tam píše jen to, za co je vděčný, a pokud se vám stala ten den nějaká nepříjemnost, v deníku to popište tak, že jste za tu situaci vděční, že vám dala do života zase něco nového a že věříte, že to příště dopadne lépe. Uvidíte, že to má obrovskou moc. Není třeba se bát toho, že deník někdo, až tady nebudete, odhalí. Spíše vás tak lépe pozná a pochopí spoustu nedorozumění, které jste třeba kdy mezi sebou měli. Já deník vděčnosti považuji za takový lék na svoje trápení, popíšu v něm svá přání a ta se mi většinou plní. Už bych opravdu neměnila. Nikdy není pozdě s tím začít.

    #5568
    radek
    Správce

    má dáti – dal není špatná varianta pro vlastní uvědomování

    #5569
    radek
    Správce

    jestli chcete, pošlete mě pár stran, vytvořím Vám mini blog, jen pro Vás

    #5614
    Rojak
    Účastník

    Výměna zkušeností a názorů je dobrá pro každého, protože je dobré dozvědět se něco nového, nebo něco ještě zlepšit či naopak třeba zjisti, že něco člověk dělá špatně.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 17)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.