Hlavní stránka Fóra Diskusní fórum Houby a houbaření

Označeno štítky: 

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 9. až 16. (celkem z 20)
  • Autor
    Příspěvky
  • #12096
    babicka11
    Účastník

    veruska – hřib kovář je velmi tvrdá houba, musí se déle zpracovávat, aspoň 20minut, popřípadě napřed povařit a teprve potom smaženici (což vlastně dělám i při přípravě jiných hub), případné trávící potíže po požití nedostatečně uvařených kovářů jsou způsobeny těžko stravitelnou strukturou této houby. Na smaženici se hodí více druhů hub, kováře bych dala do bramboračky, nebo pod maso do papiňáku, aby opravdu změkly. Abych pravdu řekla, tak kováře ani nesbíráme právě pro tuto vlastnost a taky, že “zčernají”. Spíš je pak suším a když je potřeba, tak jsou přes noc namočené.

    #12097
    vita1980
    Účastník

    na houby chodím rád, bohužel poslední 2 roky nic moc. Ani letos to nevypadá moc dobře ….
    Jídla z hub nebo s nimi miluju, maso na houbách, kulajda to je super

    #12110
    bobalka
    Účastník

    Moc mě bavilo chodit na houby, teď už mi to moc nejde, ale stejně s mladýma do lesa jedu a i když toho moc neujdu ani nenajdu, je mi tam moc dobře.
    Z hub děláme klasickou smaženici, tu máme nejraději, zavařuji do sladkokyselého nálevu, taky dělám pravou houbovou omáčku.
    Houbová omáčka:
    Očistěné, vyprané houby nakrájíme na kousky. Do kastrolu dáme sádlo nebo olej a na drobno pokrájenou cibli. Cibuli necháme zesklovatět a přidáme houby, masox, kmín, pepř. Houby takto dusíme pod pokličkou 20 minut. Vlijeme mléko s moukou a povaříme. Na konec zalijeme smetanou a necháme přejít varem. Dochutíme octem a solí.

    #12234
    babicka11
    Účastník

    Ze sušených hub si dělám koření – houby dám do chopperu, přidám trochu sušeného libečku, trochu soli, trochu kmínu a nadrtím skoro až na prášek. Přesypu do nádobky a mám svoje.

    #12235
    veruska
    Účastník

    Ten můj chlap byl se synem na houbách a každý měl půl koše. Vráťa z nich udělal čalamádu a naložil. To je pak moc dobré.
    Kováře dávám do smaženice jenom trochu, je to opravdu tvrdá houba.

    #12236
    matylda
    Účastník

    Co tak houbový guláš, vařili jste už? U nás vždycky chutná. Už jsem ho nabízela několikrát i při rodinném posezení, zmizel první, až pak další dobroty 🙂 Podusit kostky hub (hřiby, kozáci, modráky) na cibulce, pak klasika jako guláš z masa. A je to ňam ňam

    #12250
    babicka11
    Účastník

    Houbový guláš dělám taky, chutná nám moc. A čalamádu z hub také, povařím růžičky květáku, mrkev, celer, červenou kapii, houby, všechno smíchám a dávám do nálevu, zavařím. Strašně rychle mizí skleničky ze špajzu :-).

    #12251
    babicka11
    Účastník

    Jak jsme byli tuhle na návštěvě, dostali jsme obrovské pohoštění – chlebíčky, jednohubky, obložené talíře, domácí koláč i věnečky, ale největší radost byla, když se na stole objevily řízky z velké pýchavky, to šlo potom všechno stranou a každý jsme se na ně vrhli :-). Neuvěřitelná lahoda!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 9. až 16. (celkem z 20)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.