Hlavní stránka Fóra Diskusní fórum Houby a houbaření

Označeno štítky: 

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 20)
  • Autor
    Příspěvky
  • #12085
    babicka11
    Účastník

    Chodíte na houby? Sbíráte rádi a jíte je?
    My chodíme rádi na houby a taky je rádi jíme v různých podobách. Smaženice, maso na houbách, řízky, bramboračka s houbami, sušené, zavařené i zamrazené.

    #12086
    babicka11
    Účastník

    Recept na: Houbový kuba
    Uvařené kroupy (den předem necháme namočené) dáme na osmaženou cibulku, přidáme houby česnek, majoránku, kmín, sůl, pepř, promícháme a dáme do zapékací mísy do trouby zapéct. Je to rychlé a dobré nejen na Vánoce… :-).

    #12087
    matylda
    Účastník

    Sbírám 🙂 Už aby zase rostly. I když poslední dobou pršelo, v lese je u nás pořád sucho. Ale na zahradě mi pod modřínem vyrostl jeden krásný zdravý modrák 🙂 Hned ten den jsem ho šoupla pod maso. Mňam

    #12088
    pavlina69
    Účastník

    už se těším až půjdu,a udělám si potom kulajdu mňam

    #12089
    Rojak
    Účastník

    Já v posledních letech nemám na houby štěstí. Zajímavé je, že každá houba, kromě jedovatých je dobrá v kuchyni na něco jiného. myslím tím třeba na polévku, na řízky, na guláš a nebo do omáček. Když třeba nasbíráte masáky, jsou Vynikající pro přípravy houbové držkovky.Dršťková polévka z hub.

    07.06.2017, 20:49
    Co s těmi masáky, když už je nasbíráte? Vynikající je houbová držkovka. Nechte si chutnat, dobrou chuť.
    cibule
    česnek
    hovězí vývar
    drcený kmín
    majoránka
    mouka
    Muchomůrka růžovka neboli Masák
    pepř
    sádlo
    sladká mletá paprika, nebo kdo má rád ostřejší tak papriku pálivou
    sůl

    #12090
    babicka11
    Účastník

    Falešnou dršťkovou polévku dělám, když najdeme kotrč, když se nakrájí tak vypadá jako dršťky…, jinak lze i z bedel. Růžovku nesbíráme, nelíbí se nám, a nesbírají ji ani děti, a ani děda s babi – a to měli les 10 kroků od baráku. Asi je dobrá, ale hřiby a křemenáče jsou lepší :-).

    #12091
    veruska
    Účastník

    Až dnes se Vráťovi poštěstilo nasbírat půl koše hub. Nejhezčí jsou kováři /modrák/. Udělám z nich smaženici a zbytek půjde naložit do sklenic na zimu.

    #12093
    lgku990
    Účastník

    My zase děláme falešnou dršťkovou polévku z hlívy ústřičné, jinak na houby moc nechodíme, jó chodívával jsem dříve rád, teď už ani nemám s kým bych chodil a samotného mě to nebaví.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 20)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.