DENÍK ÚSPĚCHŮ ANEB SPLŇTE SI SVÉ SNY – 1. ČÁST

Máme tu nový rok a s ním přicházejí nové naděje a víra v to, že právě tento rok se stane něco zásadního, co nám změní život k lepšímu.

Většina z nás chce v životě něco změnit, málokdo však svého cíle nakonec dosáhne.

Proč

Z velké míry je to totiž jen pouhé přání a to samo o sobě nestačí. Lidé touží po tom být zdraví, šťastní, bohatí a milovaní. Pokud si to ale jen přejí a nehodlají pro to nic udělat, nemohou se potom divit, že jsou na tom v životě pořád stejně.

Jak říká jeden citát: „ Jestli budete dělat to, co jste dělali vždycky, budete dostávat to, co jste dostávali vždycky.“
Tedy, pokud chcete v životě změnu, je třeba něco udělat jinak. Mám pro vás otázku. Jak by se vám líbilo, kdyby se právě rok 2017 stal tím nejlepším rokem vašeho dosavadního života?
Já osobně jsem se rozhodla, že si to konečně hodlám splnit. Mám spoustu snů a každý rok se dívám, jak se zase skoro nic nezměnilo. Tak jsem se zařekla, že to tentokrát nevzdám a na konci letošního roku se ohlédnu zpátky a zjistím, že tento rok nebyl opět promarněný, jako většina těch předchozích.

A co mě k tomu motivuje

V noci na Nový rok se mi ještě nechtělo spát, ale ani oslavovat. Jako vždy se brouzdám emailovou schránkou a dívám se, co je nového. A najednou narazím na jeden velmi zajímavý email. Byl to odkaz na videopřednášku koučky osobního rozvoje Marie Michaličkové. Již v předchozích letech jsem viděla některou její přednášku a vždycky mi dala něco do života. Tak jsem klikla na odkaz a pustila si hodinovou přednášku s výstižným názvem Rok 2017 – Nejlepší rok vašeho života. Nezní vám to lákavě? Mně tedy rozhodně ano.

Co si chci vlastně tento rok splnit? Co chci dokázat

Mým největším přáním je konečně úspěšně dokončit studium na vysoké škole. Dále se chci mít lépe po finanční stránce a zlepšit své zdraví. Rozhodla jsem se také, že se naučím francouzsky natolik, že budu na konci roku schopná pasivně rozumět mluvenému slovu i textům. A v neposlední řadě chci publikovat více článků na Upozorňujeme. Je toho opravdu dost a zatím jsou to jen přání. A jak z nich udělat skutečné cíle, které se dají splnit? O to se s vámi podělím v příštím článku. Máte se na co těšit. Zatím se vás ptám, jaké jsou vaše sny, co si chcete v životě ještě splnit?

A co se vám již podařilo

Ten nejlepší rok 2017 všem přeje MadameBijou.

28 komentářů u „Deník úspěchů“

 1. irinkamil napsal:

  Nikdy jsem si nedávala novoroční předsevzetí, přátelé to dělávali, ale nikdo z nich to stejně nevydržel a tak se mi zdálo, že jsou to jen prázdná slova snad ani doopravdy vážně nemyšlená. Prostě se to dělá, tak si nějaké to předsevzetí do nového roku dáme taky. Ale nic proti tomu, třeba se někomu přece jen zadařilo si něco z toho splnit. Mám také své sny a přání, jako snad každý. Dokud byly děti malé, na jejich splnění nezbýval čas. Tři děti, dvě práce a ničemný manžel (v lepším případě k ničemu) mi ani prostor nedávali. Na vysokou školu jsem si netroufla, ale při zaměstnání a již s jedním potomkem jsem si dodělala aspoň maturitu. To byl v té době můj sen, mít trochu vyšší vzdělání, základní škola už se považovala za samozřejmost a maturita se vyžadovala již snad v každém zaměstnání. Občas jsem se dostala k práci na počítači, tedy stolním PC, v hlavním zaměstnání jsme měli takové ty velké, skříňové obludy, co jich byla plná místnost, chtěly svou ventilaci a klimošku a dokonce i svůj vlastní personál. Naučila jsem se celkem obstojně obsluhovat tu malou PC bedýnku a úplně jsem si ji zamilovala. Mým velkým přáním a snem bylo sehnat si práci, kde by se stal PC mým pracovním nástrojem, nejen občasným koníčkem. Můj největší sen se mi splnil, získala jsem práci v tiskárně a práce spojená s koníčkem mi zůstala až do důchodu. Přeji všem, kdo mají svá tajná přáníčka, aby se jim též splnila, ale jak píše MadameBijou, je opravdu třeba pro ten svůj sen začít něco dělat.

 2. Plazmic napsal:

  Dobrý den i když se zpožděním poděkování za přání do nového roku a to samé vám přeji i já:).

  1. MadameBijou napsal:

   Děkuji Vám. 🙂

 3. devilscat napsal:

  Jůlinko, moc pěkný článek. Já jsem si pár předsevzetí na letošní rok dala – po dlouhé době a cítím, jak mi to vlévá život do žil…. protože jak píšeš, bez změny to prostě nejde!

  1. MadameBijou napsal:

   Děkuju, moc jsi mě potěšila. A můžeme si společně jít za svými cíli a podporovat se. Budu moc ráda.

 4. lucik21 napsal:

  Předsevzetí jsem si žádné nedala, jen ať se zase ve zdraví všichni na konci roku sejdeme.

 5. vita1980 napsal:

  myslím, že když člověk něco opravdu chce a jde si za tím, tak žádné semináře nepotřebuje a když někdo něco chce a není ochoten pro to něco obětovat ani 100 seminářů s tím nic nezmůže….

 6. Rojak napsal:

  Díky za přání a vzhůru do roku nového. Předsevzetí jsou velice dobrá věc hlavně pro toho kdo chce opravdu něco změnit. Horší je to potom, když není vůle a fungují takové ty odklady. ,,A dneska ještě ne začnu až zítra…”. To potom ať děláte co děláte opravdu nefunguje. Tak pevnou vůli a ať se předsevzetí splní.

 7. Ivona napsal:

  Přeju, aby ten rok 2017 byl zlomový, ať se podaří všechno, co jste si umínila. Když to půjde podle plánu, budou mít určitě velkou radost i Vaši blízcí. A je to všechno opravdu o vůli a chtění. Někdy stačí opravdu jenom trochu postrčit a jde to. Tak ať se daří a nezůstane jenom u slov.

 8. babka napsal:

  Co si chci splnit nebo co chci dokázat? Vlastně nic – jediné, co si přeji je “omleté a klasické”: zdraví a pohodu. Myslím, že když tohle je, tak se člověku daří a spoustu překážek dokáže překonat.
  Jinak opět přeji všem co nejvíc splněných přání a představ. 🙂

  1. babicka11 napsal:

   Ano, “omleté a klasické” – jako mladá mi přání “hodně zdraví” připadalo jako fráze, dnes už to beru jinak a když mi to někdo přeje, tak vím, že to přeje skutečně a ne jen jako fráze. Postupem času a věkem se člověk na svět dívá jinak a už se tak urputně na ničím nežene. Taky proč, už má pomalu to “své” za sebou a kam se honit….a pokud chce ještě něčeho dosáhnout, nemusí na to mít předsevzetí. Když to má přijít, tak to přijde samo. Jako kdysi, když jsem úplně náhodou našla tyto stránky. Zalíbilo se mi tady a jsem tu “jako doma”, a chtěla jsem se najednou tady taky nějak podílet. Psát články, recepty, zážitky s dětmi, fotky …Kdybych mohla více na výlety, bylo by článků i fotek víc…ale i tak se snažím být aspoň trochu “užitečná”a život se stal veselejší a není tak fádní, jako dřív. Přeji všem, aby našli v životě to, co je bude naplňovat ke své spokojenosti.

 9. pskrob napsal:

  Taky přeji vše nejlepší do nového roku. Svá přání se snažím splnit si sám, žádným seminářům jak si zkvalitnit život nevěřím, ale samozřejmě pokud to někomu něco dá tak proč by to nezkusil. Nejdůležitější je však zdraví a to nám žádná přednáška nezlepší.

 10. MadameBijou napsal:

  Děkuji všem za přání. Věřím, že mi to tento rok vyjde. Pracuji na tom každý den. A
  v příštím článku Vám nabídnu postup, pokud se aspoň někdo budete chtít přidat.

 11. pavlina69 napsal:

  Jsem dlouhodobě nezaměstnaná a včera se mi podařilo najít práci.Tak držte palce

  1. radek napsal:

   gratuluji a přeji a´t se vám daří a v práci líbí.

  2. MadameBijou napsal:

   Taky Vám gratuluji a věřím, že se Vám bude v práci dařit. Držím pěsti.

 12. aduja napsal:

  Jste mladá,plná elánu a optimismu,tak Vám přeju,aby Vám všechna přání vyšla,já si přeju jen zdraví a trošku štěstí,protože ,když má člověk štěstí,tak i ta tajná přání se splní.Hezký a úspěšný rok 2017

 13. blaju napsal:

  Děkuji za vaše přání a já vám také přeji aby se vám splnilo to co doopravdy chcete nebo potřebujete, já osobně si přeji zdraví pro celou svou rodinu. Na Nový rok jsem si nikdy žádné předsevzetí nikdy nedávala, protože když něco chci dokázat nebo udělat tak to příjde v ten správný čas.:)

 14. coolnet napsal:

  ja tem seminarum co zvysuji sebevedomi a pod. moc neverim.

  ale i tak….at vam to vyjde.

  1. MadameBijou napsal:

   Ono to není jen o těch seminářích. Člověk musí v první řadě chtít něco změnit a ani sebelepší seminář to za něj neudělá. Ale může poradit, jak na to a to je taky důležité.
   A děkuju.

 15. bobalka napsal:

  Nemám nějaké veliké přání, jen aby jsme byli všichni v pohodě a v klidu. Ono čím je člověk starší, tím menší má nároky a přání.Vám přeji, ať se vše vyplní tak, jak jste si to naplánovala.

 16. veruska napsal:

  Já mám jeden hlavní cíl, koupit auto. Žijeme na vesnici, staráme se o moji 86 letou maminku a bez auta to prostě nejde. Šetřím jako divá, tak na nějakou lepší ojetinku to bude.
  Taky se musím udržovat fit, abych byla dobrou hlídací babičkou.
  Mám přání, aby se nám všem splnili naše sny a potřeby.

  1. radek napsal:

   napište adminovi co hledáta a za kolik. Zkusíme najít něco vhodného u partnerů.

 17. lgku990 napsal:

  Já osobně jsem byl vždy a stále jsem skromný, nenáročný člověk, potěší mě obyčejné, všední maličkosti, nemám, aspoň momentálně, žádné velké přání, hlavně chci, abych já a moje rodina, jsme byli zdraví. Vám přeji splnění všech Vašich přání a šťastný Nový rok.

 18. babicka11 napsal:

  Já Vám také přeji hodně sil k uskutečnění Vašich snů a přání. Nikdy jsem si nedávala žádná předsevzetí na Nový rok, přesto se mi pár věcí v životě podařilo udělat. Ve svém věku už žádné sny nemám, a přání? Jen jediné, ale prý se nemá vyslovit, aby se nezaplašilo …….

 19. matylda napsal:

  Přeji vám také, ať se vám vaše všechna splní. 🙂 Mám jich letos také několik, uvidíme …. 🙂

 20. Petulavpk napsal:

  Děkujeme za přání do nového roku a i já vám přeji, aby se vše vydařilo, tak jak moc jste se rozhodla ve svém srdci uskutečnit vaše plány a cíle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *