Nejsem zrovna žádný spisovatel ani moc velký řečník, spíš raději čtu vaše příspěvky.

Ovšem, když jsem se začetl do tipů dárků na Vánoce, rozhodl jsem se tak trochu vám dát také jeden tip.  Ale všechno tak nějak trochu postupně.

Jedno jaro jsme s manželkou plánovali, kam pojedeme o dovolené. Tentokrát jsme chtěli jet za hranice, možná do Francie nebo Anglie. To jsme si ještě tak nějak pevně nestanovili, jen každý chtěl vidět něco jiného.  Vždycky jsme se ale nakonec shodli, tak nebyl důvod pochybovat, že by to bylo tentokrát jiné.

Ráno jsem se vypravil do práce.

Měli jsme jet jako dozor na nedalekou stavbu. Kolega mě vyzvedl a vydali jsme se směrem na dálnici. Ještě jsem potřeboval prozkoumat nějakou dokumentaci, když tu najednou do nás něco narazilo ze zadu. Byla to příšerná rána, která nás doslova vystřelila ze silnice…. Auto se začalo naklánět a pak si už nic nepamatuji. Ztratil jsem vědomí, spoustu krve a probudil jsem se až v nemocnici po operaci.
Bylo mi jasné, že tentokrát je to běh na dlouhou trať a ten musím vyhrát. Bojoval jsem za podpory celé svojí rodiny a začal pomalu vyhrávat. Dá se říct, že celý rok mě trvalo, než jsem mohl znovu začít chodit. Operace, rehabilitace a lázně oddálily tak vysněnou dovolenou. Častokrát jsem přemýšlel, jak jen to manželce vynahradím.

Častým mým společníkem byl tablet.

Ale věřte mi, po chvíli vás přestane bavit všechno. Omrzelo mě se dívat na filmy, odepisovat na zprávy, hrát hry, zkrátka jsem přestával vidět smysl v tomto přístroji.  Když tu najednou na mě vyskočila reklama na nějaké hračky a mezi obrázky byla nabídka na 3D puzzle.
Normální puzzle jsme skládali s dětmi a dokonce i jsme je dostávali jako dárek od našich potomků.

Ale 3D puzzle?

Zaujalo mě to natolik, že jsem si otevřel stránku a kochal se nabídkou e-shopu. A najednou se mi v hlavě zrodil plán. Je zde nabídka 3D staveb z Anglie, Francie nebo Prahy. Ten nápad mi úplně pozvedl náladu. Domluvil jsem se s mojí ošetřující sestřičkou, puzzle jsem objednal a ona mi je vyzvedla na prodejně.

Když moje milovaná manželka přijela na návštěvu, tak jsem jí předal velkou tašku, která obsahovala několik krabiček s historickými stavbami. Musím se vždycky pousmát, protože ten její zděšený výraz, co jí to dávám, se nedá zapomenout. Připojil jsem k tomu jen takovou poznámku, že když jsem jí nemohl vyvézt za hranice, tak jsem ty hranice přinesl blíž k ní. Byla překvapená a asi taky jako každá ženská zvědavá, přesto dodržela moji prosbu, že rozbalovat až doma. Ještě v noci mi přišla děkovná zpráva.

Po návratu domů jsem zase zíral já.

V obývacím pokoji přibyla polička a na ní dokonale vystavěné stavby Eiffelovy věže, Tower Bridge, Prahy nebo Big Ben s hodinami. Byla to nádhera.

Heureka.cz – porovnejte si ceny 3D PUZZLE

Pochválil jsem ji za vystavené budovy.

Udělalo jí to radost.  Ale neodpustila si poslední slovo: „Tak miláčku a příště jedeme na Safari.“ A mě jen blesklo hlavou, že teď budu muset nakoupit zvířata. Proč ne, nabídka v tomto provedení je opravdu bohatá. Ta se bude ještě divit.

18 komentářů u „3D puzzle aneb život dokáže přinést nejedno překvapení“

 1. Evik napsal:

  tohle je az neuveritelne ze to jsou puzle!
  Dokonce jsem i vydela pro deti kd si muzou postavit vazu atd..
  perfektni

 2. pavlina69 napsal:

  já nejsem schopná postavit ani klasické,ale kdo umí 🙂

 3. veruska napsal:

  Řekla bych, že to bude pěkný dárek k vánocům. Ještě nevím, co vyberu.

 4. Plazmic napsal:

  Koukám na to, superka trojrozměrka, ale jsou dost drahá proti obyč puzzlíkům. Jinak příběh o nehodě smutný, hlavně, že se to zdravotně zlepšilo.

 5. Rojak napsal:

  No jo, no. Vánoce pomalu zase za dveřmi a pomalu shánět nějaké ty dárky. Hrůza jak to letí. Jinak díky za typ.

 6. devilscat napsal:

  tohle 3D puzzle vypadá moc zajímavě, já na to skládání sice zrovna nejsem, nemám na to tu správnou dávku trpělivosti, ale třeba bych někoho našla, koho bych jím mohla obdarovat 🙂

 7. bobalka napsal:

  Pěkně napsáno a super nápad. Koukala jsem na odkaz a ta svítící Eifelovka vypadá opravdu moc pěkně.

 8. Benula napsal:

  To je dobrý nápad,už opravdu nevím, co vnoučatům koupím k vánocům. Díky.

 9. matylda napsal:

  No co ti lidi nevymyslí 🙂 Myslím, ale, že mně zatím stačí puzzle klasické.

 10. Jana napsal:

  3D puzzle jsou pěkné. Taky jsem nad nimi uvažovala, když jsem skládala ty klasické.. Ale nevím, jestli bych to zvládla.. Jestli to drží samo nebo je nutné je lepit.. Nevím, ale viděla jsem už taky právě tyhle stavby, zvířata, dinosaury a další.. Je to fascinující.. Jsem si říkala, že až půjde Sebík za pár let do školy, tak mu pořídím puzzle glóbu, aby měl pomůcku na zeměpis 😀 A Vám přeji brzké úplné zotavení, aby vám s manželkou ta dovolená vyšla. 🙂

  1. radek napsal:

   díky za přání, ale já to nepsal, já jen publikoval článek, který jsem dostal 😀

   1. Jana napsal:

    Však přání je autorovi článku 🙂 Jsme přece viděli, že jste nedávno byl na zmrzlině 🙂

    1. radek napsal:

     ani to nejsu já, fotku jsem dostal spolu s soutěžní otázkou a správnou odpovědí 😀

 11. babka napsal:

  Ještě jsem to neviděla na vlastní oči – to se nějak lepí nebo jen spojuje? Stále si to nedovedu představit, takže mi nejspíš čeká jediné – koupit si je a vyzkoušet na vlastní kůži. 🙂

 12. Radost napsal:

  Moc hezký tip na vánoční darek.Mám velkou radost, že jste mě na ten tip přivedl.Mockraát děkuji.

 13. polivkovamaruska napsal:

  Mám teď konečně nápad, co koupit vnučce k svátku. Terezky je za chviličku a já pořád přemýšlela, co jí dát. Už to vím, díky.

 14. babicka11 napsal:

  3D puzzle jsou moc hezké, s dcerou jsme už přemýšlely o tom, že bychom koupily Terezce 3D puzzle globus – ten se nám taky moc líbí a Terezce se moc líbí mapy – tak asi přinese Ježíšek :-).

  1. radek napsal:

   jj, máte tam odkaz na srovnání cen, tak ho využijte, něco ušetříte.
   já si taky něco koupím pod stromek. Pro jistotu 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *