Zvyšte výkonnost skladu a logistiky s vysokozdvižnými vozíky. Jak vybrat ten správný?

Dnes patří vysokozdvižné vozíky mezi základní vybavení snad každého skladu, výroby či provozovny. Pomáhají zefektivnit proces přesunu jednotlivých věcí prakticky srovnaných na paletách. Pokud žádný takový vozík ve své firmě nemáte, možná je na čase alespoň jeden pořídit. Na výběr je z několika různých základních typů, kdy se můžete rozhodnout, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Elektrické paletové vozíky

Pro rychlé a bezproblémové převážení palet v rámci skladu, provozovny či pro expedici, se hodí elektrický paletový vozík. Jeho ovládání zpravidla není nic složitého, takže si s ním poradí většinou všichni zaměstnanci. Kromě menších modelů existují i větší a více výkonné vozíky, které nabídnou úctyhodnou nosnost i rychlý přesun na vzdálenější stanoviště.

Základní, ale praktické ruční vysokozdvižné vozíky

Při výběru vozíků pro manipulaci jistě rychle zjistíte, že se můžete rozhodovat mezi několika základními druhy. První z nich je elektrický vysokozdvižný vozík, kdy se elektřina postará o přesun z místa na místo i vytažení palety do potřebné výšky. Dále jsou poloelektrické vozíky, kde pro přesun po zemi budete potřebovat vlastní sílu, ale o vyvýšení se již postará sám vozík. Posledním typem je ruční vysokozdvižný vozík, který je vhodný spíše pro méně náročnou manipulaci a nabídne nízkou pořizovací cenu. Snadno tak může posloužit i jako doplněk k dalším elektrickým vozíkům.

Všímejte si konkrétních parametrů

Aby mohl vybraný vysokozdvižný vozík splnit očekávání, musí umět všechno, co po něm chcete. To v praxi znamená zkontrolovat například maximální nosnost vozíku a prověřit si nabízenou kapacitu akumulátoru. Samozřejmostí by měl být výběr techniky od prověřené a známé značky, kde máte jistotu dobrého servisu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *