Každý by chtěl zázračně zbohatnout během jediného dne, maximálně v rámci několika málo neděl. Takto ale svět nefunguje. Pokud si chcete přijít na slušné peníze, budete se k tomu muset propracovat.

Není však potřeba si přibírat brigády, případně si hledat ještě jednu práci navíc. Docela dobrým přivýdělkem je například investice do zlata.

Nemůžete vyloženě prohrát

Proč si vybrat investiční zlato a nezvolit třeba cenné papíry, případně dluhopisy? Jednoduše proto, že se žlutým kovem nemůžete šlápnout vedle.

Vzhledem k tomu, že se využívá v mnoha oborech, a to často v opravdu hojném množství, udržuje si díky vysoké poptávce poměrně stabilní hodnotu. Firmy krachují zcela běžně, avšak zlato je na tom takřka pořád stejně, i když existují i výjimky.

Kdyby byla cena zlata neustále stejná, nikdo by ho z investičních důvodů nekupoval. Naštěstí tomu tak není. Jsou zde i období, kdy tento drahý kov může stoupat na ceně, a sice docela hodně. Obvykle jde o krizové měsíce, případně dokonce léta, kdy se světové ekonomice příliš nedaří. Pak je dobré prodávat.

Nakupovat se vyplatí během konjunktury, ovšem ne úplně všude. I když může být zlato podle burzy na svém minimu, ne každý prodejce tento fakt bere v potaz. Proto je dobré sledovat nejen burzu, ale i několik vybraných prodejců, ideálně takových, kteří na trhu působí už nějaký ten pátek. Často tak můžete ušetřit nemalé peníze.

Nakoupit lze dobře i u nás

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *