Já jsem ale muž, což znamená, ze šperky kupuji té své. Manželce, dceři, přítelkyni…

Pokud se vás týká úvodní věta, víte jak to myslím, ale hlavně, jak je složité šperk pro naše drahé polovičky koupit. Kdyby se jednalo o ráčnu, akušroubovák nebo naviják na rybářský prut, poradíme si hravě. Budeme totiž posuzovat poměr ceny k požadovanému výkonu, na co budeme šroubovák používat nebo na jaké ryby se chystáme.

Výběr šperku je pro většinu mužů složitější

Víme, co naše ženy nosí, jestli mají raději šperky ze zlata nebo stříbra. Zda jim některý z drahých kovů nezpůsobuje zdravotní problém…

To je ale asi tak vše, co vím o šperku pro ženu. Jedno ale vím zcela určitě, šperk/šperky jsou na tom stejně jako parfémy. Nějakou dobu je v kurzu tento materiál, jindy  zase tento, ale pak se díky módním trendům odsune do pozadí.

V jednom ze svých článků jsem doporučil, jaký dárek můžete pořídit narozenému dítěti. Šlo o zlaťák jako poděkování a památka. Zlaťák už z názvu napovídá, že je ze zlata.

Zůstaneme u zlatých šperků

Zlatý zásnubní prstýnek, potom zlatý snubní a máme celý život před sebou.

Zlato nemusí být jen žluté. Známe i bílé zlato, tak se nedivte, když uvidíte ženu, která má náušnice a prsteny a žluto barvu nemají.

Zlatý řetízek a přívěsek z minulosti, možná ho dostala k narozeninám, k maturitě nebo do babičky…

 

My ale chceme koupit zlatý šperk za nás

ANO, vím, že ceny zlatých šperků, jako jsou prstýnky, nekoupíte za 500 Kč. Zlato je drahý kov a to nejen slovním označením. Přesto si myslím, že pokud kupuji zlatý šperk, počítám s vyšší cenou. Je to přece dárek, který bude mít neustále hodnotu. Hlavní hodnotou bude to, že jsem prstýnek koupil pro svoji drahou. Že bude mít i hodnotu i jako investice nezmiňuji, to je jasné hned.

Přejděme do reálu ke stříbrným šperkům

Jsem zastánce toho, že když chci koupit dárek, který má svoji hodnotu, vyberu si ze stříbra.  Nejde o to, že by nechtěl zaplatit vyšší cenu za zlato, šetřil na své drahé polovičce. Jde o to, že koupím to, co se mě líbí a co jako dárek dávám. Stříbrný šperk pozná každá žena, a pokud vás zná, ví, jak jste to myslel, proč jste koupil stříbro a ne zlato. Jde přece o dárek, který má tu největší hodnotu. Byl darovaný z lásky.

Blíží se Vánoce, dárků není nikdy dost. a je ještě čas koupit, zaplatit a nechat si doručit.

Podívejte se na e-shop Scarabella , najdete tam dostatek inspirace zlatých i stříbrných šperků.

Ženy, přidejte svůj pohled a názor, jaký šperk je pro vás zajímavý a co má pro vás hodnotu.

5 komentářů u „Miluji pěkné zlaté šperky jako každá žena“

 1. veruska napsal:

  Mě se líbí stříbrné šperky, nebo bílé zlato. Také ráda nosím kožené náramky, nebo z dřevěných korálků.

 2. lgku990 napsal:

  Já žádné šperky nenosím, ale kupuji je manželce, ne zlaté, ale stříbrné, prý zlato nemusí.

 3. matylda napsal:

  Sama moc šperky nenosím, ale dokázala bych si vybrat pro sebe a hlavně pro dceru 🙂

 4. Rojak napsal:

  Já si na žádné šperky nepotrpím a nosím jedině řetízek z nerez oceli a někdy kovový náramek.

 5. babicka11 napsal:

  Mně osobně se líbí zlaté šperky ze žlutého zlata. Mám zásnubní i snubní, několik prstýnků, řetízků, přívěsků. Dcera i snacha mají raději bílé zlato, které mi připadá jak stříbro. Také si pořídily i něco z ocele. Vnučky letos dostanou stříbrné řetízky se srdíčky. Ne že bych na nich chtěla šetřit, ale chtějí to nosit do školky i do školy a mohly by to ztratit, či přetrhnout. Pak to nebude taková škoda. Zlaté dostanou až budou větší. Šperky od Pandory si teď oblíbila dcera, ale vybírá si je sama 😀 Jsou to moc pěkné věcičky a líbí se i mně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *