Vynikající nápoje plné zdraví, navíc snadné na přípravu, osvěžující a plné chutí. Variací na skvělé smoothie, které si za pár korun i minut můžeme udělat každý z nás doma je spoustu. Pojďme se tedy podívat na ty nejoblíbenější a trochu si povědět i o souvisejících věcech na toto téma.

Top smoothie recepty aneb které nejvíc letí?

Vždy jsou nějaké top trendy. U smoothie receptů dlouhodobě letí smoothie z červené řepy, okurkové smoothie, nebo obecně zeleninová smoothie. Záleží opravdu jen na vás, které chutě preferujete a jaké ingredience máte třeba právě teď po ruce, nebo ideálně na vlastní zahrádce.

Dieta? Smoothie je vhodné při hubnutí

Tyto vynikající nápoje smoothie lze vhodně zařadit také do různých diet a jako vhodný doplněk při hubnutí. K tomuto účelu poslouží nejlépe zeleninová smoothie, která obsahují proti těm z ovoce zásadně méně cukru, kterého se chceme při hubnutí rozhodně vyvarovat. V takovém případě by vás mohlo zcela jistě zaujmout okurkové smoothie, nebo zeleninové okurkovo-špenátové smoothie. Dále je skvělé třeba rajčatové, které už má ale o něco více kalorií. Třeba na stránkách pomodo.cz naleznete spoustu vyzkoušených receptů na smoothie.

Smoothie mixér (maker) potřebujeme.

Zcela určitě potřebujeme smoothie mixér, nebo smoothie maker? Ne, není to zcela pravda. Skromnější a méně nadýchaný pojem „dobrý mixér“ vám poslouží stejně dobře, i když třeba nebude mít nějaké ty vychytávky. Pokud ale nejste vyloženě smoothie maniaci, můžete ušetřené peníze za smoothie mixér dát do kvalitních, třeba i BIO ingrediencí – ať už ovoce, nebo zeleniny. Pokud přece jen vybíráte nějaký ten „maker“, tak není nic jednoduššího, než si nějaké objektivní recenze a porovnání vyhledat.

 

Mnoho dalších receptů, které skutečně fungují, jsou srozumitelné a neobtěžují člověka zbytečnými řečmi okolo, naleznete na zajímavých stránkách s recepty – pomodo.cz.

10 komentářů u „Mezi top recepty jednoznačně zdravé smoothie“

 1. babicka11 napsal:

  Hodně energie dodá tento recept:
  2 hrsti baby špenátu
  1 banán
  1 pomeranč
  150 ml bílého jogurtu

  A na hubnutí pomáhá tento:
  1 červená řepa
  půlka banánu
  150 ml bílého jogurtu

 2. pskrob napsal:

  Smoothie mám rád, dělám si ho často

  1. radek napsal:

   Já taky 😀 Máte nějaký vyzkoušený a oblíbený recept?

 3. polivkovamaruska napsal:

  Ještě jsem to nezkusila, ale určitě to bude dobré.Dobrý typ.

 4. Odalv napsal:

  Smoothie ani šťavy moc nemusím, radšej zjem celé ovocie a zeleninu.

 5. veruska napsal:

  Také si ho občas udělám. Podle toho, co doma uzraje.

 6. Rojak napsal:

  Zkuste smoothie z červené řepy. Řepa patří mezi naprosto nejzdravější druhy zeleniny, které najdete. Tento nápoj z červené řepy. Ingredience 1 malá červená řepa, 1/2 banánu, 1 až 2 centimetry kořene zázvoru
  1/2 hrnku vody. Doporučuje se přidat také jednu lžičku Blendea SUPERGREENS. »Blendea SUPERGREENS je směs zeleného ječmene, mladé pšenice, chlorelly a spiruliny. Já jí ale nedávám, protože je neskutečně drahá.

 7. Evik napsal:

  Už jsem taky zkoušela doma pomoci obyčejného tyčového mixeru a pecka. Mě i dceři moc chutnaji a občes si uděláme.

 8. matylda napsal:

  Ovocné mi lékařka zakázala z důvodu, že obsahují příliš mnoho cukrů. Já jen ty zeleninové 🙂

 9. babicka11 napsal:

  Na smoothie používám zn. Kenwood a jsem zcela spokojená. Ani ho neuklízím, mám ho stále na lince, protože ho často používám, jak na ovocné, tak zeleninové nápoje. Dávám i mraženou kupovanou ovocnou směs, borůvky a jahody na koktejly apod. Míchám všechno co mám zrovna doma, buď s džusem, vodou nebo mlékem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *