Manžel mě požádal, jestli bych mu nezkusila zasadit chilli papričky.

Nemám ráda vrtání se v hlíně, to nechávám na jiných, ale ráda vymýšlím, co se z vypěstovaných dobrot dá dělat. Manžel miluje ostrá jídla, tak jsem zkusila zasadit chilli papričky.

Semínka chilli papriček byla zasazena podle návodu do květináčku za okno hned v únoru.
Vyklíčila krásně, ale pak najednou nic. Růst se zastavil. Na jaře tedy rostlinky putovaly do skleníku, kde se začaly probouzet. Hodně pomalu. Až koncem srpna se objevily květy a první zelené papričky. Na konci začátku října byly papričky povětšinou stále zelené, i když jsme občas zahlédly prosvítat i červenou.
Bohužel, do konce října jich moc chill papriček nestačilo uzrát, což nevadí, i zelené jsou pekelné pálivé a manžel už je má naloženy se sušenými rajčaty, domácími bylinkami a poctivým sýrem z farmy.

Po tomhle pro mě zeleném zklamání jsem začala hledat.
Že by špatná semínka chilli papriček nebo péče? To jsem nějak nezjistila, s tím mi třeba poradíte vy. Ale při hledání jsem našla něco, co mě zaujalo.

Dárková pěstitelská sada.
Koukala jsem na to jak z jara, ale neodolala jsem. Takový společný dárek pro kozu zahradnici a jejího kozla s azbestovým žaludkem. ?

Po rozkliknutí sady jsem zjistila, že obsahuje nejen 5 různých druhů semínek, ale i kokosové květináčky s výživou. To by mohlo být super a třeba to pěstování konečně vyjde.
A ještě lepší je, že na tohle zahradničení nepotřebujete zahradu, stačí parapet.

 Dneska mi dorazila celá sbírka, jen u chilli nezůstalo, co bych to jinak byla za experimentátorku. 😀 Nabídka je veliká a nejnižší ceny jsem našla na gadgets .
Takže pokud máte rádi originální a praktické dárky, můžete vyzkoušet.

Dobrou chuť přeje Jana a Sebík

19 komentářů u „Jak jsem zasadila chilli papričky“

 1. Benula napsal:

  Papričky jsem ještě nepěstovala, protože je u nás neradi, ale snad mají být i zdravé, třeba to někdy zkusím.

  1. babicka11 napsal:

   Pokud chce člověk zhubnout, pomohou také. Zkuste dát do hledáčku
   “Hubneme s chilli” :-).

   1. radek napsal:

    10 bodů do adventu za správný přístup a nápovědu 😀

    1. babicka11 napsal:

     Děkuji za nečekané body, potěšilo to :-).

 2. polivkovamaruska napsal:

  Pokusím se je též vypěstovat pro manžela. Já je určitě nebudu jíst, ale chlapi to milují.

 3. Plazmic napsal:

  To by mi roztrhalo, někdo si na to potrpí. Jednou kdysi jsem byl v Práglu v nějaké indické restauraci, tak jsme si objednali a pěkně si šmakovali a zhruba ani né v polovině porce jsme si došmakovali a mysleli si, že to je konec světa a roztrhá nám to vše od dutiny ústní po konečník a dál už to nešlo jíst a pan vrchní se jen smál, že to je slabý odvárek, že u nich v Indii to jí desetkrát ostřejší, že by to středoevropan vůbec nedal:))))))))))))))))))))).

 4. Evik napsal:

  Já ostré zbožňuji, přítel třošku tak při vaření je kompromis. Zkoušeli jsme i pěstovat čili a berani rohy moc toho nebylo.
  Takže si kupuju.

 5. Rojak napsal:

  Mám rád ostré a chili je dokonce zdravé a přidává se do mastí a některých léků.

 6. Radost napsal:

  Chilli papričky jsem nezkoušela, u nás se jí výjimečně. Ale vyrostla mi rajčata ze semínek, které odněkud přilétly a usadily se mezi dlažbu v chodníčku. Najednou tam byly dva keříky a na nich docela velká rajčata.
  Větříku, díky za ně! A vám díky za typ na dárek pro malé zahradníky.

 7. veruska napsal:

  Můj chlap je pěstuje na zahrádce a pak je přidává pomalu do všeho. Jenom tak trošičku ,jak říká, pro zdraví.

 8. devilscat napsal:

  já jsem s čili trochu na štíru… nevadí mi, když je ho v jídle trošinku, to dávám… raději mám kozí rohy nebo normální papriky… na pěstování doma na parapetu nemám místo, tam jsou kytičky, já se raději pohrabu v té hlíně venku na zahradě 🙂

 9. matylda napsal:

  Taky si pěstuji sama sadbu na papriky, rajčata, okurky a tak. A musím říct, že letošní rok byl pro mne a mou úrodu nějaký začarovaný. Zalévala jsem, okopávala – a rostlo mi to včechno velice mizerně. A to mám dost vody na zalévání

 10. babka napsal:

  Chilli a vůbec jiné pálivé papriky milují naši papoušci. Já a ani nikdo jiný z rodiny je nemusíme. Ale pokud se opravdu dají vypěstovat za oknem, tak bych to mohla zkusit.

 11. pavlina69 napsal:

  Moje dcera zasadila kozí rohy,a úroda byla chilli papričky.Tak zkuste 🙂

  1. babicka11 napsal:

   jjo – hhi, to mi připomnělo, že jsem jednou obdržela od nějaké firmy sáček se semínky – prý samé čtyřlístky – no, asi 15 semínek a čtyřlístek ani jeden :-). Ještě dnes se tomu muž směje.

 12. babicka11 napsal:

  Pálivé papričky nepěstuji, jednou jsme měli ve skleníku kozí rohy, to stačilo. Manžel moc pálivé nemusí, spíš mu to vadí. Jen do guláše přidávám trochu sušené pálivé papriky, ale taky ne moc. Ty pálivé “zvonečky” jsem dostala od kamarádky, ale dala jsem je dětem. Taky jsem si vloni koupila papričky v květináči, ale jen na okrasu, že se mi to líbilo.

 13. Petulavpk napsal:

  Běžně si pěstuji sazeničky ze semínek. Zkuste třeba do země dát rozkrojené rajče a také vám vyraší sazeničky, teď jsem zkusila semínka hroznového vína – inu experimenty, když to nezkusím, neuvidím. Přeji příjemné pěstování.

 14. Jana napsal:

  Nabídka je tam fakt veliká. Uvidím, co se mi podaří vypěstovat z téhle várky.. A na další rok třeba zkusím ty saláty nebo co to tam ještě je.. 😀 My taky nejsme na pálivé, na to je fakt jen muž, ten si chřoupe chilli jen tak.. Max sestra občas nějakou sladkou chilli omáčku.. Vida, bych mohla zkusit udělat.. Sranda musí být a jedlíků je doma taky plno. Taková domácí čokoláda, mmm 🙂

 15. bobalka napsal:

  Já jsem na balkoně kdysi pěstovala kde co i papričky. V té době se spíše pěstovali feferonky a ty dokázali být taky pekelně pálivé, naložila jsem je do láku na okurky a pak jsem dokázala k jednomu krající chleba sníst i půl sklenice feferonek. Teď už nepěstuji ani chilli ani feferonky, čím jsem starší, tím mám oslabený žaludek a nedělá mi pálivé dobře. Do omáček a gulášů taky nedávám pálivé, kvůli vnučce, která s námi bydlí. A tak chilli už vůbec nepoužívám.Ale na stránky kouknu, třeba se bude hodit něco jiného. Díky za tip.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *