V současné době si spousta podnikatelů uvědomuje, že čas jsou peníze.

Chcete si založit novou společnost, ovšem nemáte prostor na to, abyste chodili po úřadech? Přece jen, založení firmy zahrnuje celou řadu administrativních povinností, které vám zaberou při nejlepším měsíc. Pro takové případy jsou zde naštěstí specialisté, již založí firmu za vás, zařídí všechny potřebné dokumenty, oběhají veškeré úřady a vy se potom jen pustíte do podnikání. Jednoduché, nemyslíte?

Pokud se řekne založení s.r.o., jako první si představíte desítky formulářů, které je nezbytné vyplnit, nepříjemné pracovnice na úřadě, neustále nějaké požadavky ze strany úřadů. Jestliže se chcete tomuto kolotoči vyhnout, není nic jednoduššího než si založení firmy objednat.

Jak celý proces založení firmy vypadá?

V první řadě podstoupíte osobní konzultaci, na které se připraví všechno potřebné. Společnost, která nabízí zakládání firem, zajistí všechny dokumenty, notářský zápis s osobní asistencí, živnostenské oprávnění, registraci do obchodního rejstříku i na finančním úřadu a podobně. Slibuje, že do dvou týdnů od objednání máte společnost založenou. Jestliže si připlatíte a požádáte o variantu Express, potom můžete začít s podnikáním už za pouhých pět dnů.

Samozřejmě majitelem právnické osoby jste vy, nikdo jiný, protože společnost zakládá všechno pod vaším jménem.

Jaké výhody služba má?

Oproti podobnému produktu, kterým je ready-made společnost, má založení úplně nové firmy hned několik výhod. Jedná se o levnější způsob, protože nákup hotové firmy a její následná úprava vyjde o něco dráž. Jelikož se jedná o nově vzniklou právnickou osobu, má čistou historii, přičemž v obchodním rejstříku jste uvedeni pouze vy, nikdo před vámi. A hlavně, všechno je podle vašich požadavků.

6 komentářů u „Založení firmy si můžete objednat. Jak rychlé, jednoduché a komfortní“

 1. irinkamil napsal:

  Nové firmy rostou snad ve všech lokalitách republiky jako houby po dešti. Jednou jsme hledali v Liberci kamarádku, která pracovala v určité firmě a ptali se kolemjdoucích policistů, kde by to tak asi mohlo být. Nejdřív se na sebe podívali a pak nám řekli přesně tu větu, která je napsaná v úvodu mého komentáře. Byli ale slušní, nabídli nám, že pojedou před námi a navedou nás k hlavní poště, kde bychom si tu firmu mohli najít v telefonním seznamu. Ačkoliv to vypadalo poměrně krkolomě, nakonec se nám opravdu podařilo tímto způsobem kamarádku najít a ona nás navedla po telefonu kudy přesně jet, abychom se dostali až k ní. Ne všechna hledání mají šťastný konec, ani v rejstříku ekonomicky činných osob se nehledá nijak zvlášť rychle a úspěšně. Firem je moc a kdoví, jak často se rejstříky aktualizují. Osobně si často vyhledávám firmy, u kterých chci nakoupit, jen tak pro jistotu, zda je firma aktivní a jaké má zázemí a tak podobně, s.r.o. s jedním člověkem a základním kapitálem 5 000 korun ve mně zrovna moc důvěry nebudí.
  Založit novou firmu je asi opravdu lepší, jenže nové jméno s sebou nese rizika odmítání případných klientů, řeknou si například, tuhle firmu neznám, ani nikdo z mých známých, tam nakupovat nebudu.
  Převzít starou firmu je na první pohled těžší, ale pokud má tato firma již zavedenou klientelu, zaměstnance s delší praxí, případné potíže s úpravami k obrazu svému to jistě vyrovná. V každém případě je třeba mít za sebou dost peněz, protože začínat jakékoliv podnikání bez vlastních peněz, často naopak s velkým dluhem u banky, hodně nových firem položí, než se rozběhne výroba či prodej, uběhne nějaký čas, ne vždycky nám třeba řemeslníci provedou úpravy interiéru včas a v požadované kvalitě, reklamace se táhnou do nekonečna a je tady první splátka úvěru a výplaty zaměstnanců a odvody a… a… a… Výdaj za výdajem a najednou nevíme, jak z toho, vezmeme si překlenovací úvěr, a to znamená další a další poplatky a splátky. Je proto nutné opravdu dobře zvážit, zda na podnikání máme psychicky i finančně, nechceme přece zruinovat nejen sami sebe, ale v některých případech i širokou rodinu, od kterých si na podnikání třeba také nějakou tu kačku půjčíme. Hlavně si nechte udělat od spolehlivé firmy pořádnou kalkulaci, která bude zahrnovat všechny výdaje, ať už skutečné, o kterých se ví hned při založení nové nebo převzetí běžící firmy i výdaje předpokládané, nezapomenout na fond oprav, kdyby začala zatékat střecha, firemní vozidlo se porouchalo, zvedne se minimální mzda, odvody a tak dále, a tak dále. Všech možných výdajů je tolik, že je důležité, aby společnost, která vám firmu zakládá, vás na ně důrazně upozornila a vy se je naučte nazpaměť nebo si je nechte na papíru někde u ruky, abyste si je neustále připomínali. Opakování je matka moudrosti a na případné chyby v daňovém přiznání nebo jiných povinných formulářích úřady nějaká vaše ujištění, že jste to či ono nevěděli, rozhodně v potaz neberou.

 2. coolnet napsal:

  tak po tomto pokukuju jiz delsi dobu. Znam jednoho, kdo si takto poridil/koupil srocko.

  jen ho prejmenoval k obrazu svemu a prevedl z Prahy do Ostravy. Je velice spokojen. Vlastne koupil jiz hotovou firmu.

  Velka uspora casu.

 3. Rojak napsal:

  Podnikání není nic jednoduchého a musíte mít na to náturu a věnovat tomu hodně času.

 4. babicka11 napsal:

  Na podnikání musí mít člověk povahu, a dlouho bych se rozmýšlela i jako mladá. Teď už to řešit nemusím.

 5. matylda napsal:

  Tak, vy mladší, hr na to 🙂 Do nového roku s novou firmou :-)A všechno nej vám přeji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *