Někdy jsou chvíle, kdy je třeba vypnout a pročistit si hlavu. Nechat stres a všechny povinnosti za sebou a jen si vyjet do přírody. Není totiž nic krásnější než jízda na motocyklu.

Jiný pohled na svět

Motorkáři se stávají častým terčem diskuzí a mnohdy i opovržení. Kdo si nikdy nesedl na ohnivého oře a nezkusil se na svět podívat z jeho sedla, stejně nikdy nepochopí tuto nesmírnou krásu. Pravdou je, že zde nemusíme nikomu nic dokazovat, všichni se chceme vrátit domů ke svým rodinám. Každá taková jízda přináší jedinečnou radost nejen ze samotné vyjížďky, ale také z nových poznatků a dobrodružství.

Cestujeme na dvou kolech

Motorka je zkrátka vášeň a láska, která při teplých dnech nenechá na sebe dlouho čekat. Jezdce čeká nádherných pár měsíců jízdy, odpočinku a také nových přátelství. V dnešní době se dá jet prakticky kamkoliv a moc k tomu nepotřebujeme, jen správné vybavení a pokud možno plnou nádrž. Pak samozřejmě nesmí chybět motokufry, do kterých bychom si dali nejzákladnější potřeby. Když je delší volno, tak je to naprosto ideálně strávený čas a není třeba dlouho řešit, kam poskládat vše, co bychom si chtěli vzít s sebou. Moto kufry jsou naprosto ideální a rozhodně se nikdo nemusí strachovat, že by mu nějak překážely v jízdě. Chce to jen vybrat ten správný model, přece jenom by měl ladit k naší krásce.

Moto dovolená v cizině

Je mnoho krásných a klikatých cest, které se naleznou u nás v České republice. Někdy jsou nám hranice příliš těsné a chceme pocítit svobodu na jiných cestách. Proč ne, když možnosti k tomu jsou. Stačí zkontrolovat stroj, nezapomenout si vzít s sebou základní výbavu na opravy, kdyby náhodou a také pořádně připevnit kufry na motorku, ačkoliv to při správné instalaci není žádný problém. Sbaleno? Tak nic nebrání vyjet za dobrodružstvím. Naprostá paráda je svobodná volba. Nikdo se nemusí držet přesně předepsané cesty. Nejlepší je jet tak trochu oklikou než třeba po dálnici. To je svým způsobem pěkná nuda. 

Nikdo nepřijde zkrátka

Jízda na motorce je něco víc než puštění adrenalinu ven. Mnohdy můžeme vidět páry, které právě spojila tato touha po jedinečné svobodě. Díky tomu, že jsme rozdílní, tak upřednostňujeme jiné mašiny. Starší jedinci dávají přednost spíše kochací jízdě na chopperu, poté je pro ně vhodnější si zakoupit moto brašny. Pěkně provonělé pravou kůží a s ozdobnými ornamenty a kvalitní přezkou.

Pravdou je, že brašny na motorku si ale může pořídit i jezdec, co má silniční krásku. Pěkně z boku si snadno usadí textilní zavazadla, která mají podobné vlastnosti jako kufr, ale na druhou stranu super sportovní vzhled.

Samozřejmě je dobré vybrat velikost kufrů nebo brašen, které budou odpovídat stroji. Dále zvolit správné úchyty a nosiče. Pak již nikomu nestojí nic v cestě se vydat na svoji ohnivou nebo poznávací či odpočinkovou jízdu.

2 komentáře u „Wellness trochu jiným způsobem, než bychom čekali“

  1. Rojak napsal:

    Mám scútra a stačí mi ježdění do práce a zpátky. Na nějaké dlouhé projížďky si raději vezmu kolo a jedu po cyklostezce. Na delší ježdění na motorce moc nejsem, protože mám strach z ostatních řidičů. Jak se říká: ,,Motorkáři jsou dárci orgánů“.

  2. babicka11 napsal:

    Na motorce a na skútru jsem jezdila jako spolujezdec v dobách mého mládí, teď už mám raději “čtyři kola”. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *