Výškové práce raději přenechte odborníkům. Víme, na koho se obrátit

Práce ve výškách je považována za velmi rizikovou. Mnohdy ji bohužel vykonávají dostatečně neproškolení pracovníci, kteří tak riskují nejen vlastní zdraví, ale také vážné potíže pro zaměstnavatele. Je klíčové v tomto případě dohlédnout na maximální bezpečnost pracovníků. Základem je správný výběr profesionálního vybavení. Je potřeba pořídit kvalitní žebříky, schůdky, pracovní plošiny i lešení, které by mělo být maximálně stabilní a dobře zajištěné.

Co je třeba dodržet?

Při práci ve výškách je nutné vybrat takové vybavení, které odpovídá schopnostem, ale také tělesným proporcím pracovníků. Je třeba pořídit takové žebříky a lešení, na které každý pohodlně dosáhne a nemusí při práci nebezpečně manévrovat. Je nutné zvážit i hmotnost a objem materiálu, který bude přenášen nahoru. Klíčové je zajistit také dostatečnou

odolnost vůči okolním vlivům – teplotám, chemikáliím, elektrickému proudu a podobně. Veškeré nářadí by také mělo být minimálně jednou ročně překontrolováno a podrobeno zkoušce, která prověří, zda vše funguje tak, jak má.

Přenechte práci odborníkům

Pokud se jedná o případ rekonstrukce, demolice nebo podobných úprav ve výškách, nemá smysl pokoušet se vše zvládnout svépomocí. Řadu činností samozřejmě zvládnete sami, ale takto vysoce rizikovou práci je nutné přenechat těm, kdo jsou na tuto činnost odborně vybaveni po praktické i vědomostní stránce. Práci ve vysokých výškách se věnují lidé, kteří nejenže se výšek nebojí, ale mnohdy si takové aktivity ve vzduchu vyloženě užívají. Kromě toho jsou ale tito zaměstnanci také vždy řádně proškoleni, jelikož by ji bez řádných certifikátů nemohli vykonávat. Na výškové práce proto vždy najměte odborníky, kteří přesně vědí, co dělají.

Kdy jsou výškové práce nezbytné?

Takové práce se dají využít při celé řadě řemeslných a jiných činností. Skoro nezbytné bývají při demolicích. Obdobně své uplatnění najdou při rekonstrukcích bytovek nebo kdykoliv, kdy se opravuje střecha či vzduchotechnika, která obvykle má vyústění právě na střeše. Šetrné zacházení vyžadují i opravy památek, aby nedošlo ke zhoršení stavu nebo trvalému poškození.

Co by měla firma nabídnout?

Při volbě firmy pro dodání výškových prací se zaměřte na to, kdo pro ně pracuje a s jakou technikou dovedou pracovat. Na výškové práce Ostrava doporučujeme společnost DS výškové práce, která má 26letou praxi a dovede vám pomoci s každou prací ve výškách. Největší výhodou, kterou mohou nabídnout, je to, že pracují s mobilním přívěsným jeřábem a plošinou. Touto technikou nedisponuje zdaleka každá firma, přitom jde o velmi zásadní pomocníky, protože je možné díky nim provádět výškové práce ve stísněných prostorách nebo lokalitách, na které nemůže vstoupit klasický mobilní jeřáb. Mnohokrát vás v tomto ohledu limitují třeba městské předpisy nebo prostě jen příliš malý prostor. DS výškové práce vám pomohou při opravách střech, fasád, komínů, montáži světlíků a mnoha dalších.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *