Každý zde vidí co hledá


Rubriky

Nové komentáře

babicka11
Ať má každý svatbu kde chce, já bych svatbu v...
lgku990
Jeřáby nejsou moje parketa, ale moc dobře si pamatuji, jak...
babicka11
Co jeřáb unese a jak co přemisťuje je pro mě...
Rojak
Tak tohle je pro mne tabu, já mám závratě, když...

Zajímavé odkazy

Rybářská dovolená
Tip na dovolenou
Magazín o zdraví
Ubytování na zámku
Pobyty pro dva
Dovolená pro rybáře
Gabl.cz
Svatba na zámku
Plastové přepravky
EUautodily.cz

Štítky

Nové články

Přesně tato otázka děsí spoustu dospělých osob

Proč? Protože kdy půjdu do důchodu a kolik budu brát důchod bylo to poslední, co je zajímalo. Postupem času si ale uvědomili, že podpora od státu asi nebude to pravé ořechové a důchod jim nejspíš stačit nebude takže si budou hledat i nějakou práci k důchodu. I to je řešení, ale z dlouhodobého hlediska je neudržitelné. Proč? Protože průměrná doba pobírání důchodu je u mužů 19 let a u žen dokonce 21 let. Sami uznáte, že po celou dobu pobírání důchodu si prostě práci neudržíte a pokud přeci jen, tak ne vždy a ne všichni mají na toto řešení dost sil a zdraví.

Nepřemýšlejte o tom kdy půjdu do důchodu, ale připravte se

Tím připravte se ale nemám na mysli odkládat si každý měsíc 1.000,- Kč do penzijního připojištění. Toto je jen taková psychologická hra, kdy si pak myslíte, že něco děláte pro svůj spokojený důchod. Bohužel až dojde na lámání chleba, čeká Vás nepříjemné překvapení. Peněz z tohoto spoření k přilepšení k pobíraného důchodu totiž určitě nebudete mít dost a už vůbec ne na dostatečně dlouhou dobu.

Nejčastější chybou při řešení odchodu do důchodu je nejen to, že se peníze na důchod řeší až v tak pozdním věku, ale hlavně to, že se využívají neefektivní způsoby. Není nezvyklé, že si někdo na důchod odkládá třeba jen na spořitelní knížku nebo na spořící účet. Tam kvůli inflaci peníze ztrácí svou hodnotu každý rok. Ani spoření do zlata není vhodné. Vždy jste totiž závislí na tom, kdo a za kolik pak od Vás zlato odkoupí. Penzijní připojištění sice nabízí státní podporu, ale pokud nedostáváte zároveň i příspěvek zaměstnavatele, je to jen mírně výdělečný produkt. Jak tedy efektivně spořit na stáří?

Kdy půjdu do důchodu? Až budu chtít, protože na to budu mít

Je to jednoduché, čím dříve začnete, tím méně peněz potřebujete a tím více peněz si naspoříte. Že to zní jako nesmysl? Kdepak, to je jen lety prověřený fakt a způsob, který používají ti, kdo se chtějí na svůj důchod dostatečně připravit. Navíc nyní máte k dispozici dokonce dvě varianty, jak se připravit na pohodlný důchod a odkaz na články, kde zjistíte vše potřebné. V prvním způsobu využijete možnost hypotečního úvěru pro investice do nemovitosti a její následný pronájem, kde Vám nájemce zaplatí veškeré náklady na splátku a ještě Vám v lepším případě každý měsíc zůstanou peníze navíc a ten druhý způsob je článek o tom, jak se dá vyřešit spokojený důchod levněji a pohodlněji

24 komentářů na „Kdy půjdu do důchodu a kolik bude můj důchod?“

 1. bissmaker napsal:

  Spořím celý život a ještě spořit na důchod, nebudu, romále nemusí a stejně dostanou

 2. polivkovamaruska napsal:

  Po celý náš dospělý život pracujeme. Nechápu, když někdo jde do důchodu a nemá ušetřenou ani korunu. Dnešní doba je sice jiná,ale uspořit si každý měsíc pár stovek a pak odejít na odpočinek s čistou hlavou, že už jsem se o sebe postaral a nemusím mít těžkou hlavu, že důchod mi nevystačí.

 3. veruska napsal:

  To nám to utíká, teď mám do důchodu 2 roky a 9 měsíců.

 4. veruska napsal:

  To nám to utíká, teď mám do důchodu 2 roky a 9 měsíců.

 5. devilscat napsal:

  já jsem už ted ve svých letech v invalidním důchodu, tak nevím nevím, jestli má cenu spořit na stáří…

  1. MadameBijou napsal:

   Další peníze se podle mě hodí vždycky. Já bych tam tu cenu viděla.

 6. matylda napsal:

  Nejvíce mne dostávají informace, že pokud si chceme důchod užít, musíme si našetřit NEJMÉNĚ milion – a ještě lépe tři. Nedovedu si představit, jak by to našetřila naše generace. A mladí zase opravdu nevědí, kam peníze hodí inflace. Jenže aspoň trochu se člověk zajistit opravdu musí. Pokud by měl jen čistý důchod, musel by ho mít hodně vysoký – a pokud vím, v Česku má důchod nad 100 000 jen jeden člověk, nad 30 000 je to pár jednotlivců.
  Já si na důchod opravdu koupila dům, i s půjčkou, chodila jsem na brigády (abych mohla kdykoliv skončit, když se na to nebudu cítit či mne to nebude bavit). Nyní mám levné bydlení, na zahradě si vypěstuji zeleninu, a i když nemám příjem nijak závratně vysoký, vyjde mi to i na různé výlety a zájmy. Má to zase nevýhody jiné, ale nic není dokonalé. 🙂

 7. Plazmic napsal:

  Všechno jsou to reklamní blbosti a nesmysly různých vlád a lidé se na to nachytaj a pak jsou z nich bezdomovci, spořením se nedá vydělat, peníze inflací ztrácí hodnotu a hypotéky a úvěry je sebevražda.

  1. babicka11 napsal:

   Jenže dnes mladí ty hypotéky potřebují, aby měli kde bydlet. Nebo byste chtěl/a, aby bydleli s vámi? Ta “městečka” – kde jsou všechny domy stejné a nalepené jeden na druhého, že si všichni vidí pomalu do talíře, že si ten dům sami koupili, nebo jejich rodiče? Jedině, že by vyhráli…takových je málo. A šetřit doma pod matraci, není dobrý způsob, ani žít od výplaty k výplatě – i když to tak někde je. Peníze ztrácí hodnotu, to je taky fakt, sice důchodcům přidávají peníze, ale jakou mají cenu …., když chleba bude jednou stát i 50 Kč? Je to ale jen můj názor :-).

 8. Radost napsal:

  Spořit si na důchod určitě doporučuji. S pronájmem nemovitostí to není jednoduché. Musíte mít právníka nebo se vyznat v právu sám. Každé slovíčko něco znamená a z dobrých kamarádů se stanou nepřátelé navždy.
  Kdysi jsem kamarádce pronajala byt po babíčce a už bych to nikdy neudělala. Bylo to za hubičku a vrátil se mi totálně vybydlený prostor.Při odchodu jsme se hádaly i o vymalování.K důchodu mám prodaný byt.

 9. pskrob napsal:

  spořím si od 30 let něco jsem našetřil,ale hypotéku ani na koupu nemovitosti bych si určitě nebral

 10. Rojak napsal:

  Já se důchodu nedožiji, takže je toto zbytečná otázka.

  1. babicka11 napsal:

   To je špatný názor, jako jsem to už mockrát slyšela…., určitě dožijete a pak se budete divit … když spořit nebudete… při spoření 1000 Kč/měs – jednoduché počty: 1000×12=12000×5 let=60000+13800 příspěvek od státu=73800 a pak si to můžete i prodloužit. Jako rezerva je to dobré, ne? 5 let uteče jako voda a pak se budou hodit :-). (skoro 14tis. od státu – kde to najdete?)

   1. Rojak napsal:

    Ještě mi řekněte, kde na to brát a nekrást? Nic nevíte co bude za těch x let co půjdeme do důchodu a hlavně co se stane s těmi bankami do kterých se sypou ty peníze.

    1. babicka11 napsal:

     Když jsem začínala spořit, dávala jsem stranou 100 Kč ! a od státu jsem dostala 50 Kč… po dvou letech jsem to zvedla na 500 Kč. Taky jsem neměla žádný extra plat … , ale potom každá koruna dobrá. Musela jsem si holt něco odepřít. Žádné fintění a vyvařování. Je fakt, že dnes ušetřím hlavně tím, že nechodím do kina, do divadla, a hlavně do práce – to bych si musela častěji doplňovat šatník :-), jsem doma, tak toho k životu už moc nepotřebuji. Ušetří se jako vždy – hlavně na jídle, i když to moc neumím. Vařím pořád jak pro regiment, muž má rád maso a jí hodně.:-)

     1. Rojak napsal:

      Teď už je ale náročnější doba a ať si mluví kdo chce co chce, Tak si za všechno musíte pěkně doplatit. Třeba děti a naše slavné školství, tam se otáčí pěkně peníze, a to nemluvím už o středních a vyšších školách.

 11. veruska napsal:

  Já jdu do důchodu za 4 roky a 6 měsíců. Mám penzijní, ale to padne určitě na něco jiného, protože mám dům a ten se musí opravovat.
  Do práce nechodím, starám se o maminku. Tzn., že moc spořit na důchod nemůžu. Budu ráda, když mě dají důchod 10 000 Kč, ale jak s tím vyjdu, to opravdu nevím.
  Kdybych měla dost peněz, tak bych mohla v tom mém domě vybudovat ještě jednu bytovou jednotku a tu pronajmout. Ale peníze na to nejsou, tak bohužel.

 12. babka napsal:

  Já to mám za 6 let, spořím jak na penzijku, tak na stavebku a životní pojistka taky nějaká je. S tím pronájmem je to sice dobré ale bohužel je spousta “vykuků”, kteří si byt pronajmou ale peníze od nich nevidíte a ještě nadělají dluhy na vodě a elektrice nebo byt zdevastují. 🙁

 13. Jana napsal:

  No, do důchodu nepůjdu, my už doma říkáme, že z práce rovnou do rakve.. Mamka mi v 18 zařídila to slavné penzijní připojištění, tak si tam něco málo syslím.. Kdyby náhodou.. Jinak to asi pak vidím na nějaké práce z domu.. Třeba se na stará kolena začnu rejpat v hlíně taky a budu obrážet třeba farmářské trhy s úrodou 😀 Budoucnost důchodců v Česku není růžová, ale to nejen jejich :/

 14. Evik napsal:

  Ja si myslim ze my mladši generace se duchodu nedočkáme. Neumím si představit že budu v 60 pracovat. Ne že by mi to vadilo ale kdo takové lidi zaměstná!!!

 15. lgku990 napsal:

  Já jdu do důchodu za necelých deset let, mám důchodové spoření už pěkných pár let a stavební spoření mám též, jsou tam nějaké příspěvky od státu, ale žádný zázrak to není, takový pronájem nemovitosti je velice dobrá varianta, ale schází mi ta pouhá maličkost – nemovitost.

 16. babicka11 napsal:

  Toto řešit už nemusím a děti si na důchod spoří už pár let. Bylo by nejlepší mít pravidelný příjem z pronájmu nemovitosti – jen tu nemovitost mít :-).

 17. bobalka napsal:

  Tak to už jsem prošvihla v důchodu už jsem.

  1. radek napsal:

   😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *