Vyrobte si originální domeček pro panenky. Je to snazší, než si myslíte

Máte doma malou princeznu a přemýšlíte, že by bylo skvělé vyrobit jí vlastní domeček pro panenky? Malé holčičky milují hrát si na „skutečný život“ a budou naprosto nadšené, když pro své panenky budou mít dům, kde mohou rozvíjet své pohádkové příběhy. Zkuste si vyrobit domeček podle tohoto návodu.

Začněte nákresem

Především je nutné určit, jak velké domečky pro panenky chcete stavět. To by se mělo ideálně odvíjet od velikosti panenek. Většina holčiček má doma klasické Barbie panenky, které měří zhruba 30 cm. Proto je ideální nastavit výšku pater asi na 40 cm. Dále promyslete celkový tvar domu, počet pokojů a možné vybavení. Většinou by domek měl obsahovat obývák, kuchyň, ložnici a koupelnu, ale fajnšmekři mohou zapracovat třeba i na podkroví, terase nebo garáži.

Co budete potřebovat?

Existuje samozřejmě více možností, jaký materiál zvolit, ale toto řešení je snadno dostupné, a ne příliš drahé. Hodit se vám budou:

  • nařezané MDF desky
  • lepidlo na dřevo
  • malý váleček, štětce a barva na dřevo
  • kladivo a hřebíky

Jak postupovat?

Nařezejte si MDF desky na požadované velikosti. Na boční stěny je dobré si tužkou vyznačit obrysy oken, které poté pilkou vyřežte. Poté následuje fáze barvení. Vyberte si vhodné barvy na stěny i exteriér domku a pusťte se do práce. Je to často náročná a mravenčí práce, ale s vhodnými nástroji to půjde snadno.

Lepení stěn

Nyní je čas dát domeček dohromady. Začněte obrysovými stěnami. Na spodní podkladovou desku přilepte boční krajovou stěnu spolu se zadní stěnou. Pokud se vám zdá, že samotné lepidlo nebude stačit a chcete mít jistotu, že vše bude perfektně držet, pomozte si ještě pár hřebíčky.

Stavíme do výšky

Podle rozvržení pokojů, které jste si naplánovali, můžete v dolním patře nainstalovat příčky mezi jednotlivými pokoji a poté vše zakrýt stropem, respektive podlahou druhého patra. Ten samý postup potom opakujte i ve druhém patře. Opět používejte lepidlo a hřebíčky dle potřeby a nechte minimálně 24 hodin zaschnout.

Pořádná střecha

Pomocí lepidla a hřebíků k sobě spojte dvě desky na střechu. Poté střechu přilepte na konstrukci domku. Vše dobře upevněte nejen lepidlem, ale také pomocí hřebíčků. Střecha může mít tendenci narušit rovnováhu celého domku, takže ji zkuste dobře vyvážit.

Vybavení

Samotný domek máte hotový, teď už je jen potřeba jej vybavit. To už necháme na vaší fantazii. Do domku samozřejmě musí přijít také panenky do domečku, ale zkuste si vyhrát i s detaily jako je nábytek, záclony, koberce nebo imitace elektronického vybavení. Vaše děti to určitě ocení.

Nemáte čas a šikovné ruce?

Pak není žádná ostuda si domeček koupit v hračkářství. Dnes je nabídka velmi široká a koupíte skutečně propracované kusy, které vás zaujmou svou neotřelostí a originalitou.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *