Vyplatí se vám nákup chytrých hodinek? I střední třída příjemně překvapí

Zvažujete nákup chytrých hodinek, ale nejste si jisti, jestli se vám vyplatí a využijete je? Především je třeba promyslet, k čemu je můžete využít a také zvážit, zda jste například zvyklí nosit hodinky a nebudou vám na ruce překážet.

Dnes se dají chytré hodinky koupit doslova za pár korun, ale riskujete, že si pořídíte jen drahou hračku, která prakticky nic neumí, a to, co umí, měří nepřesně. Pokud už chcete do chytrých hodinek investovat, zaměřte se na známější značky a nebojte se si klidně i připlatit za lepší funkce.

I hodinky za 3 tisíce toho umí spoustu

Jedná se o střední třídu, která toho ale dokáže spoustu. Od hodinek v této cenové třídě můžete očekávat hezký design, ale i to, že pro ně nebude problém voda ani prach. Obvykle jsou k dostání gumové nebo i kožené řemínky. Dražší modely nabízí třeba i kovový řemínek s magnetickým zapínáním.

Chytré a užitečné aplikace

I levnější chytré hodinky obvykle obsahují propojení s iOS či Androidem. Díky tomu je snadno propojíte se svým telefonem pomocí Bluetooth a získáte přístup i k mobilním aplikacím a službám. Standardem bývá možnost sledovat počasí, číst zprávy a zobrazovat upozornění na emaily, události apod. Dražší modely pak mají i GPS a dokážou trackovat vaši sportovní aktivitu, nebo na nich můžete dokonce i vyřizovat hovory. Hodinky také umí v noci sledovat váš spánek a vyhodnocovat vaši tepovou frekvenci. Překvapivě i střední modely bývají velmi přesné a na informace se dá poměrně spolehnout.

Sportovci ocení vyšší vybavení

Pro aktivní sportovce se vyplatí pořídit si skutečně sportovní chytré hodinky s pokročilejšími funkcemi a přesnějším měřením. Ocení to ti, kteří chtějí přesněji monitorovat svůj výkon a třeba se i díky statistikám z hodinek zlepšovat a nastavovat si dle nich svůj tréninkový plán. Počítejte ale, že takové hodinky už se klidně s cenou mohou vyšplhat docela vysoko.

Zdroj náhledového obrázku: hodinkovna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *