Výnosný byznys i během lockdownu? Zkuste rozvoz pizzy

Zdálo by se, že gastronomie má za současné situace naprostý utrum. Jak kde, jak kdo. Rozvozy a roznáškové služby slaví naopak velký úspěch. Ne každému se chce pokaždé vařit, a tak stále více lidí volí donášku jídla – a mezi nimi jednoznačně vévodí pizza. Je totiž cenově dostupná, vždycky chutná a můžete vybírat z široké nabídky. Co takhle zkusit si otevřít vlastní pizzerii? Je to složité, nebo je to naopak dobrý byznys pro začátečníka? Poradíme vám, co všechno budete potřebovat.

Vybavení provozovny

Nejvíce bude třeba nainvestovat do vybavení provozovny. V případě výroby pizzy nutně nemusí jít o horentní sumy. Je jasné, že chybět vám nesmí pece na pizzu, bez kterých by to skutečně nešlo. Hodit se vám bude i spousta dalšího vybavení. Počáteční investice je tedy nezbytná, ale za provozu se vám může během pár měsíců vrátit.

Jaké potřebuji úspory?

To je velmi složitá otázka. Záleží totiž na mnoha okolnostech. Pokud chcete ušetřit, musíte počítat s tím, že si většinu práce uděláte sami a také je dobré mít vlastní provozovnu a nikomu neplatit nájem. Pece na pizzu mohou stát v rozmezí od 10 do 30 tisíc korun. Hnětače, které se hodí pro přípravu kynutého těsta, vás přijdou asi na 25 tisíc. Naopak menší částky si musíte nachystat na další drobné vybavení třeba v podobě lopaty na pizzu.

Rozhodně není třeba mít našetřené miliony, ale nějaký základní kapitál je určitě nezbytný. Zvážit můžete i možnost půjčky, ale pečlivě vyhodnoťte, zda budete schopni splácet, i když se vám v podnikání nebude dařit.

Na kvalitě nešetřete

Ceny vybavení se mohou velmi lišit v závislosti na kvalitě provedení a značce. Není však radno kupovat levné a nekvalitní věci. Při profesionálním provozu rychle pochopíte proč.  Některé vybavení jako třeba kynárna nepotřebujete hned na začátku, proto můžete jeho nákup o pár týdnů odložit a zaměřit se raději na kvalitní pece a perfektně udělané webové stránky, které jsou v dnešní době nejčastějším místem, kde vás zákazníci najdou.

Zdroj náhledového obrázku: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *