Praha je velmi krásné město, které přitahuje mnoho lidí, nejen turistů. Její historické budovy a stavby lákají nejen k fotografování, ale zároveň dýchají dobou, ve které byly stvořeny. Je tak neskutečně rozlehlá, že prozkoumat ji nelze během pár dnů.

Vytvořili jsme v práci partu a domluvili se, že uskutečníme hromadný výlet a vyrazíme prozkoumat historické památky. Zpočátku nám to přišlo vtipné, že jiní jezdí na hory, k moři nebo jen tak do přírody a my zkrátka se vrháme do davu přeplněného velkoměsta. Na druhou stranu, když je dobré složení lidí, tak o zážitky nebude nouze ani tady, jen se neztratit v místních uličkách.

Asi nejhorší bylo sehnat ubytování pro všechny na jednom místě. Inu sezóna v plném proudu a skoro všude je naprosto plno. Nakonec se nám povedlo na internetu najít volné ubytování a dokonce i na delší dobu. Co nás potěšilo, že je necelou půl hodinku cesty od Václavského náměstí, takže poměrně všude budeme mít blízko. A to nebylo všechno, co nám udělalo velkou radost. Díky naší skupině jsme dostali slevu na ubytování, takže co víc si přát.

Multifunkční budova poskytuje několik možností na pobyt a také podle požadavků si lze vybrat i třeba dlouhodobý pronájem. My jsme byli naprosto spojeni. Hostel Praha v Rezidenci Topolová, nám poskytl dokonalé soukromí pro naši skupinu.

Večer jsme si poseděli v místní kavárně a je moc dobře, že součástí objektu je i restaurace. Zároveň v blízkosti se nachází všechno potřebné. Obchody, lékárna, pošta, bankomat a dokonce fitness, které jsme mohli navštívit a ještě uplatnit slevu jako ubytovaní hosté. Bylo to lákavé, ale na druhou stranu jsme to bohužel nestihli. Snad každý den jsme totiž „uplatnili přirozené fitness“ po našich výšlapech Prahou.

Nakonec jsme si naší dovolenou skutečně užili. Ubytování v Praze bylo super, počasí nám také přálo, jen jsme zase nestihli, co jsme všechno chtěli navštívit. Ještě nás čeká podniková dovolená v zimě, takže volba bude jasná. Tentokrát si ubytování zamluvíme předem, pěkně z pohodlí svého domova a tím ušetříme hodně času. Třeba se zrovna trefíme na Vánoční trhy a Prahu zase prozkoumáme z jiného úhlu.

8 komentářů u „Výlet do Prahy se skvělým ubytováním vyšel na jedničku!“

 1. Evik napsal:

  Už jsme si s přítelem jednou udělali jednodení výlet do Prahy a určitě se chystáme až budou děti větší.

 2. pskrob napsal:

  Do Prahy se chystáme, až bude Emmicka starší, tak 10 let

 3. babicka11 napsal:

  Jé – Pohořelec – co já se tam nachodila, i k Černému volovi, hned vedle Lorety ….(chodila jsem s klukem z Hradní stráže :-).

 4. polivkovamaruska napsal:

  Miluji Prahu a neznám krásnější město. Provázím po Praze své známé a vždy najdu něco nového.Vodím je i na Pohořelec k Černému volovi na černé opravdu dobré pivo.Mám příbuzné ve Vídni, takže i tu dobře znám, ale naše Praha a její uličky a zákoutí je mnohem líbeznější.

 5. Rojak napsal:

  Moje rodné město. Jsem ale trošku klidnější povahy, tak jsem se raději přestěhoval na Moravu a nelituji toho i když vzpomínky jsou stále při návštěvách živé.

 6. veruska napsal:

  To je opravdu levné ubytování. Až se vydám do Prahy s kámoškou, tak se určitě ubytujeme v hostelu.
  Já jsem Prahou hodně roků jen projížděla a na pořádnou prohlídku nikdy nebyl čas. Vždyť já nebyla ani na Petříně.

 7. matylda napsal:

  Praha je krásná,… ale příliš přeplněná. Občas jezdím navštívit příbuzné a kamarády,centru se vyhýbám. Je tam na mne moc lidí a málo místa 🙂

 8. babicka11 napsal:

  Praha byla, je a bude vždycky krásná. Zamlada jsem ji měla prochozenou a projezděnou křížem krážem celou. Jezdila jsem tam denně osm let, do školy, potom do zaměstnání. Dostala jsem se snad do všech parků a zahrad, i do všech “tajemných uliček”. Poslední dobou je čím dál hezčí novými stavbami, ulicemi. Mám hodně na co vzpomínat, hlavně na Pražský hrad a okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *