Vyhlídkový let balonem

Chcete si užít pohodové chvilky se svými nejbližšími, ale klasické výlety po okolí, případně nějaké wellness pobyty už vás nebaví a připadají vám fádní? Může být. Z poměrně často opakovaných aktivit se postupem času stává rutinní a nudná záležitost. Právě proto se vyplatí si poněkud váš volný čas zpestřit a najít optimální řešení. Tím mohou být třeba nejrůznější adrenalinové aktivity, na něž ovšem každý není stavěný. Sázkou na jistotu je vyhlídkový let horkovzdušným balónem. Užít si ho můžete se vším všudy. Zajímají vás podrobnosti, které se takovéhoto výletu týkají? Čtěte dál, vše potřebné se dozvíte.

Jak je to se startem a trasou letu?

 

Vyhlídkové lety balonemMáte naplánované, že byste chtěli vidět konkrétní lokalitu z ptačí perspektivy?

To je sice hezké, nicméně nelze počítat s dokonalým ovládáním balónu tak, že dané objekty skutečně uvidíte. Záleží na tom, jakým směrem bude foukat vítr. Ty nejkrásnější vyhlídkové lety vás určitě budou bavit, ať už letíte kudykoli. Jinak se vzlétá z předem stanovených míst. V případě privátních letů si lze místo startu zvolit, nicméně musí se jednat o zpevněnou plochu.

Je let vhodný pro starší osoby?

Rozhodli jste se, že vyhlídkový let horkovzdušným balónem věnujete vašim rodičům či prarodičům? Neměl by nastat žádný problém. Jestliže daný člověk zvedne nohu na úroveň sedací plochy židle, měl by si s nastoupením do horkovzdušného balónu poradit. Existují dva modely košů, a to s dvířky či se dvěma dírami fungujícími jako stupátka.

Co si obléct?

Obecně platí, že v koši horkovzdušného balónu je větší zima než na zemi. Standardně doporučují oděvy podobné těm, jež si berete na vycházku. Optimální jsou pevné boty a oblečení v poněkud tmavších barvách. Ať už pořizujete nejlepší dárek nebo zážitek ve vzduchu, rozhodně na to obdarovaného dopředu alespoň trochu připravte.

7 komentářů u „Vyhlídkový let balónem: Romantika se vším všudy“

 1. Evik napsal:

  Chrěla jsem tohle věnovat jako darek ale cena mě teda dost zaskošila. Tušila jsem větší obnos ale až takový…

 2. matylda napsal:

  Já to plánuji v příštím roce 🙂

 3. pskrob napsal:

  Chystám se k tomu, snad mi to časem vyjde

 4. babicka11 napsal:

  Mám to jak rojak – stačí třetí “šprincl” a už mám závrať … 🙁
  pamatuji, jak jsem kdysi čistila balkonové dveře v 1. patře, jak se mi motala hlava, že jsem málem letěla dolů …

 5. lgku990 napsal:

  Taky mám v plánu si odzkoušet let balónem, musí to být nádherný zážitek, výšek se naštěstí nebojím.

 6. Rojak napsal:

  Tak na takový adrenalin si nepotrpím. Mně stačí jak vylezu na štafle a mám dost.

 7. babicka11 napsal:

  Líbí se mi, když balóny letí, ale sama letět – to ne. I nad naším domem jednou letěl balón, dokonce jsem si ho i vyfotila. Byl vidět dlouho, až byl docela maličký 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *