Vybrat správné tepelné čerpadlo nestačí, nutné je i …

Tepelná čerpadla vám zajistí dostatek levného tepla, případně i teplé vody a chladu, a to bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky, dostupnost či cenu komodit. Užívat teplo domova si budete moci bez sebemenší námahy s přikládáním či skladováním paliva. Na pořízení tepelného čerpadla navíc můžete získat dotaci od státu!

Tepelná čerpadla, konkrétně jednotky země/voda, byly neúspornějším zdrojem tepla a teplé vody i v období nízkých cen energií. Dnes, kdy raketově rostou ceny elektřiny, zemního plynu a uhlí, je úspornost tepelných čerpadel ještě výraznější.

Tento zdroj tepla mohou využívat nemovitosti bez ohledu na počet místností, tepelné ztráty či očekávanou spotřebu tepla a teplé vody. V praxi najdeme tepelná čerpadla u budov o velikosti lodního kontejneru, stejně jako strategických budov typu letiště, nemocnice, školy apod.

Aby i vám tepelná čerpadla dělala radost, je nutné úspěšně dokončit 3 níže uvedené body:

  1. Najít kompetentního prodejce tepelných čerpadel, který má ve své nabídce více typů čerpadel a zároveň má zkušenosti s provozem tepelného čerpadla u nemovitostí podobných té vaší. Pouze takový prodejce je schopen vám dát objektivně vhodné doporučení.
  2. Ideálně najít takového prodejce, který je schopen zajistit i instalaci tepelného čerpadla. Kvalita prací při instalaci má zásadní vliv na topný faktor, životnost, hluk způsobený vibracemi apod. Alternativou může být tým zkušených řemeslníků, kteří jsou kompetentní ve věci počítání tepelných ztrát, mají dostatečné znalosti o topných systémech a jsou oprávněni uvádět čerpadla do provozu.
  3. Tepelnému čerpadlu zajistit odpovídající servis. Ideálním řešením je, pokud prodej, instalaci a servis zajišťuje jediný obchodní partner, pak neriskujete, že si vás v případě servisu či poruchy bude přehazovat více subjektů jako horký brambor.

Tipy na to, jak se úspěšně popasovat s výše uvedenými výzvami, včetně přehledu nejčastějších triků nepoctivých prodejců čerpadel, najdete na webu https://www.abeceda-cerpadel.cz.

 

Zdroj obrázku: klikkipetra / Shutterstock.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *