Na co hledět, pokud vybíráme půjčku? Primárně by to měly být její parametry. Ty souvisí s tím, jak je nám vyplacena, stejně jako s tím, na co ji využít. Zapomínat nesmíme také na výši úrokových sazeb. I ty hrají velkou roli. Právě díky nim zjistíme, jak bude naše půjčka i výhodná. Chcete znát příklady těch, se kterými chybu zaručeně neuděláte? Pokud ano, pojďme se na ně společně podívat.

Máte různé požadavky na použití úvěru?

Jaké půjčky aktuálně dominují? Jsou to zcela jistě ty neúčelové. Tedy takové, které lze využít na cokoliv. U nich není třeba dokládat konkrétní účel, stejně jako nejsme ve využívání peněz nijak omezování. Jsou ale situace, kdy máme jasno v tom, co si za dané finance budeme chtít koupit. Může jít třeba o:

  • Elektroniku
  • Domácí spotřebiče
  • Nový či ojetý automobil

V těchto případech můžeme sáhnout i po úvěru účelovém. Ten získáme nejenom snadněji, ale může mít i výhodnější úrokové sazby, než ten neúčelový. V obou případech nám vyjde vstříc známá a vyhledávaná Cetelem půjčka. Tento poskytovatel se však nespecializuje jenom na zmíněnou nabídku, jelikož dokáže zařídit i kreditní kartu, nebo konsolidovat naše stávající úvěry. Dá se říci, že v oblasti půjček nabídne komplexní služby.

Co když potřebujete hotovost?

Výše uvedený poskytovatel je spojený s faktem, že nám pošle peníze na účet, nebo nám umožní odvést si zboží z obchodu bez placení. Co když je naším požadavkem výhodný hotovostní úvěr? Ani ten není v nebankovním segmentu problémem získat. Zde pomůže SMART půjčka, která nabídne částku ve výši až 50 000 Kč. Tu můžeme získat bez nutnosti opustit náš domov, jelikož právě na naši adresu ji doručí obchodní zástupce společnosti. S tím podepíšeme smlouvu a následně nám předá peníze přímo na ruku. A na co je využijeme? To je čistě jenom na nás. V tomto případě mluvíme o úvěru výhradně neúčelovém.

Co je nejlepší volbou?

Výše jsme si uvedli jasné konkrétní příklady nebankovních společností, které v souvislosti s výhodností, ale i svou nabídkou dokážou vyhovět každému. Pokud váháte, jaký typ půjčky je pro vás ten pravý, je třeba myslet hlavně na vaše potřeby. Půjčky ihned na ruku se hodí tam, kdy nemáte bankovní účet, nebo nechcete čekat na často zdlouhavé bankovní převody. Bezhotovostní úvěr zase oceníte ve chvíli, kdy peníze plánujete poslat dále – třeba při online nákupu. Účelový úvěr využijete ve chvíli, kdy máte jasno v tom, co si chcete koupit. Ten neúčelový zase potěší minimální administrativou a tím, že může být utracen za více různorodých věcí. Včetně těch, které souvisí s vašimi předchozími půjčkami, u kterých máte problémy se současným splacením.

A jak je to s úrokovými sazbami? Chybu neuděláte, pokud vyberete takového poskytovatele půjček, kde se drží na hodnotách jednotek procent. Podobné výše totiž nabídnou i banky. Je tedy jasné, že jsou to sazby výhodné.

2 komentáře u „Výběr výhodných online půjček“

  1. babicka11 napsal:

    Všude nabízejí půjčky, někdy výhodné, většinou nevýhodné… Osobně si raději napřed ušetřím a pak koupím a vždycky mám něco v záloze, půjčky ráda nemám a to ani od rodiny nebo od kamarádů …. dokonce jsem si zařídila i kontokorent, kdybych náhodou potřebovala peněz někdy víc …ale ještě jsem ho nevyužila … moje banka mi čas od času také nabízí půjčky, ale jsem raději v klidu a nepůjčuji si na nic …

  2. matylda napsal:

    Půjčky hýbou světem – a bez půjček bychom si museli hodně věcí odříct. Jenomže bezhlavé nepromyšlené půjčování je pro mnoho lidí katastrofa. Samozřejmě, že jsem si i já v životě na některé věci půjčila – koupě domu, jeho rekonstrukce. Ale vždycky jsem napřed vzala tužku a papír, napsala příjmy a výdaje a určila si, kolik měsíčně můžu postrádat bez rizika. Jinak to ani nejde, pokud se nechceme vystavovat riziku, že nám časem zaklepe na dveře exekutor.

Komentáře jsou uzavřeny.