Vybavujeme prostory, kde jde především o naše zdraví

O základních životních potřebách člověka se denně dozvídáme z různých médií. Bohužel jim již nevěnujeme takovou pozornost, jakou by si právem zasloužily.

Když se jen na chvíli zastavíme a přehodnotíme svůj styl života, zjistíme, že kvalitní spánek je jednou z těchto zásadních potřeb. Nedá se žádným jiným způsobem nahradit a dokonce ani nelze si jej naspat do zásoby, což by mnohdy vyřešilo naši pracovní vytíženost.

Nevyspalý člověk je nesoustředěný, nervózní, nezvládá stresové situace, snadno se dopouští chyb. Ty nejhorší se mohou projevit na silnici, kde nás může ukonejšit například mikrospánek. Zkrátka náš organismus bude celkově strádat. Spánek je velmi důležitou součástí našeho života, vždyť se obnovují určité funkce a tělo získává tak potřebnou energii na celý den, který je před ním.

Ložnice by nikdy neměla být prostorem pro práci

Nebudeme si nalhávat, že mnoho domácností je luxusně zařízených, ale co se týká ložnice, tak ta vypadá spíše jako odkladná místnost pro všechno. Někdy je to dokonce hotová kancelář. Přitom bychom si měli uvědomit, že zde strávíme jednu třetinu života. Základem by měla být kvalitní postel s dostatečným prostorem ložní plochy.

Nejčastějším rozměrem postele pro jednoho člověka je 90×200 cm. Obecně by se dalo říci, že délka by měla být tak o 20 až 25 cm delší než my a šířka by byla dostačující o 80 cm. Samozřejmě manželská postel bude mít podstatně širší rozměry, aby se zde vyspali dostatečně oba dva. A na druhou stranu je pravda, že každý centimetr navíc může zajistit pohodlný spánek. Proto, když je dostatek místa v ložnici, tak i pro jednoho spáče je ideální postel 140×200 cm, která zase zaručí dostatek místa na otáčení. Standardní míru má i dvoulůžková postel, která se nabízí v různých provedeních a základem je 160×200 cm.

Dvoulůžková postel

Investice, která se rozhodně vrátí

Na výběru vhodného lůžka a všech dalších potřebných komponentů by se rozhodně nemělo šetřit. V podstatě se totiž jedná o investici do našeho zdraví. A potom buďme upřímní, do postele by se měl člověk rozhodně těšit. Za nejkvalitnější se považuje postel z masivu. Jedná se především o přírodní ekologický materiál, který má svoji stabilitu a dlouhou životnost. Navíc se dá velmi jednoduše doplnit o různé doplňky, jelikož dřevo je materiál, který se do interiéru hodí po všech stránkách.

V jednoduchosti je svým způsobem krása. Ložnice by měla být prostorově vzdušná, jednoduchá, klidně i podle vkusu vynikat nádechem teplých barev. Když si zde vytvoříme prostor k dostatečnému spánku, přiídíme si kvalitní postele, rozhodně nebudeme litovat. Ten nám totiž dodá dostatečnou energii, díky které můžeme lépe fungovat v osobním, rodinném i pracovním životě.

4 komentáře u „Vybavujeme prostory, kde jde především o naše zdraví“

 1. veruska napsal:

  My máme manželskou postel dostatečně velikou. Je s úložným prostorem a to prý není moc dobré. Je lepší, když pod postelí proudí vzduch.

 2. lgku990 napsal:

  My máme manželskou postel 160×200 cm včetně vyšší zdravotní matrace a spí se na ní dobře.

 3. Rojak napsal:

  Před dvěma roky jsme koupili komplet novou ložnici a jsme spokojeni.

 4. babicka11 napsal:

  Máme celkem novější pohodlnou postel, vybírala jsem hlavně takovou, aby neměla široký dřevěný rám okolo, nelíbí se mi to, a taky proto, abych se náhodou neuhodila o roh postele do nohy. Takže u nás ani ten rám není vidět. Už tenkrát stála skoro dvacet tisíc, ale na spaní se šetřit nemá, jak se i v článku píše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *