Vybavte si svojí firemní dílnu

Vybavujeme-li si svoji soukromou dílnu, většinou si nakoupíme nářadí, svěrák, vrtačku, aku šroubovák a řadu dalších položek, bez kterých byste toho moc neopravili, nevyrobili, nevylepšili apod. Pokud pro vás ale kutilství není jen zábavou, nýbrž je dílna nedílnou součástí vašeho podnikání, budete toho asi muset při vybavování dílny nakoupit přece jen o trochu víc věcí, a především bude muset být vybavení přizpůsobeno náročnějším činnostem.

Síla kompresoru

Pneumatické nářadí nebo nafukování pneumatik: to jsou činnosti, které můžeme bez dostatečně výkonného kompresoru jen těžko provádět. Volit budeme při zařizování dílny mezi kompresory pístovými nebo šroubovými.

Zatímco do soukromé dílny a na zahradu budete pravděpodobně volit kompresor pístový, neboť bude levnější. To pro domácí použití vyváží i některé nepříjemné vlastnosti pístových kompresorů jako je hlučnost a také vytváření rázů. Míč pro děti nebo kolo si nafoukneme bez problémů a ani pro další klasické aplikace nebudou mít pístové kompresory problém, alespoň v případě, že si vyberete takový, který disponuje odpovídajícími parametry jako je výkon, maximální tlak apod.

Pro profesionální dílnu se ale více hodí šroubové kompresory. Ty poskytují obecně vyšší výkon, jsou tiché a neprodukují zmíněné rázy. Tlaky, které jsou schopny produkovat jsou navíc obecně vyšší, než v případě pístových kompresorů. Pro profesionální dílnu se tak jedná o vhodné řešení.

Manipulace prakticky se vším

Dílny a sklady poskytující zázemí životu firmy si nevystačí s tím, že budeme balíky s materiálem nebo hotové výrobky přenášet z místa na místo ručně. Je vcelku logické, že na pomoc si budeme muset vzít pracovitého pomocníka. Takovým pomocníkem mohou být např. elektrické vysokozdvižné vozíky.

S vysokozdvižným vozíkem nebude problém poradit si s jakýmkoliv břemenem a uložit jej tam, kam chceme. Elektrický vysokozdvižný vozík je pro každou firmu pravým požehnáním.

Zdroj obrázku: industryviews / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *