Nedávno jsem objevila velmi zajímavé stránky, o které se chci s vámi podělit.
Loni v dubnu jsem zde napsala článek o cizích jazycích s názvem Ne/mám talent na cizí jazyky a tento jej tak trochu doplní.
Vím, že je tu několik z vás, co jazyky ovládají a tak vám ráda představím Hellolingo.
O co se vlastně jedná
Na těchto stránkách se hodně podílí samotní uživatelé, kteří jsou ze všech koutů světa. Rádi se baví a rovněž učí dalším jazykům. A je jich tam opravdu hodně, což mě přesvědčuje o tom, že zájem o jazyky je velký. Jsem tam od konce loňského roku a moc mě to baví. Tyto stránky jsou postaveny na chatu s lidmi, kteří si navzájem předávají své jazykové znalosti. Můžete si tam najít další virtuální přátele, se kterými si můžete povídat naprosto o čemkoliv a ještě v cizích jazycích.
A jak to uvnitř vypadá
K dispozici jsou seznamy uživatelů podle toho, jaký je jejich rodný jazyk. Každý z uživatelů si může vybrat, o jaký jazyk má zájem a na ten se zaměří v chatování s jinými uživateli. Také se dozvíte, kolik je jim let, jakého jsou pohlaví, odkud pocházejí a většinou i jaké mají záliby. Tak se snáze navazuje kontakt s novými přáteli. Dále zde najdete to nejhlavnější. Tedy samotný chat, který je rozdělen na veřejný a soukromý. Veřejný je dále rozdělen podle jednotlivých jazyků. Ale neplatí zde, že se např. v místnosti určené pro angličtinu píše pouze anglicky. Jazyky se tu různě míchají.
Ale ta jazyková přehlednost se mi líbí, protože si tak mohu vyhledat konkrétní jazyk, ve kterém si chci psát nebo jen tak počíst. A pro neznalé cizího jazyka mám dobrou zprávu.
Spousta uživatelů zde hovoří česky, takže není problém se dorozumět i v mateřštině
Občas i s cizinci, kteří u nás studují bohemistiku, takže češtinu celkem slušně ovládají. Jinak zde najdete i slovenštinu. Já nejčastěji vyhledávám místnosti s angličtinou, španělštinou a francouzštinou. Zaujalo mě, že jsou tu i jazyky píšící jiným písmem než latinkou či azbukou. Je tu řečtina, hindština, i třeba arabština či japonština.
Prostě celý svět na dlani
Jaké jsou moje osobní zkušenosti s uživateli? Jelikož jsem tvor zvědavý, hned v několika prvních dnech po registraci jsem si prošla spoustu jazykových místností. A navázala první kontakty se zajímavými lidmi. Mezi nimi byla Polka, která u nás studuje bohemistiku a tak jsme si psaly česky. Angličtinu jsem využila s jedním rodilým mluvčím portugalštiny, kterému se moc líbí moje jméno a tak mi přes chat poslal odkaz na youtube video s písničkou v nějakém ostrovním jazyce. Samozřejmě nesla název Iuliana. Moc mě to potěšilo.
Také jsem pomohla s počítáním do deseti v češtině jednomu Ukrajinci
Měl jen dvě drobné chybky a to jen s háčky. Čeština je pro něj výzvou a já věřím, že mu budu moci zase v budoucnu s něčím poradit. Cizojazyčný chat rovněž využívám k získávání nové slovní zásoby. Aktuálně tedy především ve francouzštině.
Dokonce jsem si uvědomila, že mi při slušné znalosti španělštiny nedělá problém celkem porozumět chatu v portugalštině. Je to skvělý pocit. Hellolingo.com rozhodně doporučuji všem jazykovým nadšencům, co rádi navazují kontakty s lidmi z celého světa. Je to poučné i zábavné zároveň. A hlavně, zcela zdarma. MadameBijou.
Už jste někdo zavítal na tyto stránky? Jakou máte zkušenost?
A jakým jazykům se tam věnujete?
test 26.3.
test OK 🙂
uznám, ale příště ne, info nepatřilo Vám 😀
Již dřívější článek o jazycích mne zaujal, druhý článek je snad ještě zajímavější. Leckdo by řekl, na co mi to je, učit se cizí jazyk, k ničemu to nepotřebuji, ale je to opravdu fajn pocit, něco nového se naučit, cizí jazyky snad obzvlášť. Kdybych se dnes rozhodovala, kterým jazykům se ve škole věnovat, zvítězila by jistě angličtina a němčina, tu jsem se sice učila, ale dnes už se nedomluvím a ani čtená němčina už pro mě není moc srozumitelná. Angličtinu jsem se sice nikdy učit nezačala, ale díky PC a internetu jsem se naučila tu takzvanou internetovou angličtinu, co vidím na obrazovce napsané, tomu zhruba rozumím, tedy pokud se jedná o užívání různých programů a tak podobně, běžnou řeč rozhodně ne. Web Hellolingo.com jistě stojí za prozkoumání, jen mít víc volného času, není to na pět minut a hotovo. Oživila bych si ruštinu, němčinu a víc se přiučila angličtině; na víc bych si už netroufla, přece jen už mi není dvacet, kdy se mi vědomosti do hlavy nalévaly samy a nebylo třeba se zdlouhavě a namáhavě učit. Myslím, že komunikací s živým člověkem se naučíme víc, než ze stohu učebnic či posloucháním výukových kazet. Také díky chatu poznáme jinou kulturu a mentalitu tamních obyvatel, někdy jsou rozdíly až překvapivé. Určitě je to zajímavá zkušenost do budoucna, díky aspoň občasné komunikaci si naučené výrazy budeme opakovat a jistě nám z nich něco v hlavě zůstane. Poznáváním nových lidí a zemí se časem možná naváže i bližší přátelství a třeba i touha vzájemně se navštívit, ale to už jsem asi v myšlenkách postoupila hodně daleko, ale kdoví…
Učila jsem se cizí jazyky. Němčinu, angličtinu, oprašovala jsem ruštinu. Byly doby, kdy jsem se solidně domluvila. Pak jsem byla dlouhodobě nemocná. Bylo to více než rok. Na nějaký cizí jazyk jsem neměla pomyšlení. Dnes neumím ani třetinu toho co dříve. Pokud nemluvíte, nejste s tím jazykem ve styku, zapomenete. Takže doporučuji mluvit, mluvit a mluvit.
Julinko, moc pěkný článek, nadchl mě jeho obsah, protože o těch stránkách jsem neměla vůbec tušení. letos mě čeká ještě jedna operace, tak si říkám, že bych ty moje rekonvalescence mohla strávit na stránkách, které si uvedla a oprášit trochu ty jazyky, které jsem dřív ovládala – moc díky za tip!
Tak to je pro mě zajímavé,několikrát za život jsem začínala s angličtinou a stále mě to láká.Možná,že se tímto způsobem posunu dále. Díky.
Tak přeji hodně štěstí, pokroku i zábavy s angličtinou i stránkami. 🙂
Myslím, že už jsem to tu jednou psala – chodila jsem na jazykovou školu /1969-1976/.. Od třetí třídy jsme měli ruštinu a od páté němčinu či angličtinu. Anglina byla jasná volba. Na střední jsem jí pak měla také 3 roky ale to bylo vlastně opakování učiva ze základky. Když je třeba, tak se dodnes anglicky domluvím – event. zapojím ruce,nohy,mimiku. Ale jedná se jen o ty jednoduché věci – kudy se dostanu kam, kolik je hodin, kde najdu apod.
o těchto stránkách jsem dosud neslyšel. ačkoliv mám maturitu z němčiny a učil jsem se i anglicky, tak po 15 letech od ukončení školní docházky a nepoužívání jazyků v praxi, bych si na chatování podobného stylu již netroufal.
Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem, je to tak nějak, že ano? V této době je to hodně velká pomoc. Člověku se tím otvírá hodně příležitostí a vůbec okno do světa. Já už ale na nějaké učení jazyků nejsem a ani na to nemám hlavu, a tak raději zůstanu při češtině a jazyky ať se učí děcka, ty je ještě můžou využít.
Souhlasím, že se děti mají učit cizí jazyky .., starší vnučka už začala chodit na angličtinu a zatím se jí to líbí, umí snad už všechna zvířátka a barvy a ta mladší se taky nenechala “zahanbit”, počítá krásně do deseti a barvy umí taky. Na to, že ještě chodí obě do školky, tak jsou šikovné.
Nějaký čas jsem pracovala s jistou Lídou Č. a spolu jsme se učili německy. Ale pak dala výpověď a bylo po učení. Nějakou dobu jsem si ta naučená slovíčka pamatovala, ale bohužel, zapamatovala jsem si jen “nevím” a “nerozumím”.Ale i to se může hodit.
Maturitu mám z angličtiny, ještě jsem se učila německy, ale když člověk dlouhou dobu nemluví, tak to zapomene. Nejlepší je ale odjet přímo do dané země, tam musíte mluvit i když se vám nechce.
nic pro mě. sem trochu zgooglovatěl :)))))))
navíc to ani nejde v cz jazyce….natož nejak přeložit.
za mě slepa ulička a pokud se nemílím,tak podobných “škol” je jako máku.
hledat to ale nebudu 😀
Taky patřím k těm, co s cizími jazyky spíše zápasí. Ve škole to byla ruština, potom němčina. Sama jsem se pustila do angličtiny, ale nic moc. Mám doma ale šílence, co to zvládá za celou rodinu. To musí holt bavit. jinak to nemá cenu.
jo jo taky jsem tupec,ale ne že by mi to nešlo jsem jen hrozně líná
se mi líbí, jak na sebe všechno prásknete 🙂
a co se takhle přihlásit o tři komenty výš??
Jak jsem tady již psala jazyky mi nejdou, i kdyby mi to do hlavy nalévali trychtýřem, ale určitě se najdou zájemci pro které to bude velmi zajímavé.
Hello MadameBijou your name is Luliana???Byste mi mohla dělat teacher and interpreter from english language? S pozdravem Vítek
Hi, Vítek, my name is Juliana, not Luliana. 🙂 V tom článku to první písmeno je velké I (jako třeba Ivona). Vedle toho malého l to vypadá stejně. A to I je tam proto, že je to verze mého jména v cizím jazyce.
A jak dobře jste na tom s angličtinou? Já nemám angličtinu na moc vysoké úrovni, ale písemně se slušně domluvím a pořád na znalosti jazyků pracuji. Nyní se však poctivě věnuji rozšiřování francouzské slovní zásoby.
Něco z angličtiny bych učit mohla, ale na tlumočení zatím opravdu nemám.
Děkuji za zájem. Juliana
Dřív jste na diskuzi dávala “lekce” – různých slovíček a jejich spojení …., pak to ustalo, i když by se lidi do toho určitě pustili. Aspoň něco by se od Vás naučili a třeba to, co už znali, by si rádi zopakovali. Bylo by dobré něco takového zase začít a třeba i psát, jak se to čte. Aspoň u té angličtiny. Španělština je celkem jednoduchá. Jazyky mě vždycky bavily, jen když to člověk nepotřebuje, hodně se toho zapomene, i když třeba předložky se 3. a 4. pádem v němčině – umím ze sebe vychrlit i po náhlém probuzení :-). durch, für gegen, ohne, um – aus, bei, mit, nach, von, zu :-), nebo nepravidelná slovesa – jo, co se člověk naučí opravdu pořádně …. :-). Tak co, budete zas psát slovíčka a dávat nám lekce??
Na stránky se podívám, ale asi si tam tak nepokecám, jako tady … 🙂
Něco vymyslím. Pokud bude opravdu zájem, tak jo. Jinak mám spoustu práce s dokončením vysoké a pracuji na svém Deníku úspěchů. Zatím jsem dost aktivní, což mě samotnou silně překvapuje. A obávám se, že když k tomu přidám ještě další aktivity, už asi bude hrozit syndrom vyhoření. Ale jak říkám, pokud to nebudu tvořit pro dva lidi, tak něco vymyslím.
Sem by se mohli zapsat případní zájemci :-).
1. já se hlásím
Igku990 a radku, tak to už jsme dav, s jazyky to mám bohužel taky tak 🙂
je fajn, že jsme bytosti rozdílné a tak si každý najde koníčky podle svých zájmů a zrovna tak i stránky. Určitě jsou tyto přínosem pro někoho, kdo se zajímá o cizí jazyky. Já bohužel tak velké nadšení z těchto stránek nesdílím, ale jak říkám, zase mě zajímá něco úplně jiného…. důležité je, že vám to přináší radost a o to přece jde. 🙂
Chtěl jsem umět taky cizí jazyky, hlavně anglicky, ale neleze mi to hlavy, takže jsem zůstal a zůstanu u své rodilé češtiny, ta mi jde nejlépe.
nejste sám: aj em ček student 😀
No myslím si, že tam bych si moc nepopovídala, mám ráda češtinu pro její bohatost a krásu. Ostatní jazyky tedy kromě slovenčtiny, polštiny a školní ruštiny mi do hlavy nelezou.