Milujete přírodu? Rádi trávíte svůj čas v horách a užíváte si zde turistiku nebo se ve volných chvílích věnujete horolezectví? Pak vás nadchnou zájezdy s názvem via ferrata. Jedná se o zájezdy plné zážitků, při kterých můžete navštívit jedny z největších hor Evropy. Abyste takový výlet mohli podniknout, nemusíte být protřelými horolezci, protože zde se pohybujete po žebřících a lanech, navíc s pomocí zkušených instruktorů.

V zájezdech typu via ferrata se najde každý

Zájezdy typu via ferrata jsou čím dál více populární. Jejich podstatu tvoří zajištěné cesty v náročných horských terénech, díky kterým mohou vysoké hory zdolat i všichni, kdo se nevěnují horolezectví ve svém volném čase, nebo nejsou příliš fyzicky zdatní. Cesta na takových výletech nejčastěji vede po stezkách s jistícími lany, po železných stupačkách a dalších pomůckách. Zkušenosti s náročnými horskými výstupy sice nejsou na škodu, ale rozhodně vám zde nebudou chybět. Náročnost si vybíráte podle zájezdu, jaký se rozhodnete zakoupit.

Navštivte nejkrásnější hory světa a užijte si naplno dokonalé vyhlídky do kopců a údolí. Za takto jedinečnými zážitky se vyplatí vycestovat na vrcholy Alp, které běžně sahají až ke třem tisícům metrů. Svou vysněnou dovolenou v pojetí via ferrata si objednejte ještě dnes. Pokud ji totiž plánujete podniknout od června do září letošního roku, máte nejvyšší čas. I po hlavní sezóně je v Alpách velmi příjemně a tyto zájezdy tak bývají hojně obsazené.

Podnikněte výstup na alpské třítisícovky

Svůj zájezd můžete pojmout jako krátký výlet, týdenní dovolenou nebo rychlý kurz, kde se naučíte základy horolezectví. Záleží na tom, pro jakou lokalitu se rozhodnete. Přes webové stránky frcime.cz máte možnost si takový výlet zarezervovat. V nabídce zde mají ještě více než desítku zajímavých výletů pro aktuální sezónu.

Cestujte do Rakouska, do Německa nebo do Itálie vstříc novým zážitkům. Ihned vidíte cenu zájezdu, formu ubytování, způsob stravování nebo způsob dopravy. U každého zájezdu uvádí několikadenní program, kde je prostor na zdolávání nejvyšších vrcholů i na odpočinek a relaxaci v horské chatě.

13 komentářů u „Via ferrata, zájezdy do hor nejen pro zkušené horolezce“

 1. FrantaD napsal:

  Výlety do přírody jsou ty nejlepší.

 2. vita1980 napsal:

  přírodu miluji, ale lezení po horách mě fakt nebere. je to nebezpečné, počty mrtvých horolezců mluví jasně. raději k moři za sluníčkem, i let letadlem je adrenalin.

 3. devilscat napsal:

  já jsem spíš nadšenec moře než hor, mám strach z výšek, tak by to pro mě asi nebylo, ale pro lidi, co hory milují a co navíc horolezčí, to musí být super výzva!

 4. pavlina69 napsal:

  Výhledy jsou krásné,ale mě by tam musel někdo vynést.Moje prokouřené plíce by ten výstup nezvládly a hrozila by mi otrava kyslíkem 🙂

 5. lgku990 napsal:

  My do hor nelezeme ani nejezdíme, raději se držíme v nížinách, tam je to jistější, i když vzduch je príma a to klima, na horách, je jako v peřinách.

 6. Jana napsal:

  No teda. To je asi pro opravdové nadšence. Je to zajímavé, není to obyč válení se u moře, ale aktivita. Ale vysoká, to není nic pro nás z nížin. 😀 I když.. Ony se dají hory najít i u moře. 🙂

 7. Plazmic napsal:

  To je dobrá věc, ale musí na to být člověk zdravotně ok a mít kondici, a musí tam být super výhled a ještě lepší fotečky, takhle jezdil kamarád mám od něho super fotečky z Pamíru a z Himalájí.

 8. Rojak napsal:

  Rád jezdím na hory, na výšlapy jako jsou Krkonoše, Jeseníky, Beskydy a podobně. Co se týče ale horolezectví, tak to už je jiná káva a to opravdu nemusím.

 9. bobalka napsal:

  No, pohled na krásná údolí mám ráda, jen už nevylezu nikam, jsem ráda, že dojdu do obchodu. Hold zdravé nohy je nedostupné zboží, alespoň pro mě.

 10. veruska napsal:

  Na horách jsem byla akorát na základní škole. To jsme se podívali na Sněžku a pak jsme šlapali, už ani nevím kudy. Ale samozřejmě z kopce.
  Když jsme dorazili na ubytovnu, tak jsme si nohy namočili do studené vody, aby nám splaskly. Poradila nám to paní domácí.
  Asi jsme neměli ty nejlepší boty na lezení po horách.

 11. matylda napsal:

  Já do Alp pojedu ještě letos, strašně se těším 🙂 Nevím, jakým slovem náš zájezd nazvali, ale chodit budeme určitě víc než v květnu v Tatrách. I když jsme všichni 55+ 🙂

  1. babicka11 napsal:

   Když jste čilí a zdraví na nohy, budiž vám to přáno :-). Zas uvidíte kus světa, a my se budeme těšit na nové povídání. Já se budu kochat přírodou pohledem z auta a zastávkami cestou. I tak uvidím víc, než sedět doma…..je mi taky už o +10 víc …. :-).

 12. babicka11 napsal:

  Určitě nejsem ten typ, abych šplhala po horách ani v době mého mládí. Ze svého okolí znám jen jednoho člověka, ten dřív dělal u horské služby. Musí to být hezký pocit se dívat z výšky do údolí, kdo to má rád, ať vyleze kam chce. Ale pak když slyším, kolik dobrých horolezců při výstupu zemřelo – tak si říkám, proč tam lezli …..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *