Každý zde vidí co hledá


Rubriky

Nové komentáře

babicka11
Ať má každý svatbu kde chce, já bych svatbu v...
lgku990
Jeřáby nejsou moje parketa, ale moc dobře si pamatuji, jak...
babicka11
Co jeřáb unese a jak co přemisťuje je pro mě...
Rojak
Tak tohle je pro mne tabu, já mám závratě, když...

Zajímavé odkazy

Rybářská dovolená
Tip na dovolenou
Magazín o zdraví
Ubytování na zámku
Pobyty pro dva
Dovolená pro rybáře
Gabl.cz
Svatba na zámku
Plastové přepravky
EUautodily.cz

Štítky

Nové články

Nespočet lékařských studií dokazuje, že léčivé účinky konopných mastí jsou nepopíratelné a spektrum účinků je široké. Bylinný zázrak, který již dávno nepatří mezi tajně předávané tajemství na bezbolestné klouby a zdravou pokožku.

Účinky konopných mastí léčí již tisíce let

Konopí bylo tisíce let nejúčinnějším lékem používaným na onemocnění kůže a proti bolesti. Kanabinoidy jsou látky, které se v přírodě vyskytují pouze v rostlinách konopí. Díky těmto účinným látkám jsou hojivé a zklidňující účinky konopných mastí až mnohonásobně intenzivnější než u běžně dostupných kosmetických přípravků.

Co dělá zázrak zázrakem?

Konopná mast je v pravém slova smyslu malý zázrak, který dokáže úplně ulevit nebo velmi zmírnit příznaky většiny kožních chorob. K výrobě konopné masti se zejména v kosmetickém průmyslu používají konopná semínka. Obsahují bílkoviny, spoustu vitamínu E, omega-3 kyseliny a Kanabinoidy. Právě poslední látka má vlastnosti, kvůli kterým obliba konopných mastí citelně roste. Nejcennější látka, kterou dokážeme z konopí získat, je CBD – kanabiniový extrakt z celé zelené rostliny. Obsahuje vitamin C a E díky němuž má antioxidační účinky.

Kanabinoidy mají analgetické a protizánětlivé účinky a výrazně posilují tvorbu lipidů. Konopná semínka nejsou jediným zdrojem cenných látek, celá rostlina je plná látek, které hýčkají kůži a mast si lze připravit z listů a květů. Lze ji vcelku pohodlně udělat i v domácím prostředí a s trochou péče a při správném skladování, Vám může sloužit opravdu dlouho.

Pokud se rozhodnete pro domácí vyrobení masti, musíte mít na paměti i fakt, že to má své legislativní omezení.

Základem každé mastičky je kvalitní tuk a k použití se nabízí vepřové sádlo, kokosový tuk i bambucké máslo. Sáhnout samozřejmě lze i po vazelíně. Lékařská vazelína je levnou variantou a zároveň je vhodná i pro silné alergiky.

Léčí zvenčí…

Konopná mast si poradí s:

 • atopickým ekzémem a lupénkou,
 • diabetickou nohou, sepsí a bércovými vředy
 • plísněmi i jinými bakteriálními infekcemi
 • vstřebáváním pohmožděnin
 • drobnými kožními poraněními a bodnutím hmyzem
 • spáleninami
 • dle posledních studií ji nemůžeme upřít blahodárný vliv při léčbě melanomu – nejrozšířenější formy rakoviny kůže.

Díky vysokému obsahu antioxidantů jsou účinky konopné masti hojivé, revitalizují a pro vysoký obsahu vitamínu C a E umí zpomalit i proces stárnutí pleti. Dokáže tedy být nejen správným léčebným prostředkem, ale i podporou rekonvalescence a unikátní vlastnosti spolu s antiseptickými účinky předurčují mast k širokému kosmetickému použití ale i jako doplněk lékárniček k ošetření pokožky. Vyživující účinky konopné masti lze pocítit na kůži celého těla. Postará se i o suchou nebo podrážděnou pokožku hlavy.

… a umí léčit i uvnitř

Nepopíratelnou podporou se konopná mast stává i při léčbě:

 • lehčích druhů artróz
 • bolestí kloubů a svalů
 • svalových křečí a zatuhlosti pohybového aparátu
 • bolesti při menstruaci
 • migrén
 • zánětu horních i dolních cest dýchacích a začínajících bolestí v krku
 • zánětu žil
 • hemeroidů

 

Konopná mast je jemným a hypoalergenním ekvivalentem přírodní poporodní péče.

Za zmínku určitě stojí mírný afrodisiakální a relaxační účinek. A jaké účinky od konopné masti určitě nečekat? Konopná mast nezpůsobuje změny vědomí, neovlivňuje vnímání a určitě nečekejte pocit omámenosti. Na poli kosmetiky a péče o pokožku je jedničkou s nejnižším výskytem alergických reakcí a udělá radost i těm nejmenším s tou nejcitlivější pletí. Máte s mastičkou osobní zkušenosti? Přistoupili byste raději na léčbu pomocí konopí nebo více věříte farmakologickým výrobkům? Neváhejte nám do komentáře napsat své preference a zkušenosti.

5 komentářů na „Účinky konopných mastí: Co všechno můžete očekávat?“

 1. babicka11 napsal:

  Mast jsem ještě nevyzkoušela, tak až se rozhoupu, tak asi něco objednám :-). Slyším na to samou chválu.

 2. irinkamil napsal:

  Konopí a látky z něj získávané byly po mnoho let zatracované; považovaly se pouze za látku, kterou se narkomani dostávali do rauše a jejich používání bylo více méně zakazované. O léčivých účincích přípravků z konopí se vědělo hodně dávno, myslím, že se s jejich pomocí léčilo od nepaměti. Přesto nebyla jejich produkce povolena, nejspíš z důvodu velkých zisků farmaceutických společností, které vydělávaly na produkci převážně průmyslově vyráběných lécích. Po velkých dohadech se povolila tak zvaná homeopatika, což jsou léky založené na přírodních materiálech, ale ještě i dnes jsou považována mezi většinou lékařů za něco podřadného a neznám žádného, který by mně nebo mým blízkým homeopatika doporučoval. Spíš k nim přistupovali jako k nutnému zlu, protože hodně lidem pomohly od neduhů, takže už nešlo je šmahem zatracovat. Sama jsem jednou vyzkoušela homeopatický přípravek proti chřipce a pomohl mi natolik, že jsem nemusela vůbec k lékaři, natož abych si nechala předepsat antibiotika. Dá se říct, že od té doby se nejdřív rozhlížím v lékárně či na internetu po přírodních lécích, teprve když mi nezaberou, jdu k lékaři. Je pravda, že průběžně užívám multivitamíny a víc jak tři roky mě nesklátila žádná viróza a ani chřipka.
  Po přijetí homeopatik lékaři se někdy po “sametovce” začalo mezi lidmi rozšiřovat léčení konopím, zvlášť u opravdu těžkých nemocí. Lékaři dokonce předepisovali konopné produkty k jejich léčbě a v určených lékárnách si pacienti tyto přípravky mohli vyzvednout. Dnes je už opravdu konopí, resp. přípravky z něj, běžně k dostání, mají je všechny lékárny, ať už kamenné nebo na internetu. Osobně raději sáhnu po masti z konopí, než bych si vzala tabletu ničící žaludek či játra. Jak jsem vyčetla z článku, už se vyrábí i masti pro malé děti, na odřená kolena a tak podobně; po domácku vyráběné přípravky jsou nejspíš v pořádku, nic proti tomu, jen je asi třeba dávat moc dobrý pozor na poměr součástí, i když vím, že v lékařském konopí nejsou žádné psychotropní látky, nejsem si jistá, zda přece jen nemohou, zvlášť malým dětem, ublížit. Ale to jistě mají všichni, kteří si přípravky z konopí dělají doma, velmi dobře zjištěné, takže se nic nemůže stát.

 3. matylda napsal:

  Používám konopnopu mastičku na ekzém, zabírá

 4. lgku990 napsal:

  Já osobně bych přistoupil raději na léčbu pomocí konopí, můj otec si vyrábí sám mastičku z konopí a používá na bolesti, odřeniny, je to dobré na zacelování ran po úrazech, možností využití je hodně a je hlavně účinná, ne jak některé masti koupené za ne malé peníze a účinek minimální ne li žádný.

 5. Rojak napsal:

  Ještě jsem neměl tu možnost vyzkoušet, ale něco na tom musí být.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *