Chorvatsko od 15.6. otevřelo hranice, hurá k moři

Dovolená, moře a Chorvatsko. Tři slova, která stačí k tomu, aby byl člověk v obraze. Blíží se dovolená, je potřeba najít místo, kam pojedeme k moři. V některém z článků jsem se určitě zmínil, že jezdím do Chorvatska k moři rád. Babička má raději dovolenou v Česku, Nikolka je u moře jako doma a Igku si nemůže vynachválit dovolenou v Řecku v hotelu se vším všudy.

Pokud letos někam pojedu, tak jedině do apartmánu

Měl jsem letos nachystanou dovolenou do hotelu, ale corona rozhodla za mě. Evropa a moře se uzavřelo. Nepoletím nikam. Sice už bych mohl, ale? Předpokládám, že ve většině hotelů budou stejně služby nějakým způsobem omezeny.

Služby jako je třeba typ stravy budou sice v plném rozsahu, ale se změnou způsobu servírování, u švédských stolů bude obsluha, nebo číšníci … U bazénů bude probíhat častější desinfekce a na plážích budou slunečníky v určených minimálních rozestupech.

V soukromí, při ubytování v apartmánech si vše organizujeme sami.

Které destinace budou bezpečné, kde najdeme služby, které k dovolené patří?

Chorvatsko k nim určitě patří. Krásné moře, historická města pro výlety a počasí v Chorvatsku jako u nás. Buď se trefíte a bude azuro, nebo ne a pak může být pod mrakem.  Šibenik, Biograd na Moru, Záhřeb nebo Brač. Oblíbené turistické destinace, kam rádi jezdíme.

Oblast Dalmácie je zajímavou lokalitou, kde si určitě každý vybere to správné a pohodlné ubytování pro sebe a rodinu. Střední, jižní nebo severní Dalmácie je plná apartmánů u moře.

Vyberte si včas ubytování v Chorvatsku u moře

Proč včas a u moře? Vzhledem k tomu, že některé cestovky nyní neprodávají organizované zájezdy můžete se předem připravit. Ano, vím, že stačí do vyhledavače napsat : last minute Chorvatsko a hned se vám ukáže spousta odkazů a vy si můžete vybrat.

Apartmán v penzionu nebo apartmán některého z hotelů bude letos nejzajímavější volba ubytování při pobytu u moře nejen v Chorvatsku.

Prozkoumejte krásy chorvatské Dalmácie

Tato oblast stojí určitě za návštěvu, protože nabízí vše, co od dovolené očekáváme. Moře, písečné pláže, možnost výletů po okolí, projížďky po moři a další aktivity.

Moje tipy a doporučení, kde jsem již byl a moc se mě líbilo:

Nechci někdy v budoucnu slyšet, že jsem špatně poradil a vybral místo pro ubytování v apartmánu v Chorvatsku 😀
Najděte si sami, co se vám líbí a kam by jste rádi vyrazili k moři na letošní omezenou dovolenou.

Ubytování v Chorvatsku vám poradí a nabídne desítky zatím volných apartmánů u moře.

4 komentáře u „Pokud chcete letos do Chorvatska k moři, vyberte si raději ubytování v apartmánu“

 1. Tom napsal:

  Pokud si chcete užít Chorvatsko, tak vřele doporučuji nejet tam v červenci a srpnu, hlavně ne na Makarskou, je to tam hlava na hlavě. Už červen byl na hraně. Ale konec září je parádička, nikde nikdo, a pořád teplo.

 2. Rojak napsal:

  Tak letos si myslím, že na dovolenou do zahraničí si udělají asi jen dobrodruzi. My letos do zahraničí určitě nepojedeme. U nás je také spousta pěkných míst, kde se dá strávit dovolená.

 3. babicka11 napsal:

  Naši k moři letos asi taky nepojedou, ale kdo ví, syn má v Chorvatsku svůj oblíbený apartmán už řadu let. Jinak koupání u nás to bazén jistí :-), holky se už tu minulý týden koupaly….

 4. lgku990 napsal:

  Měli jsme letos původně v plánu letět na dovolenou opět k moři, i když jsem loni nebyl kvůli úrazu, ale žádná dovolená k moři kvůli té pandemii bohužel nebude, nebudeme nic riskovat, takže budeme dovolenkovat v tuzemsku, ale nevadí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *