České zámky a hrady jsou nedílnou součástí našich dějin

Kdo by neznal zámek Červená Lhota, kde se natáčelo několik pohádek nebo hrad Karlštejn jako krásnou kulisu z filmu Noc na Karlštejně?

hrad Kost

Od dětství jsme jezdili na výlety po českých hradech a zámcích. Koupili si lístky na prohlídku vnitřních prostor, kde jsme si užívali dobové atmosféry dávných dějin. Obdivovali ložnice, sály a další místnosti, které měli králové a královny k dispozici, obdivovali svatby na zámku.

Mohl bych toho z historie a dětství napsat víc, ale myslím si, že většina z nás hrady a zámky zná.

Terezka má za sebou zajímavý výlet na zámek Berchtold.
Maruška je průvodkyně na zámku.
Roják jede na “mrskut/ Velikonoce” na zámek Sychrov.
byl minulý rok na zámku v Miloticích, prošel jsem si park u zámku Lednice a navštívil Minaret.

Každý z vás určitě některý ze zámků a hradů navštívil.
Březen je v půlce a příští týden bude  jaro. Snad i teplo a lepší počasí pro výlety, které nam všem chybí.

Již brzy se zámky a hrady v České republice otevřou pro veřejnost.

Pokud máte v plánu se na některý ze zámků nebo hradů podívat, podívejte se na seznam zámků a hradů v České republice. Třeba se inspirujete a najdete ten, který navštívíte a zažijete příjemný pobyt a návrat do minulosti.

Ten z Vás, kdo zvažuje víkendový pobyt na zámku nebo chce s s rodinou strávit dovolenou na hradu, má nyní možnost najít si ten správný zámek nebo hrad.

Na webu Ubytování na zámku najdete různé možnosti zámeckého i hradního ubytování.

Vyberte si ten správný zámek nebo hrad, kde se můžete ubytovat s partnerem nebo celou rodinou.

Bydlete jako král, královna, princ nebo princezna

Aspoň chvilku 😀 a pak hurá domů. Vzpomínky vám však zůstanou. Máte-li fotky z výletů po zámcích a hradech, pošlete, zveřejníme.

14 komentářů u „Tip na dovolenou na hradech a zámcích“

 1. babka napsal:

  Od mala jsem milovala návštěvy hradů a zámků. Jak krásně se dalo bruslit v těch jejich pantoflích! 🙂 V současné době nejen kvůli práci už nemám tolik času, takže to jistí jen náhodné návštěvy.

 2. Plazmic napsal:

  Už jsem delší dobu na zámcích a hradech nebyl, naposledy Rabí asi rok zpátky, předtím Velhartice.

 3. Radost napsal:

  Viděla jsem krásnou pozvánku na zámek Žleby.Plánuji si,že ho letos navštívíme,protože jsem tam nikdy nebyla.Je to od nás trochu daleko.Už se moc na ten výlet těším.

 4. pskrob napsal:

  S vnučkou jsem byl zatím jen na Sovinci, ale už jí bude 7 a princezny má ráda, tak letos určitě někam vyrazíme, i když ona by nejraději chtěla do Ledového království

 5. polivkovamaruska napsal:

  České zámky a hrady jsou jednz z nejkrásnějších v Evropě.Jsou rozesety po celém našem území, tak neváhejte a podívejte se do nich. Jsou to opravdu krásné zážitky.

 6. Evik napsal:

  Vylety po zamcich mam rada a bavi me. Asi se necham insporovat na leto.

 7. lgku990 napsal:

  My rádi navštěvujeme hrady a zámky, samozřejmě, pokud to čas dovolí, naposledy jsme byli na hradu Loket, moc nám tam líbilo.

 8. babka napsal:

  Už od mala jsem měla ráda výlety na hrady a zámky, hledala jsem tam princezny a draky. 🙂
  Teď mi, bohužel, chybí čas ale doufám, že se
  výletům zase vrátím.

 9. Rojak napsal:

  Letos jedeme na Jižní Moravu na Velikonoční trhy. Jsme pozváni ke kolegovi do Blanska, tak to spojíme z návštěvou zámku.

 10. bobalka napsal:

  To je přesné, kdyby mi to lépe chodilo, tak díky vyhranému průvodci, bych měla co obdivovat i v našem kraji, ale chybí mi nohy, které by to zvládly a taky dech. Kdysi jsem moc ráda jezdila po hradech a zámcích, teď už jen na obrázcích.

 11. Radost napsal:

  Když byly děti doma, jezdili jsme po hradech a zámcích každý rok .Dnes už nás to tolik neláká, jednak ceny a jednak ty prohlídkové okruhy.Kdysi bylo za jedno vstupné všechno.Dnes má každý okruh zvláštní vstupné.

 12. veruska napsal:

  My máme blízko od nás zámek ve Žlebech, kde už jsem byla několikrát a pořád je co obdivovat. Teď tam zase pojedeme na velikonoční trhy. Už se moc těším.

 13. matylda napsal:

  Každý rok se jezdíváme do Buchlovic. Letos se tam zase pojedu podívat, až pokvetou rododendrony, to je podle mne nejkrásnější procházka v zámecké zahradě 🙂

 14. babicka11 napsal:

  Na hradě Kost jsme byli také, jen jsme nefotili. Většinou naše výlety končily někde u hradu nebo zámku. Čím jsme ale starší, tak i pohodlnější a bohužel s mou chůzí se nikam asi už nepodívám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *