Jsem nenašel. Ubytování na zámku Vranov se nekoná.

Zámek Vranov nad Dyjí je překrásný zámek na vrcholku skály a určite stojí za návštěvu a prohlídku. Najdete ho asi 30 km za  Znojmem.

Původně byl vystavěn jako pohraniční hrad, který se postupem času změnil na zámek ve stylu baroka. Nyní je v něm expozice několika staletí historie. Svatba na zámku Vranov je nezapomenutelným zážitkem, jednu jsem tam viděli.
Honosné sály, apartmá a komnaty hraběcího rodu Althannů, kteří začali s barokní a později i klasicistní přestavbou zámku do současné podoby. Svatba na zámku Součástí zámeckého areálu je krásný lesopark a další zajímavosti, které bych zmiňoval zbytečně. Jako rybář jsem byl hlavně fascinován meandry řeky Dyje a krásou kolem ní.

Další významnou památkou je hrad Bítov

K hradu to máte z Vranova asi 20 minut autem.
Doba cesty je závislá na vaší rychlost, zda se kocháte krásnou přírodou, ale také občasným omezením rychlosti v projížděných obcích.
Já to ujel za 16 minut. Nekochal jsem se, měl jsem už hlad a žízeň 😀

Hrad Bítov stojí na krásném vyvýšeném místě, trošku s kopce, trochu nahoru.
Na nádvoří byla otevřená kavárna, vídeňská káva nebyla špatná, medovník vynikající.
Přejeli jsme v čase již probíhající prohlídky, měli jsme smůlu a nešli na ni. I tak to byla pěkná procházka po nádvoří, zámecké zahradě a okolních zajímavostech. Kdo chtěl, mohl se u věže posadit do mučícího křesla.
Lesní cestou z hradu Bítov se dostanete na další památku, na zříceninu hradu Cornštejn. Vše absolvujete v klidu a pohodě, příjemná procházka lesnatou krajinou, většinou ve stínu. Pokud přijedete v parném létě, chládek a stín uvítáte..

Proč o tom píši.
Byli jsem na výletě, chtěli ubytování na zámku. Tyto dva historické objekty,  zámek Vranov nad Dyjí a hrad Bítov, ale zámecké ubytování nenabízí.

Měl jsem již rezervované ubytování v hotelu Bítov, asi 5 minut od hradu.

Hotel Bítov doporučuji.
Příjemný hotel, který je vhodný pro dvojice i rodinu s dětmi. Cena za 1 noc příznivá, služby dobré, kuchyně vynikající a personál ochotný. Snídaně byla v ceně pobytu, bohatá a chutná. Když něco ze švédského stolu došlo, bylo doplněno. Hotel najdete lehce, je na začátku obce Bítov. Za hotelem je krásný les, takže klidné a příjemné prostředí i pro děti.

Pokud pojedu někam tím směrem, vím, kde se ubytovat.
Opět zvolím ubytování v hotel Bítov, už budu vědět, co mám očekávat

6 komentářů u „Ubytování na zámku Vranov nad Dyjí nebo hradu Bítov“

 1. pskrob napsal:

  na Vranově jsem byl, ovšem přímo na zámku ne, byli jsme na vandru a spali pod širákem

 2. Evik napsal:

  Ráda navštěvuji zámky

 3. babicka11 napsal:

  Zámek Vranov nad Dyjí je moc krásný na té skále, přímo úchvatný pohled. Od nás skutečně daleko, tak alespoň jsem se koukla na fotky. Vždycky jsem říkala, že nikomu nic nezávidím, jen jednu věc a to, že někdo umí hrát perfektně na piano. Teď k tomu přibude ještě jedna věc, a to, že se už zřejmě nikam nepodívám :-(. Všude jsou schody a to není nic pro mě, bohužel….

 4. bobalka napsal:

  Ráda si o výletech na hrady a zámky přečtu. Já už se tam nepodívám, tak alespoň takto vašima očima se něco dozvím.

 5. veruska napsal:

  Na Vranově jsem byla. Týden jsme byli v nedalekém kempu. Na zámku jsme se byli podívat.

 6. Rojak napsal:

  Mám rád výlety na hrady a zámky a jejich prohlídky. Člověk si tam udělá představu jak se dříve žilo a je překvapen tím jak se stavělo bez jeřábů a jiné techniky dnešní doby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *