Je čas myslet, kam se vydat na dovolenou

20 březen – jaro právě začalo. Duben a květen uteče jak voda. A pak hurá na nějakou dovolenou.

V několika předešlých článcích máte nápovědu kam zamířit. Pokud zatím nevíte, můžete si vybrat na slevových portálech a ušetřit peníze.
Nebo si můžete vybrat z různých nabídek, které nabízí různé ubytovací systémy.

Co třeba prozkoumat krásy na Jižní Moravě?

Jižní Morava je krásná, víno vynikající a pohoda známá. Tak si zde vyberte svůj penzion, nebo chalupu. Nejen o vínu jsou zdejší výlety. Spousta hradů, zámků a památek vám zpříjemní volný čas.

Já doporučím k návštěvě Zámek Lednice.

Brno je nedaleko, takže základna v okolních penzionech zajistí dobrou dostupnost kamkoliv.
V přírodě pak můžete odpočívat a nabrat sílu na další období.

TIP pro nevěsty

Víte o tom, že můžete mít svatbu na zámku Lednice a zároveň ubytování pro svatební hosty?

21 komentářů u „Ubytování na Jižní Moravě“

 1. Plazmic napsal:

  Brno je nejvíc, bylo tam fakt super a super lidičky Moravaci a Moravandy samozřejmě:)))))))))).

 2. Ryba napsal:

  Jižní Moravu jsem před pár lety navštívil a pokládám jí za jednu z nejkrásnějších oblastí naší republiky. Tam se prostě chci vrátit. K mapě ubytování se rád vrátím až to bude aktuální. Děkuji.

 3. Vegan napsal:

  ubytování na Jižní Moravě nás bude zajímat určitě příští rok. Ráda využiji slevovník.

 4. blondynka napsal:

  Super tip, děkuji ta nabídka o článek víš je také zajímavá. A oba jste se trefili okolí Brna 🙂

 5. eMisa napsal:

  Vínečko, krásná příroda, tak proč ne Jižní Morava 🙂

 6. blaju napsal:

  Dobrý tip, zatím zvažujeme zda pojedeme opět na Jinolice, nebo si vybereme něco nového.Na Jinolicích je písčitá pláž i vstup do vody a to mi vyhovuje takže když někam jinam tak na něco podobného. Nevíte tu někdo o něčem podobném?

 7. Evik napsal:

  Super stránka jelikož scháníme nějakou chatu na dovču už jsem vybírala!

 8. veruska napsal:

  Já jedu do lázní Velké Losiny. Už se těším!

 9. VancurovaH napsal:

  My letos dovolenou asi nestihneme, začátkem července by se nám mělo narodit miminko. Ale i tak bych si chtěla udělat čas, alespoň na menší výlet po okolí. To pro nás znamená okolí Českých Budějovic. Už dlouho se chci také podívat na stezku korunami stromů na Lipně. Tak snad nám to vyjde třeba na podzim 🙂

 10. Petulavpk napsal:

  dobrá výzva, děkuji 🙂 a v cukrárně Smile by se dal ochutnat RAW dortík, že? 🙂

 11. devilscat napsal:

  já moc ráda cestuju po čechách i moravě a jižní moravu bych si klidně zase dala znovu, pro tu atmosféru cokoliv… ale ted je na řadě Praha 🙂

 12. irinkamil napsal:

  Před pár lety jsem dostala na nějaké předváděčce jako výhru poukaz pro dva do hotelu Skalský dvůr. Platily jsme si vlastní dopravu a v hotelu “jen” stravování. Bylo tam krásně, hotel má vlastní bazén (po vyčerpání volných vstupů za mírný poplatek) v přízemí budovy, u hotelu je velký rybník a kolem jen příroda, místečko jakoby stvořené pro oddychovou dovolenou, relax a dlouhé procházky spojené s koupáním. Všude, kam jsme došly, byly další rybníky, takže do tašky svačinu, pití, plavky, deku a ručník a už se šlapalo. Chytly jsme zrovna nádherné počasí. Do nejbližší větší vsi asi 9 kilometrů, zkrátka parádní dovolená. Na jídlo jsme si také nemohly stěžovat, bylo vynikající a velký výběr. “Jen” ta cena, docela nám vyrazilo dech, když jsme ke konci pobytu zjistily, že to, co jsme my dvě zaplatily za stravu, ostatní zaplatili za vše, tedy i za ubytování. Docela nám to tu pohodu zakalilo a proto od té doby porovnávám ceny nejen výrobků či služeb, ale i pobyty v různých destinacích. Bohužel, můžeme prskat jen samy na sebe, že nás nenapadlo si zjistit, jak je to tam s cenami všeobecně, uvěřily jsme tvrzení poskytovatele, že on nám pobyt jako takový hradí. Píši to hlavně proto, aby další lidé nenalítli jako my na lákavou reklamu, stále platí Důvěřuj, ale prověřuj!

 13. coolnet napsal:

  Hlavně at vyjde počasí. Nejraději sem na samotě u lesa.

 14. Rojak napsal:

  Manželka dostala dárkový poukaz a tak jsme začali vybírat. Nakonec to vyhrály Krkonoše – Harrachov. Už se všichni těšíme.

 15. pavlina69 napsal:

  zatím nevím jestli někam pojedeme,nejsou korunky ale i jednodenní výlety jsou fajn

 16. jmckvak napsal:

  mm na jižní Moravu bych si klidně někdy zajela.. podívat se za rodinou.. do Brna do ZOO, naposledy jsem tam byla, když se stavěly nové pavilonky.. nebo do nějakého toho sklípku aspoň nasát atmosféru.. děkuji za super tipy 🙂

  1. radek napsal:

   v penzionu Smile se dá pro vás domluvit sleva-:) malej bude koukat, co máme v ZOO za zvířátka.

 17. matylda napsal:

  Hm, tak já pro nemoc v rodině budu taky trávit léto na dvoře. Ale přeji všem ostatním, ať se vám dovolená vydaří. Protože kvůli mezinárodní situaci myslím, že bude dovolenou v Česku trávit hodně lidí a taková to mapka s ubytováním jim může hodně pomoci 🙂

 18. vita1980 napsal:

  já už mám dovolenou vybranou, v 1. polovině května zájezd na Djerbu – 12 dní pohody a relaxace. Ne, že by v Čechách nebylo hezky, ale exotika prostě vyhrává.

 19. babicka11 napsal:

  na dovolenou bych ráda jela kamkoliv, ale nevím, jak to zvládnu s berlemi, snad bude v létě líp a někam se dostanu, zatím moc neuvažuji, jsem ráda i doma, na zahradě nové “posezení” se slunečníkem, bazén – jsme tu v létě jako na chatě 🙂

 20. MadameBijou napsal:

  Já bych moc ráda někam odjela, ale nemůžu. Aspoň jsem díky zubařce strávila týden u nás doma (na jižní Moravě). 🙂 Byl to odpočinek od Prahy. Zítra zase vzhůru do hlavního města.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *