Podle kalendáře je zima, ale abych už myslel na letní dovolenou

Minulý rok jsem byl na dovolené v Řecku, tak se letos vypravím po památkách, za kulturou, ale hlavně za rybařinou. I Česká republika nabízí spoustu možností, kde se ubytovat. Moravu, východní i jižní máme proježděnou, tak zkusíme prozkoumat zapadlé kouty na Šumavě.

Teď vzniká ten hlavní problém

Jak mám sladit svoji představu dovolené a ubytování/ hlavně, aby tam byl rybník, přehrada, nebo aspoň řeka/ s představou přítelkyně, která spíš preferuje procházky po lese, výlet do neznáma nebo návštěvy památek a eventuelně nákupy?

Asi budu vybírat z nabídky ubytování na Lipně

Zde bych uspěl i se svým rybařením. Lipno poskytuje spoustu možností jak aktivní odpočinek, tak i zábavu a poznání krásy Šumavy. Na internetu jsem našel spoustu odkazu na ubytování Lipno nad Vltavou a uvědomil si, že nejen na samotném Lipně se mohou chytat ryby, ale mohu si zajet koupit svazovou hostenku na řeku Vltavu.

Najít ubytování jistě nebude problém

Existují firmy, přes které si mohu vybrat hotel, penzion nebo ubytování v soukromí. Rezervace ubytování bude jednoduchá. Vyberu  portál, který ubytování zajistí a je hotovo. Potom se budu těšit, až nastane ten správný čas a my vyjedeme na dovolenou, třeba na Lipně.

Rybám zdar a přítelkyni zážitky taky.

 

36 komentářů u „Když dovolená v česku, tak určitě na Lipně na Šumavě“

 1. Vegan napsal:

  Do jižních Čech se letos chystáme na prodloužený adventní víkend. Děkuji tedy za TIP. Bude z čeho vybírat!

 2. blondynka napsal:

  Ještě jsem na Lipně nebyla, v česku je také spoustu krásných míst, a není to tak daleko. Nebo též takový velnes pobyt v česku to je také super.

 3. matylda napsal:

  Přes svůj pokročilejší věk jsem vlastně na Lipně ještě nebyla – tedy pokud nepočítám to, že jsme jeli okolo autem a krátce se zastavili, abychom se pokochali 🙂 U nás v Česku je přece krásně 🙂

 4. Ryba napsal:

  Lipno je určitě dobrá volba. Jižní Čechy máme s přítelkyní opravdu hodně procestované. Výhoda Lipna je čistota vody i v srpnu. To si takový Orlík může asi nechat jen zdát. Doporučuji ubytování ve Varnsdorfu. Příjemné místo. A pokud máte rádi i kola, doporučuji. Ty cyklostezky jsou sympatické.

 5. blaju napsal:

  ještě bych mohla doporučit beskydy, teď je opravená chata na Prašivé je tam i ubytování a velmi dobře vaří, je to spíš dovolená na tůry, ale je tam moc krásně

  1. radek napsal:

   jak se chata jmenuje?

   1. blaju napsal:

    Chata Prašivá.

 6. Evik napsal:

  Taky jsem tam nikdy nebyla a vypadá to moc pěkně. Určitě navrhnu jako výlet!

 7. blaju napsal:

  dlouho už jezdíme na Jinolice je to kemp přímo pod prachovskýma skálama je tam bezvadně a dá se tam i rybařit, ubytování je buď ve vlastním (stan, karavan) nebo chatky, to píši o kempu kam jezdíme my, ale naproti je to samé plus penzion(naproti myslím přes rybník na druhé straně) a v okolí je mnoho zajímavých památek

 8. kvetinka5 napsal:

  Nikdy jsem se tam nepodivala , a asi to zmenim a zajedem se podívat

 9. eMisa napsal:

  Na Lipne je super ta stezka v korunách 🙂

 10. babicka11 napsal:

  na Lipně byla dcera a moc to chválila ….

 11. postolka napsal:

  Na Lipně je nádherně.. znám , je to již moc let.. Bohužel, nyní si musím vybrat.. mezi dovolenou, nebo mít na udržení zdraví.. Pro mně je nyní důležitější to druhé…

 12. jaru napsal:

  vzpomínám z mládí nádhera,ze zdravotních důvodů už jenom z obrázků

 13. Beruska napsal:

  Na Lipně jsem byla, ale je to už hodně, hodně dávno.za časů mého mládí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *