Ubraňte své úspory před inflací. Investujte do zlata!

V médiích se hojně diskutuje o tom, že se všichni musíme připravit na inflaci, která je zcela nevyhnutelná. Už nyní je patrné postupné zvyšování cen a je jisté, že to je teprve začátek. Nikdo nedokáže odhadnout o jak velké znehodnocení peněz půjde, ale každý, kdo trochu myslí na budoucnost a nechce přijít o své tvrdě vydělané peníze, musí uvažovat nad tím, jak své peníze investovat a uchovat jejich hodnotu.

Jeden z nejlepších způsobů, jak se inflaci vyhnout představuje zlato. Dnes už to ví každý, kdo alespoň trochu sleduje vývoj finančních trhů a rozumí fungování ekonomiky. Je to proto, že zlato je prakticky jediná investiční komodita, který je osvobozená od DPH. Pokud tedy máte volit například mezi nákupem zlata a umění, které je jindy také vhodnou investicí, je okamžitá úspora ve výší 21 % jistě poměrně zásadním důvodem, proč dát přednost drahému kovu.

Zájem o zlato je rekordní

V posledním roce jdou prodeje zlata velmi rychle nahoru. Investiční zlato skupuje stále více malých i velkých investorů, kteří do něj vkládají své naděje v boji proti znehodnocení peněz. Zlato je bezpečným přístavem, kde lze aspoň trochu doufat v udržení hodnoty vašeho majetku i v této turbulentní době.

Držte svou budoucnost ve vlastních rukách

Zlato kupují zejména ti investoři, kteří příliš nedůvěřují různým institucím a spořitelnám, které nabízejí zhodnocení peněz. I ty sice mohou být výnosné a uchovat vaše peníze před ztrátou, ale nikdy nedostane tolik, jako když zlato budete držet sami. Vyhnete se tak poplatkům za úschovu a správu, které často tvoří výrazný podíl celkového zisku. Zlato přitom můžete nakupovat i v malé gramáži, a tak si tuto investici může dovolit doslova každý.

Stříbro tolik netáhne

Dříve bylo velmi populární, dnes je poptávka po něm menší. Má totiž oproti zlatu zcela zásadní nevýhodu, a to ve formě DPH. Při nákupu tedy platíte klasických 21 %, které musí každý prodejce ze zákona odvést státu. Stříbro tedy pro investory není tak výhodné a mnoho investorů dokonce v posledních letech stříbrné slitky prodává a za zisk nakupuje zlato. 

Co kupovat?

Výběr vhodné formy zlata není snadné. Jednoznačný prim na českém trhu nicméně hrají švýcarské zlaté slitky značky Argor Heraeus. Jsou proslulé, kvalitní a cenově nejvýhodnější. České alternativy bohužel neexistují, neboť žádná česká mincovna zlato ve formě slitků nevyrábí.

U slitků je nevýhodou to, že je na každém z nich vedené sériové číslo. Proto, pokud chcete nakupovat diskrétněji, je vhodné volit zlaté mince Wiener Philharmoniker. Dnes můžete pořídit již i zcela novou edici ročníku 2021. Mince jsou zcela nové, nedotčené, prvotřídní kvality a mají trvalou hodnotu.

Velmi stabilní je také zájem o zlaté dukáty, které se navíc pyšní i sběratelkou hodnotou. Vždy se totiž emitují pouze v omezeném nákladu obvykle jen několika set kusů. Velmi oblíbené jsou svatováclavské dukáty, které vyzdvihují jejich národní charakter. Dukáty se vyrábí v tradiční velikosti a ryzosti, která má dlouhou historii. Tu ustanovil již ve 14. století nejznámější český král Karel IV.

Nakupuje se i na Slovensku

Zlaté mince a slitky se dobře prodávají také u našich sousedů. Na českém trhu totiž často nákupní cena vychází lépe než na domácích trzích, navíc mezistátní převody peněz už jsou dnes často bezplatné nebo zpoplatněny jen nezanedbatelnou částkou. Vzájemný obchod je tedy velmi snadný a efektivní. Neváhejte ani vy a nakupte investiční zlato – je to nejjistější cesta, jak ochránit svůj majetek pro další generace a pro vaši budoucnost. Cena tohoto kovu je trvalá a odolá i možným budoucím finančním krizím nebo problémům. Vaše peníze tak budou zcela v bezpečí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *