Život bez mikiny by nebyl takový, jaký ho známe. Možná si to řada z nás ani neuvědomuje, ale mikina je naprostá alfa i omega každého, ať už pánského nebo dámského šatníku. Styl mikiny, kterou na sebe oblékáme, vypovídá mnohé o našem módním vkusu, ale i o našem osobním přesvědčení či životním postoji. Mikina totiž téměř od svého prvopočátku mimo svoji praktičnost sloužila také jako reklamní plocha, nebo plocha pro vyjádření osobních preferencí či náklonností. Mikinu totiž nosíme ve všech ročních obdobích, je to právě tento kus oblečení, kterého si na druhých pravděpodobně nejvíce všimneme. No, a zatímco volba grafiky a potisků je zcela na vás, a bude se s největší pravděpodobností odvíjet také od toho, do jakého prostředí mikinu nosíte, pojďme se podívat na základní tři typy mikin, které by ve vašem šatníku neměly chybět.

Prvním typem klasické mikiny je mikina bez propínání a bez kapuce. Tento typ mikiny je spojován spíše s formálnějšími outfity a je to pravděpodobnosti to nejserióznější, co v odvětví mikin seženete. Hledáte-li proto spodní vrstvu pod elegantní dlouhý kabát, ležérnější sako nebo koženou bundu, vybavte se klasickou, jednobarevnou mikinou přes hlavu v jedné z tradičních barev, tedy šedé, černé, nebo bílé. Všechny tyto zmíněné barvy bez problémů zkombinujete s chino kalhotami nebo džínami, nicméně pod kabát pravděpodobně doporučujeme mikinu bílou, společně s bílými teniskami. Pod tímto typem mikiny bude navíc vypadat dobře i límeček.

Druhým typem mikiny je Rockyho oblíbená klasika, tedy mikina bez propínání, s kapucí a kapsou typu klokánka. Ta se pohybuje na opačném konci škály pomyslné formálnosti. Přestože jde o nejpohodlnější typ mikiny, a zároveň tedy i nejpohodlnější kus oblečení vůbec, tuto mikinu nejlépe využijete na sport či procházky se psem. Ze všech typů mikiny bude mít pravděpodobně největší podíl bavlny a díky jejímu střihu je opravdu ztělesněním komfortu.

Třetím základním typem mikiny, o kterém se budeme bavit, je propínací mikina se zipem a s kapucí. Tento typ je úplně nejrozšířenějším a nejhojněji využívaným typem mikiny na světě. Seženete ho v mnoha střizích – od klasického rovného po šikmé nebo dvojité propínání, délek – od klasické, s gumou až po různé prodloužené střihy či asymetrické zakončení, a designů – jednobarevné, vícebarevné, s potiskem či bez potisku. Tento typ mikiny využijete při nejvíce příležitostech, s výjimkou formálních a společenských. Skvěle se dá kombinovat takřka s čímkoliv, například džínami, chino kalhotami nebo klidně i kraťasy v letním období. Na využitelnosti mikině přidává praktická kapuce, která je v dnešní době u některých modelů dokonce odnímatelná, a zip. Díky zipu se skvěle vrství a můžete tak dát vyniknout i dobře zvolenému triku v kombinaci se stylovou parkou. S jednobarevnou propínací mikinou v klasické barvě zkrátka nikdy nemůžete šlápnout vedle.

Na https://www.bolf.cz/cze_m_Panska-moda_Panske-mikiny-811.html najdete stovky modelů trendy mikin všech typů, střihů i vzorů. Při výběru nezapomínejte na několik základních pravidel, díky kterým budete v každé vypadat zaručeně stylově. Jste-li menšího vzrůstu, nevolte mikinu delší, než pod opasek kalhot, jejíž rukávy nesahají dále než po kloub palce. Vysocí pánové by naopak měli volit mikinu sahající minimálně po opasek. Základním aspektem při výběru by v každém případě měla být dostatečná míra komfortu. Vždyť mikiny jsou tady proto, abychom se v nich cítili dobře a pohodlně.

3 komentáře u „Tři základní typy mikin, které by neměly chybět v šatníku žádného muže“

  1. babicka11 napsal:

    Můj muž má rád mikiny bez kapuce, zapínání na zip a pokud možno bez “obrázků” …

  2. lgku990 napsal:

    Já nosím první typ mikiny, je to prostě klasika a nosím jí rád.

  3. Rojak napsal:

    V zimě se bez mikyny neobejdu, zvláště, když je větrnější počasí. Hlava je chráněná a krk také.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *